Říjen 2011

I hesitate in my faint breath and wavering gaze.

31. října 2011 v 22:00 | miss. bloody Scars |  diary that i probably will burn in hell for
Šílím; doslova a dopísmene! Nedaří se mi najít Fullmetal Alchemist: The Conqueror of Shamballa v originálním znění. Chci toho snad tolik? Stáhla jsem to s anglických dabingem a málem ohluchla, jenže to jsem netušila, že to horší ještě teprve přijde. Stahuju to po druhé, tentokrát z uložto - příponu cz bych v tomhle chápala jako české titulky (koho by napadlo, že je to fakt nadabovaný!), ale ono ne, on to byl český dabing! Bože, za co mě trestáš?! Je to prostě peklo. Torrenty, který jsem si našla jsou chcíplí, ale já to stejně ještě nevzdám. Chci to vidět prostě! Brotherhood stahuju; pomalu, ale jistě (doufejme, že taky nechcípne). Dneska jsem si konečně udělala trochu času a snad potěším Neri, protože jsem se konečně odhodlala si pustit první dvojdíl Gintami. Yep, osazenstvo je banda kreténů :D Beze srandy! Ale už teď cejtím, že právě díky tomu je budu milovat :D Mno nic, jenom krátká zpráva, a já mizím. Tímto bych ještě chtěla poděkovat slečnám z Castellianu za png, arigato^^

The Offspring - You re Gonna Go Far, Kid

30. října 2011 v 17:04 | miss. bloody Scars |  videos and clips
Nějak nechápu proč už dávno nemám stažený nějaký alba od The Offspring, a přitom pokaždý když na ně náhodou narazím, říkám si to samí. Je to prostě chyba, a tahle písnička je toho důkazem. Takže vy poslouchejte, a já běžím stahovat :D


Fullmetal Alchemist [2003]

29. října 2011 v 19:19 | miss. bloody Scars |  a n i m e & m a n g a

Edward Elric společně se svým bratrem Alem, se těsně po smrti své matky snaží provést lidskou přeměnu, aby ji oživili. Jenže nic není zadarmo; Edward přišel o ruku a nohu, zatímco jeho bratr ztratil celé tělo a jeho duše je připoutána k železnému brnění. Za cílem získat původní podobu svých těl se Edward stane státním alchymistou a pátrá po legendárním Kameni mudrců, jehož síla může nahradit poslední chybějící prvek k dokonalé lidské přeměně.

Pokud jste se dostali k FMA někdy po roce 2010, měli jste dvě možnosti. Buď dáte šanci starší verzi z roku 2003, která nemá tak dokonalou grafiku jako jeho dvojče a jejíž dějová linie se liší od půdovního znění mangy, nebo dáte přednost jeho mladšímu dvojčeti, které se dočkalo přepracování v roce 2009 s názvem Fullmetal Alchemist: Brotherhood vypilované lepší grafikou a koncem pěkně nalajnovaným podle mangy.

"Lidé nemohou získat nic, aniž by něco obětovali. Abys něco získal, musíš vložit něco stejné hodnoty. Tak zní zákon rovnocenné výměny. Věřili jsme, že se jím řídí celý svět."

Volba je na vás, a jelikož jste díky těmto řádkům o něco chytřejší než já, nebudete žít v mylné představě, že Brotherhood je pokračování, přesně jako autorka článku. Já tudíž automaticky volila starší verzi, a když jsem se dostala do poloviny, objevila jsem Brotherhood, ale měla bych litovat? Těžko říct, nemůžu porovnat, a trochu se bojím že mi Brotherhood zhorší mínění o starším dvojčeti. Každopádně jsem byla nadmíru spokojená a líbil se mi konec. Oddělení bratrů mělo prostě něco do sebe.

Na starší verzi navazuje film s názvem Fullmetal Alchemist - the Conqueror of Shamballa, ale o tom až někdy jindy. Pokud se stále rozhodujete, dejte šanci i tomuhle staříkovi, než se vrhnete na vylepšený Brotherhood, protože já si jeho sledování neskutečně užila.

hey, but instead of the answer, I want the reason.

28. října 2011 v 12:41 | miss. bloody Scars |  diary that i probably will burn in hell for
Přináším něco málo nepodstatných novinek. Podzimní prázdiny se nemilosrdně krátí, a jak to u mě většinou bývá naprosto ztrácím pojem o čase, takže je tu najednou už pátek, a já ještě nehla s Dorianem Grayem aka moje povinná četba k maturitě. Každý ví jak to skončí a jelikož jsem to už četla (sice zkrácenou verzi) v angličtině, nějak se mi do toho pořádně nechce. Ale knihovnice na mě tlačí, takže se nedá nic dělat. Dál zpracovat dvě otázky k maturitě z účta a eka; kéž by se mi chtělo.

Nevermind. Nevím kolik z vás o tom ví, ale je to pár dnů zpátky, kdy jsem na MALu narazila na úžasnou novinku. Ao No Exorcist si získal zřejně hodně velkou přízeň fanoušků, a proto se tvůrci rozhodli pro celovečerní film. Zatím ještě není ani stanovené datum, nebo zda se už na něm pracuje, ale doufejme, že se dočkáme konečného výsledku.


