Leden 2012

know the words I speak are the thoughts I think out loud.

30. ledna 2012 v 15:26 | miss. bloody Scars
Procházela jsem straé věci a narazila na tohle. Je to až moc kýčovité a většina lidí tady, asi nebude ani zvyklá na nějakou mojí psanou tvorbu, ale tak nějak jsem o tom chtěla dát vědět. Mám toho hodně uložené v pc, takže po nějaké té korekci odhodlám k tomu, abych něco zase přidala. Každopádně, je to psané anglicky (zapřísahám vás, ignorujte chybu :D). Jinak pokud si dobře pamatuju, inspirací pro mě byla písnička od A Day To Remember, kterou jsem v té době hodně poslouchala a i s narůstající zálibou v shounen-ai, vzniklo tohle.


I sat in stone, when I should've behaved.

29. ledna 2012 v 12:47 | miss. bloody Scars |  blog updates
Zdravím, zdravím. Zase konec víkendu, ale naštěstí mě čeká o něco zkrácený týden a doufejme že proběhne v klidu. Dala jsem se do překladu třetí kapitoly, a zjistila jsem úžasnou zprávu. Čtvrtá kapitola by měla vyjít 1. února, a jakmile se přeloží do angličtiny, začnu i já pracovat na překladu pro vás. Konečně po dvou měsících něco nového :D Konečně jsem včera dokoukala Gintamu 2006 a třesu se na nové díly. Mám sice ještě pořád co dohánět, ale nemůžu říct, že bych se u toho nebavila.

Včera jsem trochu brouzdala po netu, a narazila jsem na seznam doujinshi, která mě na svědomí má nejoblíbenější Yoneda Kou. Tahle mangaka se hodně prosadila především doujinshi k anime KHReborn, a to s pairingem Hibari/Yamamoto. Stáhla jsem snad všechno co jsem našla, hodně z nich je přeložená do angličtiny, a vážně mě to jenom utvrzuje v názoru, že ta ženská je prostě úžasná! Předtím bych ten pairing asi dohromady nedala, protože každý do viděl to anime, se spíš přikláněl k Hibari/Dino & Yamamoto/Squalo. Ovšem po tom včerejším čtení, už ani jeden z nich neuznávám :D Mrkněte na to, stojí to za to! :D

Mno nic, já kráčím pryč. Musím se mrknout na ajinu, a pak si ještě zopakovat účto. Bleh, že by se mi chtělo, to se zrovna říct nedá, ale prostě musím. btw. začala jsem číst The Sandman od Neila Gaimana, kterýho jsem dostala v Vánocům, awww^^ dokonalej komix :D

byl jednou jeden článek o časech předtím, než to začalo.

27. ledna 2012 v 20:52 | miss. bloody Scars |  blog updates
Byla to jenom otázka času. Každého normálně myslícího člověka muselo aspoň jednou napadnout jaké by to bylo, kdyby se svět zbláznil a autorská práva by byla striktně chráněna i na tu sebemenší blbost. Vtip je na tom, že samotný autorský práva blbost nejsou, a oprávnění nerozšiřovat to, jsou pochopitelný. Nemluvíme tu jen tu jen o hudbě, filmech, ale také obrázcích (ano, můj lay je teoreticky též nelegálně vytvoření a použitím těch obrázků, jsem vlastně porušila autorská práva) a to radši ani nezmiňuju mangy, které si tak vesele překádám, i přestože jsou běžně na netu k sehnání. Jo - a teď mi řekněte - co na netu není k sehnání? Navíc to celé berou do extrému a diktují nám, co dělat. Kde je demokracie, když donedávna se existence samotné organizace tajila, a teď jí všichni z politiků podporují a podepisují?! Sorry, ale to až moc smrdí, aby za tím bylo jenom pirátství. Koneckonců lidi si to můžou myslet, ale co přijde potom nikdo neví. Zítra je na Vacláváku prostest, a jelikož budu mít cestu do Prahy, hodlám se tam podívat. Modleme se, aby to šlo nějak zastavit, protože si neumím představit to peklo co by mohlo následovat. Zákaz megauploadu byl jenom začátek, na řadu přijde uložto, a náš učitel na práva se dneska dost divil, že ještě funguje. Heh a co se týče blogu - není jeho celý obsah založený na porušování autorských práv. Nemyslím tím, když kopírujete něčí fotky, nebo grafiku, ale samotný videa z youtube, písničky ke stažení, či i zasraný obrázky z googlu, který hodíte k vlastnoručně psaným recenzím - to všechno je porušování. Pokud by tohle mělo zmizet z netu, nebyla by tu jiná možnost, než srazit na kolena celý blog a zavřít to tu. Nevím jak vy, ale já se nechci vzdát šesti let tady za žádnou cenu. Nejprve se zbaví serverů, kde se všechno stahuje a nakonec půjdou i po nás. Kam to všechno do háje spěje?!
edit. teď jsem četla, že do 30. ledna bude smazáno i fileserve.com, zatímco takovej rapishare je vklidu, protože ten nelegelální soubory maže sám. fuck you!

