Únor 2012

I'm well aware of how it aches and you still won't let me in.

26. února 2012 v 19:06 | miss. bloody Scars |  blog updates

Dear Whovians, konečně jsem se po dvou měsících dostala k vánočnímu speciálu Doctora Who, a říkám vám shit happens. Né, že by se mi to vyloženě nelíbilo, ale dívala jsem se na to s kámoškou, která o Doctorovi slyšela poprvé, a když jsem jí vysvětlovala pár věcí k ději, úplně jsem se zarazila, že to bylo až tak stupidní. Je to škoda; bylo mi jasné, že to nebude tak kouzelný, jako ten předchozí, ale snažila jsem se to do jisté míry brát s rezervou.

Poslední hodinu se snažím vymyslet co napsat do otázky na angličtinu na téma Domov, druhy bydlení v ČR a VB. Zatím jenom vymýšlím, takže jsem si ještě ani neotevřela word, a během té hodiny jsem si taky stihla stáhnout stovku doujinshi ke Gintamě (ano, je jich přesně 100). Bohužel je dnes asi nestihnu přečíst :D Dost taky uvažuju, že bych na čas přestala sledovat anime, a konečně se vrhla na Criminal Minds, cca od 3. řady, ale pokud si dobře pamatuju, chytali mě z toho seriálu deprese. I když to mě při poslouchání Placebo taky chytá, ale stejně je poslouchám, takže je to nakonec úplně jedno. Well, whatever; stejně jak to vidím s časem, bude to hodně bídný. Připravuju další aktualizaci manga listu, takže zůstaňte naladění. Ádios.

the son of shinigami.

24. února 2012 v 18:31 | miss. bloody Scars
Moje kraťoučká momentka. Je to nic-říkající cosi, děje to moc nepobralo a rozumu nejspíš taky ne (ostatně stejně jako já). Psáno v době, kdy jsem sjížděla Soul Eatera, a postava Kida mě natolik nadchla, že vzkniklo tohle. Máte zakázáno tohle brát vážně, šla jsem do toho, jen protože jsem se vážně nudila. and that's all; nothing more a nothing less.
--------------------------------------------------------
psáno za zvuků Asking Alexandria a písničky Welcome.
--------------------------------------------------------
Vzduch byl cítit po krvi. Železná pachuť se mu lepila na horní patro a ztěžovala mu dýchání. Byl vyčerpaný, nemohl udělat jediný krok ale i přesto stál vzpříměně. Vzdáleně slyšel dívčí křik, naléhavé volání, které se shánělo právě po něm. On se však neotočil, a místo toho radši pohlédl vzhůru na měsíc. Bílý kotouč zářil tak jasně, že osvětloval celé prostranství, ukryté hluboko v labyritnu temných ulic, kterého ho obklopovali. Vítr si jemně pohrával s jeho černými vlasy, a nechal jeho šaty proplouvat větrem. Pomalu zavřel oči, a až teprve tehdy si uvědomil, že je hrobové ticho. Ani dívčin hlas, ani vzdálené ozvěny. Jen klidný tlukot jeho srdce. Nad ním se snášelo mračno pochyb; vleklých a strnujících. Tam kdesi dáleko od něj se ukrývalo cosi tiše vyčkávající na jeho příchod, na jeho smrt. Otevřel oči dokořán a udělal první krok. Vydal do náruče temným stínů s povýšeným úsměvem na rtech.

# 0.2 co stojí za poslech - Alex Band.

23. února 2012 v 16:28 | miss. bloody Scars |  m u s i c
Nejedná se o kapelu, jak by na první pohled mohlo zdát, ale jen o jednoho člověka, který stojí za jedním z největších hitů Wherever You Will Go od kapely The Calling. Jenže se zmiňovanými The Calling mu to nevydrželo dlouho, a už po pěti letech své existence, se kluci rozhodli dát od sebe pauzu. Jak se ale zdá, Alex se pořád činí, skládá a zpívá. Porovnání se starými The Calling se ode mě asi moc nedočkáte, protože jsem si jejich alba moc neposlechla a ani ve mě nezůstal žádný dojem, až samozřejmě na song Wherever You Will Go, která zná určitě hodně z vás. Nedávno jsem na Alexe opět narazila, a to jen díky kámošce. Tady už nebylo co řešit a rovnou jsem se vrhla na celé album. A co vám tahle prvotina na sólové dráze může nabídnout? Melodicky laděné balady, hodně romantických songů a úžasný hlas. Mám jeho tvorbu čím dál víc ráda, a na album jsem si hned po prvním poslechu našla několik oblíbených písní. Chtěla jsem vám do článku dát několik méně známých písniček, ale na YT jsem našla jen oficiální klipy, takže smůla :D Pokud se někdo odhodlá si stáhnout jeho album We've All Been There, doporučuju písničku Star Over Again ;D

Someecards - zábava pro celou rodinu.

20. února 2012 v 21:04 | miss. bloody Scars |  caught my attention.
Nevím jak moc a jestli vůbec se pohybujete na tumblr, ale dneska vám přináším perličky zvané someecards, které jsou na již zmíněném tumblr celkem běžnou věcí. Narážím už na ně tak často, až mě to nakoplo vám jich pár hodit do článku a tímto vás i odkázat na stránku someecards.com, kde jich najdete dalších několik tisíc a dokonce si můžete vytvořit i svou vlastní. Doufám, že se vám budou líbit :D A ujišťuju vás, že i ta stránka stojí za shlédnutí :D


life can bring you down, then turn you around.

