Říjen 2009

AFI - Crash Love [2009]

22. října 2009 v 12:11 | Break°THE°Devil |  m u s i c
Když bych ukázala na rok 2006 je každému zřejmé že tenhle rok je jasně ve znamení skvělých alb a některé jsou dosud nepřekonané. Billy Talent vydali své třikrát platinové album II, Escape The Fate prorazili s albem Dying Is Your Latest Fashion a Rise Against nás odrovnali svým pravděpodoně nejlepší albem The Sufferer & the Witness. Takových příkladů je mnoho, a právě v tomto roce vydali AFI své poslední album Decemberunderground u kterého si ovšem můžu tvrdit že letos ho tahle partička hravě překonala s novinkou, která nese název Crash Love.Úvodním songem se stala skladba Medicate,která je na albu až sedmá,což rozhodně neznamená že až odsud začínají songy,co za něco stojí. Kluci si nejspíž věřili natolik že ukázali na libovolnou skladbu a čekali jak to dopadne.

Co se týče první poloviny alba, nejvíce mě tam zaujali skladby Beautiful Thieves,End Transmission a Okay I Feel Better Now kterým nechybí chytlavej refrém a skvělej text. Moje album je ještě obohaceno o čtyři demo songy, který jsou součástí delux edice.A jak to se mnou už tak bývá,naprosto se zamiluju do songů,který nemám sebemenší šanci slyšet živě. A jaká škoda že právě o song Fainting Spells budeme na jejich koncertech ochuzeni. Snad se nebudete zlobit když řeknu že takhle přesně si představuju tvorbu AFI. Z počátku nevinná a jemná a pak s úderem bicí až skoro brutální a energická. Vlastně tak na mě vždy působily když si na Decemberunderground.Je tu prostě další album co předčilo svého předchudce.

Punk Goes Pop vol.2

5. října 2009 v 9:26 | Break°THE°Devil |  m u s i c
Někdy jsem se o tom už zmínila,ale teď přicházím rovnou s recenzí. Celej tenhle projekt je o tom že se sejde partička punkovejch kapel a přezpívaj ať už metalový,disco nebo v tomhle případě nějaký ty popový hity. Při některých písničkách si fakt říkám jestli to těm lidem stojí za to :D a doufám že jde jen o posměch daným interpretům. Tohle album otevírá song What Goes Arond,kterýho se fakt pěkně zhostila kapela Alesana. Ten song je prostě sračka,ale v týhle podobě se fakt dá poslouchat :D klukům se povedlo nemožný! Pro mě největšíma tahákema na tohle album jsou asi Silverstein,který se postarali o cover k songu Apologize.Chtělo by to sice víc screamu,ale jinak nic nenamítám. Furt lepší než originál :D Jeden asi z nejvtipnějších songů je ..Baby One More Time původně od Shitney Spears. August Burns Red, týpci co tenhle song přezpívali se na něm fakt vyblbli! :D musím říct že sem se fakt řezala smíchy :D Do poloviny alba je fakt znát že si kapeli vzali za úkol je přezpívat do svýho stylu. Ovšem ta druhá část přidává do songů ještě víc blbostí,takže z toho jsou ještě větší sračky než originál :D třeba takový song See You Again od Miley Cyrus je snad to nejhorší co sem slyšela :D cover je od Breathe Carolina, ale nesmíte to klukům sežrat. jednoduše tu jde o to si z nich udělat ještě větší prdel :D mě tak napadlo že bych možná i některý songy poslouchala kdyby to nebylo nazpívaný od těch popovejch blbečků. třeba taková Disturbia,původně od Rihanny, a přezpívaná od The Cab se mi celkem líbí :D nebo je vyloženě nářez když tam úplně nejvíc kvičí a pak do toho začnou screamovat jako třeba v songu Toxic,kterou měli na starosti A Static Lullaby. a říká se že to nejlepší nakonec. v tomhle případě nejhorš cover cd :D úplně z něho chcípám :D je to I Kissed A Girl od Katy Perry. Kluci z Attack Attack! si vzali velký sousto,ale mám pocit že se jim bravurně podařilo tenhle song schodit úplně na dno :D ten scream skoro ke konci je prostě nářez a míchání s popem se až teprve teď ukáže vážně zabavný!

Celkem by mě zajímal názor od originálních autorů na tyhle covery, protože všichni zůčastnění by zasloužili metál :D pokud se vám cd bude hnusit,tak to berte aspoň z tý stránky že jste se pobavili vtipným zpracováním, se kterým se tyhle punkový kapely do toho vrhly :D