Říjen 2010

world we grew up on.

19. října 2010 v 17:20 | miss. bloody Scars |  diary that i probably will burn in hell for
Fantasy. Neuvěřitelný svět, kde je všechno možné a nic zakázané. Svět nekonečných možností, postav a úžasných příběhů. Svět na kterém většina z nás vyrostla. A popravdě, kdo by nechtěl věřit, že někde, ať už za dvěřmi staré skříně, či někde hluboko ve vesmíru existuje svět krásnější než ten náš.

Jenže fantasy se neskládá jen z vymyšlených příběhů, o statečných hrdinech, bájných tvorech či kouzelných místech. Každý si ve své hlavě uchováváme svět, který je nám něčím jedinečný. Utíkáme sem od reality všechního a nudného života. Představujeme si všechny ty možnosti, které jsme měli a třeba nevyužili. Představy a iluze. Dvě věci, které zaprosto a dokonale spojují běžné fantasy se světem v nás. A ať už se to zdá sebe míň pravděpodobné, z toho nikdy nevyrosteme.

Můžeme být sebe víc starší, zažít nespočet zklamání, a ztratit všechno, ale tohle si i přesto uchováme. Svět, kde se naše sny mění v realitu, smutek v radost a zklamání v životní výhru. Svět bez bolesti a strachu. Svět s možnostmi, které nám tento ani nenabídne. Svět na dosah ruky. A to je důvod proč fantasy nikdy nevymře. Pořád tu bude někdo, kdo v něj bude věřit, a pořád budou existovat příběhy, které se budou vyprávět dalším generacím, a na které se nikdy nezapomene.

Fidem qui perdit nihil potest ultra perdere.
kdo ztratí víru, víc ztratit nemůže.
lánek na téma týdne.)
"There are so many fragile things, after all. People break so easily, and so do dreams and hearts." Neil Gaiman

Follow on Bloglovin .... s o u r c e / © / ©


...