Prosinec 2006

10 důvodů, proč dává seriál Heroes na prdel Lostu

9. prosince 2006 v 16:37 | dinokate

Důvody jak je sestavil časopis Giant

1.Lidé se zvláštními schopnostmi jsou cool, dokáží pobavit i ohromit. Lost vždy spoléhal na ohromující momenty "jednou za čas", nicméně jsou zároveňtěžko předvídatelné i těžko pochopitelné, je jich stále méně s čím dál většími rozestupy. Létající politik je podstatně zajímavější než bývalý vozíčkář v propoceném triku.

2.Lost: Příliš mnoho zápletek. Možná to tak jednou dopadne i v Heroes, ale právě teď je příběh hitu NBC pospojitý, vzrušující a každá epizoda nás přivádí hlouběji do záhady, proč se najednou objevuje tolik neobvyklých mutantů. Lost již měl rotříštenou zápletku, ale teď co se lidé rozdělili na ty, co žijí s Druhými, a na ty, co žijí na pláži, se již příběh rozdělil úplně. Přeskakování kupředu a zpět v čase nyní víceméně zdržuje vývoj dalšího příběhu, což je jen na škodu, protože příběh samotný se již od konce minulé série přelévá pomaleji než melasa.

3.Heroes Vás v každé epizodě nekrmí neskutečně otravnými, vysoce předvídatelnými flashbacky, které nevyhnutelně končí zlomeným srdcem, zklamáním, cizoložstvím nebo smrtí. Víme, že je to pěkně mrzutá banda, ale nelze po tři série bez jediného vysvětlení opakovat otřepanou frázi "tenhle ostrov je magický".

4.V Heroes nejsou lední medvědi. Tím máme na mysli, že tam nejsou úplně náhodné části příběhu, na jejichž vysvětlení je třeba čekat roky. Ano - víme, že má Hiro meč, ale také víme, že to je proto, že cestuje časem. A aspoň nemá na nohách čtyři palce.

5.Faktor sexy holčin. Kate je poražena striptérkou s rozdvojenou osobností a roztleskávačkou se schopností regenerace.

6."Ti Druzí" se stávají stále více něco jako organizace SD-6 ze seriálu Alias. Jsou dobří? Nebo jsou zlí? Co chtějí? Je jen spousta náčrtů a příliš málo podstatného…

7.Minulý rok jsme čekali na pokračování Lostu po pauze při opakování a vícenásobném vysílání v průběhu týdne. Letos bude Lost pokračovat až v únoru (po "předsezóně", která je prozatím propadák). Heroes má přes vánoce taky pauzu, ale čekání se díky dosavadnímu průběhu dozajista vyplatí.

8.Uváznutí na ostrově se stává pekelně nudné.

9."Zachraňte roztleskávačku, zachráníte svět" je hloupá a chytlavá fráze, ale alespoň je to něco, čeho se dá držet. Jaký je vlastně teď cíl Lostu? Žádný… - každý se chce dostat pryč z ostrova, což už není žádný velký chyták. "Ti Druzí" byli odmaskováni a již vůbec neudivují.

10.A nakonec… Heroes zatím představuje nové postavy přirozeně, nikoliv stupidně. Noví lidé na ostrově, kteří se začali objevovat ve třetí epizodě, tam předtím nebyli, a není jasné, proč se objevili. Blondýnko a chlápku ve fotbalovém dresu , my víme kdo jste, jste falešní a byli jste dosazeni lidmi, kteří mají na starosti obsazení lidí do příběhu, odteď Vám budeme říkat "pan a paní ABC".

A jaký je můj názor??
Musím se přiznat že když jsem poprvé viděla Lost úplně mě uchvátil, ale časem mě celkem omrzelo že je tam pořád to samé. To samé se mi stalo u Heroes až na jeden závažný fakt - pořád mě baví jeho sledování a navíc každá epizoda skončí hodně zajímavě až vás to nutí vidět další a další díl. Pro mě Heroes vítězí na celé čáře..

Heroes

7. prosince 2006 v 18:35 | dinokate
Po celém světě se objevují lidé, kteří zjišťují, že mají nadlidské schopnosti. Sledujeme osudy nezranitelné roztleskávačky, dvojice bratrů se schopností létat, maldíka, co se dokáže teleportovat nebo policisty, který dokáže číst myšlenky. Musí se se svými nově nabytými schopnostmi jednak sami vyrovnat a zároveň se naučit je využívat. Časem navíc zjistí, že jejich osudem není nic menšího, než zachránit svět. Také je zde Mohinder - Ind, jehož otec studoval možnosti lokalizace těchto "superhrdinů", ale za záhadných okolností zemřel. Jeho syn chce navázat na jeho práci a zjistit pravdu o smrti svého otce. Exitují také lidé, kteří chtějí využít schopností hrdinů pro svůj prospěch. Povede se hrdinům sjednotit a zachránit svět jak jim bylo předurčeno?

Můj názor: Vážně super seriál..
Hodnocení:****