edit2. takže Google je další. víc si můžete přečíst Z D E. podle zprávy je jasné, že všichni uživatelé Googlu budou, pokud tomu dají svolení, sledováni. ti co na podmínky nepřistoupí se jednoduše nedostanou na potřebné stránky. a samozřejmě každý uživatel za sebe přebárá zodpovědnost!


e g y p t [2007]

25. ledna 2012 v 15:59 | miss. bloody Scars |  g a l l e r y
Chtěla jsem přidat nějaký fotky, ještě žádný nový nemám. Foťák jsem nevzala do ruky ani nepamatuju, a popravdě na to není ani nálada. Za to jsem ale procházela starý fotky a našla pár z Egypta. Pamatuju si, že první fotka je z Hurghády, druhá fotka bude tutově z Karnaku, třetí - moje nejoblíbenější s velboudem, a pak už jen pyramidy v Gíze a Luxor :D Ha, překvapivě jsem dala dohromady všechny místa z fotek - v to jsem ani nedoufala :D


watching the days go by, watching the sun fall out of the sky.

23. ledna 2012 v 16:27 | miss. bloody Scars |  blog updates
Prosím připomeňte mi někdo pro příště, že bych si neměla stahovat něco tak šílenýho jako je Photoshop. Jsem totiž hrozně inteligentní člověk, který se v něm prostě vyzná :D A to jsem ho stáhla ještě v angličtině - no potěš. Ne, tenhle nový lay není celý dělaný v něm, ale naprosto si libuju v přeskakování z programu do programu, abych docílila přesně toho co chci. Když nevím jak na něco v jednom programu, šáhnu po druhým - a tak dále, a tak dále. Ta koláž v záhlaví mimochodem není z fotek, ale z animace; jep taky docela pěknýho sraní s tím. Hehe a perlička na konec - celý to šedý pozadí je vyfocený přímo z Photo Fitru, který tohle má jako základní plochu :D Ano, takhle to dopadá, když už nevíte co na pozadí :D Ale tak co, jsem s tím docela dost spokojená, a na dalších pár týdnů mám pokoj :D

Jinak co pro vás připravuju do budoucna? Rozjela jsem tak trochu epizodovku s hudbou - každý článěk zaměřen na nový objev, či kapelu s ochutnávkou hudby a několika poznatky. Hodlám napsat pár recenzí, a dost přemýšlím o založení nové rubriky kam bych psala první dojmy z anime, které se teprve vysílají a tudíž je pro mě ještě brzy na recenzi. Mno takže ode mě vše, a zatím se mějte.

tisíceré díky - vám všem.

17. ledna 2012 v 20:46 | miss. bloody Scars |  blog updates

Opět mě hrozně mile překvapili všechny komentáře nalezené u mého nejnovějšího překladu, za něž vám mnohokrát děkuju :D A víte co je nesmírně vtipný? Já sama osobně radši šáhnu po anglické verzi, než-li po té české; naštěstí pro mě jsou tu i lidé, kteří si to radši přečtou v češtině a tudíž i čtenáři, kterým tak můžu udělat radost :D Na dalším překladu se pracuje, ale berte ohledy na to, že máme před pololetím, a my už jeden maturitní okruhy a každou hodinu se zkouší (huraayyy).

Co se týče mě a školy, tenhle týden bude ještě hodně velká sranda. Otázkou ovšem zůstává, kdo se bude smát naposled. Půlku známek už vím, další část z nich zůstává záhadou patrně až do dne, kdy uvidím vysvědčení a o poslední část z nich budu ještě bojovat. Nemám ani čas, abych si četla povinnou četbu; jediný co čtu v papírech jsou způsoby jak uskopojit zákazníka (viz. mat. otázka z ekonomiky č. 1 - cíle a základy hospodaření). Fuck yeah! Ale přiznám se, že povinnou četbu čtu ráda, což je pro mě docela úleva, nadruhou stranu mě ale mrzí, že si nepřečtu toho Sandmana, kterého jsem dostala k vánocům. Je to zapeklitej koloběh, a já už se těším aspoň na víkend.

Mno nic vážení, ještě jednou děkuju za komentáře a pozitivní odezvy, a zatím se mějte. Na konec vám přidávám písničku, na které jsem tak trochu ulítlá. Coldplay nikdy tak nějak nebyli v tém hledáčku kapel, ale tahle písnička se mi hrozně zalíbila :D btw. ještě, co říkáte na ten banner? :D Ten cosplay Hijikaty z Gintami prostě neměl chybu :D awww^^

coldplay - every teardrop is a waterfall

Don't Stay Gold [Yoneda Kou] - překlad

15. ledna 2012 v 13:45 | miss. bloody Scars
Žánr: yaoi, drama
Mangaka: Yoneda Kou
Obsah Stručně: Děj se odehrává tak o dvacet let po jednorázovce Tadayoedo Shizumazu, Saredo Naki mo Sezu. Kageyama dostane za úkol se postarat o mladého grázlíka jménem Kuga, jehož mu Yashiro hodil na krk.

