Únor 2007

Veronica Mars - o seriálu

25. února 2007 v 13:56 | dinokate
VERONICA MARS se odehrává v kruhu zámožné komunity města Neptune v přímořském L.A. Tady určují pravidla mocní a bohatí, vlastní město i školu a zoufale se snaží udržet svá tajemství pod pokličkou. Naneštěstí pro ně, žije tu i Veronica Marsová (Kristen Bell), chytrá nebojácná 17-ti letá cool holka, která využívá toho, že její otec je soukromé očko, a řeší své vlastní případy.Přes den Veronica studuje na místní střední škole, jako každý v jejím věku. Společnost jí dělá kolega-psanec Wallace Fennel (Percy Daggs III). Jsou však lidé na Neptune High, kterým se raději vyhýbá: jako její bývalý přítel Duncan Kane (Teddy Dunn) a jeho nejlepší přítel Logan Echolls (Jason Dohring). Každá škola má své rebely a na Neptune jsou to lidé jako Weevil (Francis Capra) a jeho P.C.H. Bike Club boys (motorkářská banda).Po večerech se Veronica stará o svého otce, bývalého šerifa Keitha Marse (Enrico Colantoni) a pomáhá mu řešit jeho případy v detektivní kanceláři. Díky svým znalostem z branže a kvalitnímu digitalnímu fotoaparátu odkrývá Veronica ta nejtemnější tajemství města Neptune, včetně toho, kdo před rokem zabil její nejlepší kamarádku a Duncanovu sestru, Lilly Kaneovou a s tím související otcovu potupu.A tak Veronika hledá nové důkazy, které by očistily jméno jejího otce, přivedly zpět její matku a ji zbavily pověsti vyvrhele.

Sběratelé kostí / Bones

10. února 2007 v 15:58 | dinokate
Bones jsou seriálem Barryho Josephsona a Harta Hansona. Pochází z dílen Josepshson Entertainment a Far Field Productions, spolupráce probíhala i s 20th Century Fox Television.

Bones vypráví o soudní antropoložce Temperance Brennan, která je zaměstnána v Jeffersonianově institutu. Temperance pracuje na případech kde jsou praktikován nestandardní metody vyšetřovaní, jelikož normální postupy by zde pravděpodobně neuspěly - ostatky jsou třeba zničeny nebo již příliš rozloženy. Antropoložčiným spolupracovníkem je agent FBI Seelely Booth. Booth je bývalý armádní sniper a vědce nemá rád. Lpí na starých vyšetřovacích metodách jako je vyptávání se živých.Další partner je Angela Montenegrová, přítelkyně Temperance, jenž vytvořila třídimenzionální program na interpretaci místa činu v původní podobě.Pak je tu taky Zach Addy, asistent z Brennanina týmu. Další postavou je doktor Jack Hodgins, expert na hmyz a nerosty. Nadřízeným antropoložky je doktor Daniel Goodman.
Bones - seriál z prostředí krutých zločinů s lidskými postavami vědcu je populární na celém světě a má velký ohlas fanoušků.

Dr.House

10. února 2007 v 15:53 | dinokate
Seriál je dílem FOX TV. Kanál vysílá už třetí řadu a seriál se řadí do TOP žebříčku a to nejen díky mnoha oceněním jako třeba Emmy 2005, Zlatý Globus, Satelite Award apod, ale i díky jeho divácky atraktivnímu prostředí. Byl poprvé odvysílán roku 2004 a od té doby stále běží na obrazovkách. Dosud ho bylo natočeno 54 epizod.

Dr. House je neurochirurg - workholik. Doktor patří mezi ten ironický, náladový a nekomunikativní typ lékaře. Zabývá se jen vážnými onemocněními a záhadnými chorobami. Jeho heslo je také velice pěkné: Když nebudeme mluvit s pacienty, nebudeme jim muset lhát! Přesto všechno je doktor specialista a velice schopný lékař, který si dokáže poradit s velice komplikovanými případy. Postava Dr. House je vlastně svým typickým způsobem záporná. Jelikož, jak bylo zmíněno výše, je ironický a nemá respekt k pacientům. Gregory House se často šťourá v soukromí pacientů aby dokázal vypátrat příčinu choroby, její možnost léčby a stanovit tak diagnózu. Mnohdy se divák vydává do nitra pacienta aby se podíval jak choroba působí na jeho těla apod. seriál patří k nejnetypičtějším seriálům z nemocničního prostředí a právě proto se snad stal velice populárním po celém světě.
"There are so many fragile things, after all. People break so easily, and so do dreams and hearts." Neil Gaiman

Follow on Bloglovin .... s o u r c e / © / ©


...