Říjen 2010

world we grew up on.

19. října 2010 v 17:20 | miss. bloody Scars |  diary that i probably will burn in hell for
Fantasy. Neuvěřitelný svět, kde je všechno možné a nic zakázané. Svět nekonečných možností, postav a úžasných příběhů. Svět na kterém většina z nás vyrostla. A popravdě, kdo by nechtěl věřit, že někde, ať už za dvěřmi staré skříně, či někde hluboko ve vesmíru existuje svět krásnější než ten náš.

Jenže fantasy se neskládá jen z vymyšlených příběhů, o statečných hrdinech, bájných tvorech či kouzelných místech. Každý si ve své hlavě uchováváme svět, který je nám něčím jedinečný. Utíkáme sem od reality všechního a nudného života. Představujeme si všechny ty možnosti, které jsme měli a třeba nevyužili. Představy a iluze. Dvě věci, které zaprosto a dokonale spojují běžné fantasy se světem v nás. A ať už se to zdá sebe míň pravděpodobné, z toho nikdy nevyrosteme.

Můžeme být sebe víc starší, zažít nespočet zklamání, a ztratit všechno, ale tohle si i přesto uchováme. Svět, kde se naše sny mění v realitu, smutek v radost a zklamání v životní výhru. Svět bez bolesti a strachu. Svět s možnostmi, které nám tento ani nenabídne. Svět na dosah ruky. A to je důvod proč fantasy nikdy nevymře. Pořád tu bude někdo, kdo v něj bude věřit, a pořád budou existovat příběhy, které se budou vyprávět dalším generacím, a na které se nikdy nezapomene.

Fidem qui perdit nihil potest ultra perdere.
kdo ztratí víru, víc ztratit nemůže.
lánek na téma týdne.)