Březen 2012

BIGBANG - BLUE

30. března 2012 v 16:13 | miss. bloody Scars |  k » p o p
Je to snad ještě horší, než s písničkou Fantastic Baby :D Big Bang se začínají stávat pro mě čím dál víc navykovější, i když teda né, že bych se nějak extra bránila :D Naprosto úžasná písnička, i když teda jí radši poslouchám bez klipu, i přestože taky není špatnej :D


[ENG] GD & TOP - Night After Night

27. března 2012 v 14:50 | miss. bloody Scars |  k » p o p
Ani nevím, jak mě napadlo se mrknout na nějaká videa s Big Bang, ale stalo se tak, a musím váš říct, že tuhle talkshow jsem viděla už aspoň 5krát a pořád u toho neskutečně umírám smíchy. Je tam neskutečný množství luxusních hlášek a já se tím bavím už dobrý dva večery, kdy to pouštím pořád dokola :D Už jenom to, když ze začátku přijde GD, který má na hlavě beranici a Top nagelovaný vlasy nahoru a moderátor na to prohodí "Both of the guests seem to be wearing similiar hats." Prostě luxus, ale najdete tam i mnohem lepší momenty, kdy třeba Top vypráví o své filmové tvorbě a jak se na jeho práci dívali ostatní členové :D Z toho by fakt jeden umřel :D Nechtěla jsem vám to tu spamovat všemi čtyřmi částmi, takže přidávám jen tu první, a pokud se vám to zalíbí, rozhodně doporučuju i ty zbylé tři, na které tu máte i odkazy, protože to skutečně stojí za to :D Vůbec jsem netušila, že bych se u něčeho takového mohla pobavit.

p.s. schválně počítejte, kolikrát TOP řekne "I'm pure man."za celý to vysílání :D
Ehm, než jsem to sem stihla dát, na YT to smazali, takže dávám náhradní odkazy.


newbies.

23. března 2012 v 22:15 | miss. bloody Scars |  m u s i c
Nevím jak moc, a jestli vůbec někdo z vás využívá last.fm, ale nechte mě se s vámi podělit o pár nových úlovků. Pro ty, kdo neví, co last.fm je, tak se jedná o stránku synchronizovanou s vaším hudebním přehrávačem v pc, a na síť nahravá vše, co si pustíte. Jsem tam už dobrý dva roky a přišla jsem díky němu na hodně dobrých kapel. Teď se tam ale objevila nová aplikace jménem Discover, která vám nabídne knihovnu žánrů, kde si vybíráte a vybíráte, až se dopracujete k novým kapelám, které tomuhle serveru poskytli svoje písničky. Z nudy jsem to zapla, naklikala si alternativní rock, a hle - mám asi čtyři nové kapely k poslechu.

Oceans Divide - chytlavý, energický a žádný sádlo. Mám pocit, že mi stačí vážně už jenom pár poslechnů a ze songu See What I See bude srdcovka. Je to taky jediná kapela od které jsem našla i EP, a neváhala jsem ani minutu a auž stahovala. Mám pocit, že až si ho trochu víc oposlouchám, je dost možné, že o něm ještě něco napíšu :D

Oceans Divide - See What I See

Infinite BTD (Before The Dawn) M/V

20. března 2012 v 19:08 | miss. bloody Scars |  k » p o p
Nastává historický okamžik. První k-pop kapela na kterou jsem přišla sama (bez pomoci jiných blogů), a která se mi zalíbila & mají i hodně zajímavý klip. Ovšem nepřišla jsem na něj jen tak, v tého kapele je i jeden mladík, Kim Myungsoo (pseudonym "L"), z té mé sledované dorami, a tak trochu jsem měla problém ho tam najít, protože jedinej, kdo tam vyčnívá je týpek s bílou hlavou a ti ostatní jsou si neskutečně podobní! Kima v klipu najdete v části 1:54 (je tam i častěji, ale furt je v jiných částech nerozeznám :D), a má prostě skvělej hlas :D

Mám na vás ještě jednu otázku. Nemáte někdy pocit, že i když jsou kluci v takovéhle kapele přátelé, může mezi nimi vznikat (aspoň trochu) rivalita, o to, kdo utrhne tu největší část odzpívané písničky? Protože si vemte, že v kapele o šesti zpěvácích nemůžete mít dostatek prostoru proto, abych se ukázalo, co ve vás je. Neříkám, že by jim to sice takhle neklapalo, ale koneckonců, kapela s jedním zpěvákem má v tomhle docela výhodu, a zpěvák se aspoň necítí ohrožený. Co vy na to?


tipy na co zaútočit v kinech.

