Únor 2007

Veronica Mars - o seriálu

25. února 2007 v 13:56 | dinokate
VERONICA MARS se odehrává v kruhu zámožné komunity města Neptune v přímořském L.A. Tady určují pravidla mocní a bohatí, vlastní město i školu a zoufale se snaží udržet svá tajemství pod pokličkou. Naneštěstí pro ně, žije tu i Veronica Marsová (Kristen Bell), chytrá nebojácná 17-ti letá cool holka, která využívá toho, že její otec je soukromé očko, a řeší své vlastní případy.Přes den Veronica studuje na místní střední škole, jako každý v jejím věku. Společnost jí dělá kolega-psanec Wallace Fennel (Percy Daggs III). Jsou však lidé na Neptune High, kterým se raději vyhýbá: jako její bývalý přítel Duncan Kane (Teddy Dunn) a jeho nejlepší přítel Logan Echolls (Jason Dohring). Každá škola má své rebely a na Neptune jsou to lidé jako Weevil (Francis Capra) a jeho P.C.H. Bike Club boys (motorkářská banda).Po večerech se Veronica stará o svého otce, bývalého šerifa Keitha Marse (Enrico Colantoni) a pomáhá mu řešit jeho případy v detektivní kanceláři. Díky svým znalostem z branže a kvalitnímu digitalnímu fotoaparátu odkrývá Veronica ta nejtemnější tajemství města Neptune, včetně toho, kdo před rokem zabil její nejlepší kamarádku a Duncanovu sestru, Lilly Kaneovou a s tím související otcovu potupu.A tak Veronika hledá nové důkazy, které by očistily jméno jejího otce, přivedly zpět její matku a ji zbavily pověsti vyvrhele.

Sběratelé kostí / Bones

10. února 2007 v 15:58 | dinokate
Bones jsou seriálem Barryho Josephsona a Harta Hansona. Pochází z dílen Josepshson Entertainment a Far Field Productions, spolupráce probíhala i s 20th Century Fox Television.

Bones vypráví o soudní antropoložce Temperance Brennan, která je zaměstnána v Jeffersonianově institutu. Temperance pracuje na případech kde jsou praktikován nestandardní metody vyšetřovaní, jelikož normální postupy by zde pravděpodobně neuspěly - ostatky jsou třeba zničeny nebo již příliš rozloženy. Antropoložčiným spolupracovníkem je agent FBI Seelely Booth. Booth je bývalý armádní sniper a vědce nemá rád. Lpí na starých vyšetřovacích metodách jako je vyptávání se živých.Další partner je Angela Montenegrová, přítelkyně Temperance, jenž vytvořila třídimenzionální program na interpretaci místa činu v původní podobě.Pak je tu taky Zach Addy, asistent z Brennanina týmu. Další postavou je doktor Jack Hodgins, expert na hmyz a nerosty. Nadřízeným antropoložky je doktor Daniel Goodman.
Bones - seriál z prostředí krutých zločinů s lidskými postavami vědcu je populární na celém světě a má velký ohlas fanoušků.

Dr.House

10. února 2007 v 15:53 | dinokate
Seriál je dílem FOX TV. Kanál vysílá už třetí řadu a seriál se řadí do TOP žebříčku a to nejen díky mnoha oceněním jako třeba Emmy 2005, Zlatý Globus, Satelite Award apod, ale i díky jeho divácky atraktivnímu prostředí. Byl poprvé odvysílán roku 2004 a od té doby stále běží na obrazovkách. Dosud ho bylo natočeno 54 epizod.

Dr. House je neurochirurg - workholik. Doktor patří mezi ten ironický, náladový a nekomunikativní typ lékaře. Zabývá se jen vážnými onemocněními a záhadnými chorobami. Jeho heslo je také velice pěkné: Když nebudeme mluvit s pacienty, nebudeme jim muset lhát! Přesto všechno je doktor specialista a velice schopný lékař, který si dokáže poradit s velice komplikovanými případy. Postava Dr. House je vlastně svým typickým způsobem záporná. Jelikož, jak bylo zmíněno výše, je ironický a nemá respekt k pacientům. Gregory House se často šťourá v soukromí pacientů aby dokázal vypátrat příčinu choroby, její možnost léčby a stanovit tak diagnózu. Mnohdy se divák vydává do nitra pacienta aby se podíval jak choroba působí na jeho těla apod. seriál patří k nejnetypičtějším seriálům z nemocničního prostředí a právě proto se snad stal velice populárním po celém světě.