V poslední době jsem docela ve skluzu s anime; tak nějak se mi zdá, že až moc často dávám přednost manze. Proto se není čemu divit, když množství přečtených mang se blíží ke 200, zatímco anime se drží na šedesátce. S FMA jsem už za půlkou, a pořád mě to baví, jen z děje mám občasné deprese :D Čekala jsem něco vtipného a akčního, což FMA sice splňuje, ale je to prostě v místech dost drsného rázu. Každopádně připravuju recenzi a další zásobu hudby. Mimochodem, jaké máte kdo zkušenosti s FMA Brotherhood? Možná jsem udělala chybu, že jsem se začala dívat na FMA jako první, a nevím jestli se mi bude chtít znova opakovat si většinu děje s Brotherhood. Njn, to je tak když někdo žije v představě, že Brotherhood je pokračování. Kopla bych do toho.

Spirited Away [2001]

26. října 2011 v 19:47 | miss. bloody Scars |  a n i m e & m a n g a

Hlavní hrdinkou tohohle kouzelného příběhu je desetiletá Chihiro, která společně se svými rodiči odjíždí do nového města, kde začínají nový život. Cestou ovšem zabloudí na lesní cestě, která je dovede k záhadnému tunelu, za nímž se skrývá opuštěné městečko. Dřív než se Chihiro vzpamatuje, začíná se stmívat, město ožívá a společně s ním i podivná stvoření, která zde žijí.

Už ale není cesty zpět, a jen díky pomoci stejně starého chlapce jménem Haku, se jí podaří ve městě přežít a dokonce se i spřátelit s místními obyvateli. Chihiro myslí jen na jedinou věc, a to dostat se co nejrychleji pryč i se svými rodiči, kteří podlehli místnímu začarovanému jídlo, které je proměnilo v prasata. Aby toho nebylo málo, celé městečko má pod palcem Yubaba, která jen tak nikoho nenechá odejít.

Spirited Away, nebo-li Cesta do fantazie je film, který mi doporučoval snad každý, a já jenom nechápu, proč mi to trvalo tak dlouho se na něj podívat. Celý film má naprosto úžasnou animaci, a celkové zpracování vás jednoduše vtáhne do děje. Ani jsem pořádně nevěděla, do čeho jdu a výsledek mi vyrazil dech.

Tak trochu mi to připomínalo Alenku v říši divů, tedy aspoň co se některých bizarních postav týče. Tady jsem neměla absolutně nic nač si stěžovat. Jedna věc mě naopak překvapila. I když se může zdát, že Yubaba je jedna z těch špatných postav, obávaná čarodějnice, není tomu tak úplně. Celý příběh vlastně neobsahuje zápornou postavu v tom pravém slova smyslu, v čemž možná spočívá i jeho kouzlo. Jsem z toho vážně nadšená a jedině doporučuju.


quotes from anime & manga.

26. října 2011 v 11:24 | miss. bloody Scars |  caught my attention.
Miluju citáty. A ještě víc miluju citáty z anime a mang. K allanimemangaquotes.tumblr jsem se dostala jen náhodou, a jejich zpracování citátu spojené s obrázek se mi hodně zalíbilo. Na ukázku vám jsem přidávám pár obrázků, které mě zaujali nejvíce.


# 1.3 update » natsu.

26. října 2011 v 11:20 | miss. bloody Scars |  u p d a t e s.
Tahle scéna mě naprosto nadchla :D Už z mangy si vybavuju, že díky Zerefovi se ta šála obarvila na černo, ale nějak si už nevzpomínám, jestli Natsu takhle vyšiloval :D Mě dostalo jak si potom tu vestu obrátil naruby, aby k tomu mohl mít tu šálu :D magor jeden! :D Mno a protože se mi ta scéna líbila, pokusila jsem se o animaci :D


Doctor Who / Season 6 [2011]

22. října 2011 v 23:42 | miss. bloody Scars |  t v s e r i e s

Byla bych blázen, kdybych zapomněla napsat recenzi na poslední řadu Doctora Who, jenže stát se může cokoliv a věřte nebo ne, možnost něco vůbec napsat, se mi vážně vykouřila z hlavy a nejspíš za to můžou dvě věci. První z nich je, že šestá řada byla rozdělena do dvou částí (odvysílané na jaře a pak až na podzim), a za druhé, všechno se teď točí okolo vánočního speciálu, takže vlastně ani nemáte pocit, že něco skončilo. Teď už ale přejděme k věci...

Všechno začíná poklidně. Doctor se setkává společně s Amy, Rorym a River kdesi v Utahu (nechtějte po mě až přilišné detaily, koneckonců je půl roku zpátky, kdy jsem první část viděla), užívají si piknik, když v tom z jezera vyleze astronaut. V další minutě je Doctor Mrtvý (dočista mrtvý). Číst po sobě tyhle řádky a být někým jiným, řeknu "to musí být blbost", jenže mnozí z vás tuší že tenhle nejoblíbenější a jeden z nejlépe hodnocených seriálů si získal už kde koho.