19. března 2012 v 21:00 | miss. bloody Scars |  m o v i e s
Hunger Games {csfd} 22/03/2012
- Dlouho očekávána filmová adaptace, o které je v poslední době čím dál víc slyšet. Je zbytečné upozorňovat na fakt, že se na tenhle film vážně těším a až mi to umožní čas, moc ráda si přečtu i knihu. Pokud to klapne, příští týden jdu na tenhle film a hned vám podám info, jak se mi to líbilo :D

Avengers {csfd} 03/05/2012
- Je blbé, že na den naší české premiéry pro Avengers mám zrovna státní maturity z češtiny, takže vážně super. Avengers jsou pro mě tak trochu jako splněný sen, a jeden velký crossover marvelovských filmů k tomu. Vidět na jednom plátně Thora, Hulka, či Tonnyho Starka je prostě úžasná věc a doufejme, že snad po těch maturitách budu mít možnost se na to ještě podívat do kina, a když ne, tak torrenty to jistí :D

Dark Shadows {csfd} 10/05/2012
- Poslední můj typ na který jsem vlastně narazila včera. Spojení jmen Tim Burton, Johnny Depp a Helena Bonham Carter je naprosto úžasná kombinace a fakt, že Burton už dobrých 10 let točí jen to nejlepší by nám aspoň v jistém ohledu mohlo zaručit, že tenhle film bude stát za to. Osobně jsem moc zvědavá a těším se.


A co ty? Máte vy nějaké typy pro mě? Šup sem s nimi.

[KHReborn] Boku No Te Yasashiito Naku Nara - překlad

17. března 2012 v 10:53 | miss. bloody Scars
Žánr: yaoi, drama
Mangaka: Yoneda Kou
Obsah Stručně: Yamamoto se svými přáteli jsou na svatbě svého kolegy s kterým má Yamamoto velmi dobré vztahy. Druhý den se však dozvídá, že jeho přítel byl zabit, ovšem Vongolové mu tají pravý důvod jeho smrti.

Do ČJ přeložila: Scar-chan
Download: ULOŽTO [heslo: yonedakou]
Čtěte ONLINE.

Překvapení! Vím že čekat na novou kapitolu Saezuru Tori wa Habatakanai je jako čekání na Godota, takže abych vám trochu zpříjemnila čekání, dala jsem se do překladu jednoho z mnoha doujinshi na KHReborn. Musím říct, že zpracovat tohle bylo snad to nejhorší vůbec :D Dostala jsem do ruky naprosto neopracované scany, které potřebovali snad tisíce úprav a editací, až jsem myslela, že zešílím :D Ale rozhodně si nemůžu stěžovat, protože mě to bavilo. Chtěla jsem sice použít scany přeložené do angličtiny, ale byli velikostně tak malé, že se mi nedařilo do nich nasoukat text, takže jsem musela opracovat ty obří scany. Ufff, když jsem tohle doujinshi četla poprvé, bylo jedno z prvních u kterých jsem si byla na 100 % jistá, že ho chci přeložit :D Dokonce jsem domluvená s Rooftop-scenery, že až budu mít po maturitě, opět se jí ozvu a ona mi pošle další scany, takže se můžete těšit :D Tak přeju příjemné čtení a pokud budou jakékoliv připomínky k překladu obraťte se na mě :)

she pulls the trigger until the gun goes click!

14. března 2012 v 16:35 | miss. bloody Scars |  blog updates

dear world, my favourite Canadians are coming!


