Červen 2007

SG Atlantis

15. června 2007 v 22:55 | dinokate
Stargate Atlantis je spin-off seriálu Stargate SG-1. Zdědil po něm jeho vysokou úroveň a pověst výborného sci-fi. V několika epizodách se vyskytují i postavy SG-1 a oba seriály jsou i lehce propojeny. Proto je dobré je sledovat pokud možno současně. První sezóna Atlantis měla premiéru společně s osmou sérií SG-1 v roce 2004.

V pilotním díle The Rising je vyslána mezinárodní expedice do vyspělého města Atlantis v galaxii Pegasus. Je jasné, že zpátky cesta nevede. A tak se tým pod vedením Dr. Elizabeth Weirové a Majora Johna Shepparda ocitá v dávno ztraceném a opuštěném městě, kde na ně čeká spousty tajemství k objevení. Naneštěstí také narazí na ne příliš přátelské tvory Wraithy, kteří vysávají z lidí život. Úkolem expedice rázem není jenom nalézání nových technologií, ale hlavně obrana před Wraithy. Mezi další důležité postavy patří také briliantní, i když arogantní vědec Dr. McKay, který už se dříve ukázal i v Stargate SG-1 v několika dílech. Dále je tu mladý poručík Aiden Ford, doktor Carson Beckett a Teyla Emmagan, která se přidá k týmu poté, co je její domovský svět zničen Wraithy.

V druhé sezóně přiletí ze Země vesmírná loď Deadalus s jejím velitelem jménem Steven Caldwell. Poručík Ford od expedice odejde, ale stále v seriálu vystupuje jako občasný host. Jeho místo nahradí dredatý uprchlík Ronon Dex. Výčet postav by rozhodně nebyl kompletní bez postavy českého vědce Dr. Radka Zelenky, který svými hláškami v naší mateřštině potěší nejedno české srdce. Obzvláště jeho monolog v díle Letters From Pegasus je nezapomenutelný.


zdroj: serialy.mirekholy.net

Hvězdná brána

15. června 2007 v 22:41 | dinokate
Legendární sci-fi seriál, který rozhodně patří mezi ty nejlepší svého žánru. Vše začalo filmem Stargate z roku 1994 s Kurtem Russellem a Jamesem Spaderem v hlavních rolí. Samotný seriál začal roku 1997 s jiným hereckým obsazením a ihned si získal své fanoušky.

Základem celého seriálu je zařízení Hvězdná brána, která umožňuje cestovat na jiné planety. Proto je zřízen tajný program Hvězdné brány pod vedením generála George Hammonda. Ten sestaví elitní tým SG-1, který má za úkol navštěvovat cizí planety a získat cenné technologie. Členem týmu je kromě vtipkujícího plukovníka Jacka O'Neilla a archeologa Dr. Daniela Jacksona (obě postavy byly ve filmu) ještě půvabná astrofyzička Samantha Carterová. V prvním díle Children of Gods (Děti bohů) se tým střetne s hrozivým nepřítelem Apophisem. Ten patří mezi Goa'uldy, což jsou paraziti, kteří zotročují lidi a vystupují jako jejich bohové. Tím je seriál okořeněn starodávnou mytologií a to je také jeden z důvodu jeho oblíbenosti. V tomto pilotním díle se do týmu ještě připojí jaffa Teal'c, který sloužil Apophisovi, ale prohlédl Goa'uldské lži a rozhodl se proti nim bojovat. Další díly se zabývají nejen bojem proti Goa'uldům, ale i ve velké míře objevováním nových světů a primitivních i vyspělých civilizací.

Koncem páté sezóny odešel ze seriálu Michael Shanks představující Daniela Jacksona. Místo něho nastoupí do týmu nadšený mimozemšťan Jonas Quinn. Vesmír také začne ohrožovat napůl povznesený Goa'uld Anubis, takže SG-1 má stále plno práce.

Zdroj: serialy.mirekholy-net