Do ANJ přeložili: DP Scanlations
Do ČJ přeložila: Scar-chan
Download: ULOŽTO [heslo: yonedakou].
Čtěte ONLINE.

I vzhledem k tomu, jak máme teď ve škole nabitý program, zvládla jsem další překlad jedné z mé nejoblíbenější práce. Díky právě této jednorázovce jsem přišla na Yonedu Kou a vážně se mi zalíbila. Tahle mangaka si asi tak před rokem a půl dala hiatus a nechala po sobě několik rozdělaným mang, které jsem jednoduše skvělé, takže tajně doufám, že se k nim někdy vrátí, a já bych je mohla v tom případě přeložit. V plánu mám ještě přeložitSaezuru Tori wa Habatakanai, což bude zatím všechno. Venku jsem zatím tři kapitoly, takže i tak budu mít co dělat. Přeju příjemné čtení.

Tadayoedo Shizumazu, Saredo Naki ←||→ CHPT. 1 z Saezuru Tori wa Habatakanai

if I never gave my best.

14. ledna 2012 v 22:54 | miss. bloody Scars |  blog updates
Zdravím, tak dneska jsem byla v kině na tom Sherlockovi a .... tak nějak nevím. Určitě jsem se pobavila, obsazení bylo víc než skvělý, ale i tak mi to nějak úplně nesedlo. Do recenze na něj se mi už tuplem nechce, takže ze mě víc informací asi nedostanete :D Co se týče mého překladu mangy, chybí mi asi čtyři stránky a dostala jsem se zrovna do části, která se mi dost blbě překládá *blush* - mno to uvidíte. Pokusím se to dneska ještě dopřeložit a zítra to tu snad bude :D A pak už se kooonečně vrhnu na Saezuru Tori wa Habatakanai, kvůli které jsem vlastně překládala ty dvě jednorázovky :D Krásný plány, že?! Doufejme, že z nich nesejde :D Mno nic, letím a vy se mějte :D

quietdrive - time after time

SHERLOCK // what makes you beautiful.

14. ledna 2012 v 11:02 | miss. bloody Scars |  videos and clips
Awww^^ Právě jsem konečně napotřetí dokoukala druhej díl nové řady Sherlocka. Ten seriál prostě zbožňuju a už jenom samotní dva představitele mě v tom bude jednoduše utvrzovat! Ani nevíte, jak je fajn se jednou dívat na něco jiného než na anime, co by mě bavilo! :D A proto přidávám tohle video, které jsem našla. Sice se přiznám, že ty dva nepáruju, spíš je to taková úžasná bromance, a nic jiného bych v tom neviděla :D Navíc je video doplněno krásnou písničkou :D Mno nic, já pádím, jedu dneska do kina na Sherlocka s Robertem Downey Jr.


kurayami shinjuu soushisouai.

11. ledna 2012 v 20:01 | miss. bloody Scars |  blog updates
Řikala jsem si, že bych se mohla trochu polepšit s těma článkama, protože dva za týden se mi zdá málo :D A vám možná taky. Ono se to možná nezdá, ale ten týden pokaždé hrozně uteče. Člověk se táhne ze školy, učí se (ha, ano, překvapivě se taky učím), najednou už je večer a já už nemám sílu ani na pitomý článek. Pořád jsem se nedostala k té recenzi na Guilty Crown, ale s tou ještě chvíli počkám, až uvidím pár dalších dílů, protože jestli zabijou Gaie, dost podstatně to ovlivní hodnocení ať už to nějakým nevysvětlitelným zázrakem přežije, nebo jak se případně vypořádají s jeho smrtí a následně i s dějem. Co se týče překládání, je možné, že další jednorázovka tu bude do konce týdne. Uvidím, jak mi to o víkendu vyjde s časem. Nic jinýho zatím bohužel neplánulu :D

Hiroshi Kamiya - Kurayami Shinjuu Soushisouai
Já ani nevím proč se mi ta písnička tak šíleně líbí :D Víte co naprosto miluju na anime dabérech? Když se vám u někoho zalíbí hlas, je zatraceně pravděpodobný, že ten člověk zpívá (jasně, není to pokaždé, ale snad skoro ve všech případech jsem něco našla - viz. dabér Natsua z FT, Shizay z Drrr!!, ...). Podle mě, má tenhle člověk vážně skvělý hlas a hrozně dobře se mi poslouchá :D muhehe.