Dýchat, dýchat - ale že to jde opravdu ztěžka. 10. černa 2012, a to i kdyby se měl zbořit celej svět, budu stát v Lucerně a z plnej plic vyřvávat svoje nejoblíbenější songy s dalšíma minimálně třema tisícema lidí, kteří v ten den přijdou podpořit kanadský Billy Talent. Po dvou letech se tahle čtyřka konečně vrací, a doufejme, že do té doby vydají i to nové album, aby nám ho i představili na živo. Ufff, připadám si zase jako šílená patnáctka, když mě zachvátila ta neskutečná euforie, ze které jsem potom i málem měla infarkt. Uvidím je už po čtvrtý :D Juchůůůůůůů <333

Shut Up: Flower Boy Band [2012]

9. března 2012 v 12:00 | miss. bloody Scars |  japonské / korejské drama

Let's say it this way. Hodnocení mé vůbec první shlédnuté dorami se s přihlédnutím na skutečnost může zdát až moc shovývavé, ale řekněme, že lepší se koukat na tohle, než na obsah svýho žaludku, tak jak jsem to trpěla poslední dva dny. Nevermind; let's move on.

5 kluků. Hudba. Jeden sen. Ano, i nějak takhle by dalo charakterizovat Shut Up: Flower Boy Band, přetože by vám to moc neřeklo. K tomuhle jsem se dostala, jen kvůli pitomé animaci na tumblr v doměním, že jde o BL, jenže ono velký shit - najdete tu sice roztomilé bromance, but let's face it, not BL. Ale i tak to mě, jakožto yaoistku, zaujalo na tolik, abych zvládla a vlastně hodně nadšeně nechala svý stránky načítat pro sledování další dílů. Teď trochu ději, než se tu rozteču.

Eye Candy - je šesti členná kapela, kterou vede výstřední Joo Byung Hee jakožto zpěvák a jehou pravou rukou je kytarista Kwon Ji Hyuk (chce se mi brečet z těch jmen; ani po dvanácti epizodách si je nejsem schopná zapamatovat, a skoro ani rozeznat!). Tihle dva jsou nerozluční, ale dost průseráři, a proto je, i s celou jejich partu nechají přestoupit na jinou školu.

Jenže nové působiště je snobárna, a hned první den se nepohodnou s bandou tamních celebrit. Možná bych neměla moc spoilerovat, ale dlouho jsem uvažovala, zda zmíním jistou tragickou událost, a nakonec jsem se rozhodla, že ano. Joo Byung Hee, nejenže vypadá jako transka, ale jeho chování trochu postrádá smysl, když se polozmlácený sápe přes silnici a hned na to se zastaví - uznejte, že to si prostě říká o tom, aby ho srazil náklaďák! Ehm, to byla přesně věc, která mě napadla, jenže ono se to vážně stalo.

Crossfade - Cold

5. března 2012 v 15:02 | miss. bloody Scars |  videos and clips
Po zatraceně dlouhé době trvajícího j-rocku, který mi neustále hraje v mp3 jsem sáhla po něčem starším, vzpomínkovějším. Neříkám, že by zrovna Crossfade byla kapela, bez který bych nemohla žít, ale ráda si je poslechnu, a přece o tom to je :D Má ráda zpěvákům hlas, a ten text je jednoduše úžasný! Doporučuju.

What I really meant to say Is I'm sorry for the way I am,
I never meant to be so cold Never meant to be so cold.


Saezuru Tori wa Habatakanai [chapter 2] - překlad

5. března 2012 v 14:46 | miss. bloody Scars
Žánr: yaoi, drama
Mangaka: Yoneda Kou
Obsah Stručně: Yashiro pracuje jako boss jedné z mafiánských organizací a najímá do svých služeb nového pracovníka. Doumeki je velmi tichý a má jedno malé tajemství.

Do ANJ přeložili: Blue Spring Scans
Do ČJ přeložila: Scar-chan
Download: ULOŽTO [heslo: yonedakou]
Čtěte ONLINE.

Haháá. Překládat tuhle kapitolu bylo vážně něco! Je ale pravda, že už dobrých 40 stránek jsem měla zmátkuto za jeden den, tak už zbývalo jen těch 16 + korekce. Docela jsem zvědavá, jak takhle celá manga dopadne, a taky mě včera při opravách napadlo, jak bude třeba vypadat setkání Doumekiho s Kageyamou - a já tajně doufám, že se něčeho takového dočkáme :D Mimochodem jsem také změnila font, takže snad se vám to bude lépe číst. Jakékoliv připomínky hlaste, ať už k manze nebo i překladu. btw. Prosím hlaste mi, kdyby se něco dělo s uložto, protože vzhledem k tomu, co se v poslední době děje s internetem.