Před poněkud dost morbidní začátek (kdo by čekal, že hlavní postava umře v prvních pěti minutách nové řady?; proklínám tě Moffate!), jenže všechno má svoje opodstatnění, svoje důvody a jelikož jsme v sci-fi seriálu, nic není ztraceno a všechno se může stát. Proto vás totiž nepřekvapí, že se v dalších několika minutách opět objeví Doctor, živý a zdraví, ovšem nic netušící, co mu osud ještě přichystal.

Co vám ještě nová řada naservíruje? Trochu mi to připomíná moje trápení s četbou k maturitě. Ani tady totiž nesmíte přehlídnout maličkosti, číst mezi řádky, protože i když se v nejlepším případě dostane ke konci, není zaručené, že se dočkáte rozuzlení, což bych i přesto řadila k jedné z nejlepších stránek, které tento seriál nabízí. Osobně musím také zmínit díl s názvem The Doctor's Wife, která bude společně a vánočním speciálem z minulého roku patřit k mým nejoblíbenější epizodám vůbec. TARDIS se tu dočká lidské podoby a naprosto úžasně je vykrelen její vztah k Doctorovi. Tato epizoda byla mimořádně z pera mého nejoblíbenější spisovatele, jímž není nikdo jiný než Neil Gaiman, a neměla daleko k dokonalosti. U konce první části, což je cca šestý díl se dozvídáme, kdo je River Song, což měl být cliffhanger, ale tak nějak už se to tušilo předem.

Druhá část byla plná očekává, ale nebyl by to Doctor, kdyby i z vlastní smrti nějak nevyklouzl. Jenže než jsme se k tomu vůbec mohli dostat, připravili si pro nás řadu fillerových dílů, které nijak nenazvačují, jak by mělo vypadat finále. A když už na to pak přijde řada, vyrazí vám to dech. Ja osobně se přikláním k tomu, že první část dílů byla lepší než ta druhá, i přestože to tam dost vyvažuje finále. Jsem dost zvědavá, jak by to mělo vypadat s Doctorem příští rok, a zda se dočkáme nějakých nových postav. Teď se každopádně nejvíce těším už na zmíněný vánoční speciál, který snad nikdy nezklamal moje očekávání (i když tak trochu nevím, jestli předčí ten z minulého roku :D ale nechme se překvapit).

a n i m e & m a n g a.

22. října 2011 v 18:44 | miss. bloody Scarszde najdete veškeré rádoby recenze, které jsem byla ochotná ušmudlat, napsat a zveřejnit. nutno podotknut, že nebrat vážně

první dojmy z anime & aktualizace manga listu & výkecy, stěžování na nespravedlivý osud oblíbených charakterů
i don't want this come to end.

21. října 2011 v 22:08 | miss. bloody Scars |  diary that i probably will burn in hell for
Ach ta nostalgie! Právě jsem dokoukala Kateikyoushi Hitman Reborn a ať už jsem na tohle nadávala jakkoliv (a že to bylo poměrně často), bylo to úžasné, a dokonalé až do konce. Naprosto jsem si zamilovala postavy a jejich vývoj byl v anime během průběhu dost znát, a bylo potěšení to sledovat. Hned jsem sáhla po manze a hodlám pokračovat ve čtení, což je docela ironie, protože není to tak dávno, kdy jsem si říkala abych to konečně měla dokoukané, a teď se toho nějak nemůžu vzdát :D Hmm, a pro zajímavost jsem se dívala, kdy jsem stáhla první díl (30. sprna), a když si to tak vezmu tak dvěstě dílů za dva měsíce, když vemu v potaz ještě do toho se školou nebo spánkem (!!), tak je to celkem solidní výkon, i když mám pocit, že nějakou dobu se znovu do něčeho podobného nepustím. Haha, a to jsem si chtěla stáhnout Dr.Gray-mana. nevermind. Pro zlepšení nálady po loučení/neloučení s KHR stahuju nový díl Sekai-ichi Hatsukoi. Grrr, proč tam dneska musí být Hatori a Chiaki. Nemusím je, ehm, teda já nemusím ani Kisu a Yukina. Teď už ale opustím téma anime, které mi naprosto pohltilo mozek, a řeknu vám něco málo o svých plánech do budoucna. Bude nový lay (kdo ví kdy, ale bude :D), hodlám nějak (ještě nevím jak) překopat rubriky a nakonec snad jednu, či dvě přidat. Hodlám přidat více hudby a s tím i více názoru na všechno. Jedna otázka ovšem zůstává nezodpovězena - kolik věcí z toho vlastně dotáhnu do konce? Who knows. See ya later.

Mindless Self Indulgence - Shut Me Up
Nemůžu si pomoct, ale tahle písnička se mi líbí čím dál víc.
Naprosto doporučuju někdy shlédnout naprosto šílenej klip, který je k ní natočenej.