14. února 2012 v 12:02 | miss. bloody Scars |  blog updates
Grrr, začínám být vážně nervní, protože Saezuru Tori wa Habatakanai furt není přeložená a to už jí mají i naskenovanou v čistý podobě :D Chápu že překládat mangu do cizího jazyka je mnohem větší záhul, než do mateřského, ale stejně :D Už je to 14 dní a já vidím černě, že se ta kapitola nikdy nepřeloží, ale na stránkách Blue Spring Scans zatím nic nepíšou. Njn, budem muset ještě chvíli počkat. Doufala jsem, že to zveřejní dokud budu mít jarňáky, abych to v klidu přeložila.

Jinak děkuju všem, kdo se zapojili do diskuze, kterou jsem nahodila v minulém článku, a jsem ráda, že to nikdo z vás nevzal urážlivě a sdělil svůj názor. Upřímně jsem se na to trochu bála poukázat, protože člověk nikdy nevím, jak lidi zareagujou, a proto mě potěšilo, že se tu psali rozumné názory.

Už jsem zmiňovala, že mám jarňáky, a jelikož mám dost volného času, brzy opět budu aktualizovat manga knihovnu a nějaký pár nových kousků :D Začínám si v tom vážně libovat :D Teď už jenom čekám, kdy mi blog oznámí, že jsem překročila limit slov v jednom článku, což by mimochodem dost naštvalo. Ale stejně budu do budoucna vymyslet lepší způsob zaznamenávání mang tady na blogu. O brzký aktualizaci vám dám zase včas vědět. Zatím se mějte.

O blogu a blogerech - aneb trocha keců do větru.

13. února 2012 v 10:38 | Scars |  struggling with life but not really

Spřátelené blogy a jejich na hlavu padnoucí pravidla.

Každý má svoje koníčky - a je to snad jediné univerzální téma proti kterému nic nemám. Jestliže jste nadšený fanoušek do hudby, ať už jakéhokoliv druhu či žánrů, nebo jen milovník filmů a seriálů, je věc známá všem. Hodně lidí se zaměřuje i na vlastní tvorbu - grafika, psaní povídek, focení. To všechno je nezměrné množství aktivit, které si já osobně na blogu ráda přečtu, jenže pak je tu druhá stránka věci, kterou trochu nepobírám.

Tenhle článek je v plánu už skoro půl roku, ale moje horkokrevná povaha se pokaždé uklidní. Ovšem impulzů k tomuhle už bylo víc než dost, a tak je tu tenhle článek. Kdo ví, jak se to vyvrbí - ale hurá do toho. Pokud člověk bloguje dlouho, vytváří si svůj vlastní styl ať už psaní, tak i vedení samotného blogu - ale člověk prostě nestačí žasnout, co všechno dokážou lidi na blogu vymyslet. Posbírám svoje zkušenosti a napíšu vám pár postřehů ohledně vedení spřátelených blogů.

# 0.1 co stojí za poslech - Quietdrive.

4. února 2012 v 16:25 | miss. bloody Scars |  m u s i c
Quietdrive - že vám to jméno nic neříká? Poslechněte si písničku Time After Time a možná jí poznáte. Stylem bych zařadila někam mezi Safetysuit a Lifehouse - jednoduše rock s jemnými prvky; hádám přesné označení by bylo jen 'rock' ale ten zvuk tomu úplně přímo nesedí. Najdete v jejich tvorbě nejen velkou řádku pomalejších balad, ale také i ty rychlejší a energičtější písničky, kterých si ovšem podle mého názoru skoro ani nevšimnete, proto síla Quietdrive spočítá v pomalejší a procítěnějších věcech. K téhle kapele nemám žádné připomínky, prostě buď se chytnete, nebo ne. Zkuste mrknout na pár písniček, které jsem vám tu přiložila, a třeba se zalíbí i vám :D Doporučuji hlavně mojí největší srdcovku Feel Alive.

Saezuru Tori wa Habatakanai [chapter 3] - překlad

2. února 2012 v 15:52 | miss. bloody Scars
Žánr: yaoi, drama
Mangaka: Yoneda Kou
Obsah Stručně: Yashiro pracuje jako boss jedné z mafiánských organizací a najímá do svých služeb nového pracovníka. Doumeki je velmi tichý a má jedno malé tajemství.

Do ANJ přeložili: Blue Spring Scans
Do ČJ přeložila: Scar-chan
Download: ULOŽTO [heslo: yonedakou].
Čtěte ONLINE.

Tak takhle kapitola je zatím nejkratší, a jak jsem slyšela, další kapitola bude ještě o několik dalších stránek také kratší. Vůbec se mi nelíbí styl, kterým se to ohledně tohohle ubírá :D Mimochodem včera vyšla již zmíněná čtvrtá kapitola, a už se na netu objevilo pár fotek z ní :D Hehe, jako máme se na co těšit :D Jinak tuhle kapitolu bych chtěla věnovat Ilay^^, za to že jsem jí tak mučila a díky ní, si nově přeloženou kapitolu můžete přečíst o něco dříve :D Přeju příjemné čtení, a nebojte se případně zmínit, když narazíte na chyby v překladu, nebo prostě cokoliv :)


SPYAIR - Samurai Heart (live)

2. února 2012 v 13:16 | miss. bloody Scars |  videos and clips
Konečně jsem uzavřela Gintamu 2006, a hned zkoukla první díl z nové řady :D áááá, bože mají ten nejlepší ending ze všech. Díky němu jsem zase zabrousila na youtube a musela si pustit klip od SPYAIR, kteří tomuhle anime propůjčili svůj song. A ejhle, narazila jsem na živou verzi. Málem jsem jejich zpěváka nepoznala, zase má tmavší vlasy, ale ten hlas se prostě nezapře!