Duben 2012

there is no chance for you to see what i see.

29. dubna 2012 v 20:38 | S c a r s |  blog updates
Zdravím, dlouho jsem nenapsala žádný výkecy, pořád vás tu krmím jenom samými recenzemi a tak mě napadlo něco zrealizovat. Měla jsem na večer úžasné plány. Otázky k matuře se učím vždycky ráno a dopoledne, kdy mi to nejvíc jde (takže vstávám v sedm) a na večer si pokaždé stáhnu nějaký film, udělám si čaj a jdu se koukat. Je to úžasnej rituál, jenže jak naschvál mi to dneska nevyšlo. Stáhla jsem si japonský film, ovšem bez titulků, a to myslím těch anglických, a jak jsem následně zjistila, ani žádné nejsou; really priceless. Změnila jsem layout (určitě jste si nevšimli) a jen kvůli té fotce v záhlaví :D Naprosto jí zbožňuju. Čím dál víc zjišťuju, že se mi v pc hromadí k-pop až je to docela zastrašující :D Ale nestěžuju si. Začínají se mi líbit i skupiny, které se mi předtím nelíbi, jako například Super Junior, a musím říct, že YeSunga ↓ jsem si z nich oblíbila nejvíce, a vlastně ani nevím proč :D A našla jsem si další zálibu - baví mě koukat na talk show, kterých se účastní členové korejských skupin. Nechápu jak to dělají a pokaždé vymýšlí hrozný kecy a člověk se tomu prostě nemůže nesmát. Mno nic, pádím si udělat ten čaj a jdu se koukat :D


Secret Garden [2010]

29. dubna 2012 v 9:35 | S c a r s |  japonské / korejské drama

Kim Ju Won je bohatý a arogantní prezident luxusního obchodního centra se zálibou ve flitrovaných teplákovkách. Na druhé straně tu máme chudou kaskadérku Gil Ra Im, které byl čert dlužen setkání s hlavním hrdinou. Tihle dva na sebe náhodou narazí při natáčení filmu a Gil Ra Im na Kim Ju Wona udělá velký dojem a ten se jí začne všemožně dvořit, což je v jeho poněkud zvrácené mysli synonymem pro urážky.

Bohužel pro něj ale Gil Ra Im není zrovna typ ženský, která by se nechala zlákat na med, a o to horší pro ni bude se vypořádat s faktem, když si tihle dva po vypití lektvaru prohodí svá těla.

Naprosto jsem zazdila fakt, že by se mělo jednat o něco ve stylu fantasy. Znělo to dost absurdně, ale čert to vem. Brečela jsem u toho smíchy a vážně to nešlo zastavit. Scény byli absurdně připitomnělé a postavy jako například Oska, zestárlý 'kdysi' idol, co si o sobě stále moc myslí, je vzorem veškeré lidské blbosti, ale taky jedním z nejvtipnějších charakterů této dorami. Samotný Kim Ju Won je ztělesněný sarkasmus, kterému se prostě neubráníte a jeho scény s Oskou jsou skvělé.

Oba tyto charaktery mají skvělou chemii snad úplně s každou další postavou, což se o ostaních říct nedá, všetně hlavní hrdinky. Škoda že zde nebylo víc scén s Oskou a Han Tae Seon (↓ na animaci), ti dva byli úžasní a škoda toho konce, protože zrvona v jejich případě tu překvapivě najdete sice slabé ale zato roztomilé BL prvky, i když jen z Hanovi strany. Dorama se mi moc líbila, i přestože jsem v některých momentech jen zlostně kroutila hlavou. Mrkněte na první díl a uvidíte sami - jen se prosím snažte přežít prvních 20 minut, a pak by to už mělo být lepší :D

Gotye feat Kimbra - Somebody That I Used To Know

28. dubna 2012 v 18:04 | S c a r s |  videos and clips
Na tuhle písničku mě přivedla kamarádka a já si jí hned na první poslech hodně oblíbila. Přezpívanou verzi najdete i v Glee, které já sice naprosto nesnáším, ale v podání Matta Bomera a Darrena Crisse to vůbec neznělo špatně a dokonce se mi líbí i o něco více, než originál. Mno posuďte sami :D Jinak klip je hodně zajímavě udělaný :D


Kimi ni Todoke [2010]

26. dubna 2012 v 22:19 | S c a r s |  m o v i e s

Kuronuma Sawako je již od základní školy přezdívaná jako 'Sadako' kvůli svému účesu se kterým připomíná dívčí postavu z hororu Kruh a všichni si od ní drží patřičný odstup. Všechno se pomalu začíná měnit v okamžiku, kdy se na střední setkává se svým spolužákem Kazehaya Shoutou, jenž si všimne její pravé povahy a více s ní pokouší mluvit. Nachází si tak nové přátelé a přesvědčuje okolí o své laskavosti a tím tak popírá veškeré lživé pomluvy, které vznikly. Vyvíjí se i její vztah k Kazehayaovi, o kterého se očividně zajímá i její spolužačka Kurumizawa Ume.

Neviděla jsem anime, nečetla mangu - a ten film jednoduše zbožňuju. Jak jsem se přesvědčila, většině fanoušků ať už manga předlohy, či anime, se film v zásadě nelíbil a já to chápu. Tvářila bych se na to stejně, přeci jen anime má více možností jak děj pojmout, ale ve filmu jsou možnosti dosti omezené. Přiznávám, že jsem nikdy nepředpokládala, že by mě někdy popadla chuť se zajímat o anime, film či mangu s tímhle názvem a dost dlouho jsem se tomu vyhýbala. Domněnka toho, že to bude další uřvané shoujo mě donutila uvažovat nad představou si vykopat vlastní hrob, ale film mě neskutečně mile překvapil.

Historicky první film, ve kterém si zamilovala veškeré ženské osazenstvo, včetně jmenované Sawako, která sice působila dost naivně, a i přestože za dobu dvou hodin ve filmu asi tak třikrát, či čtyřikrát brečela, nepřipadala mi ufňukaná, ba spíš naopak jsem s ní cítila. Důvod proč jsem do tohohle filmu vůbec šla, byl jak jinak Miura Haruma, kterého jsem ještě před pár dny zavrhla za jeho 'shock face' v recenzi na Bloody Monday, a stejně jsem měla neskutečnou potřebu s ním něco vidět. A jestli jsem v ho Bloody Monday měla ráda, tak teď narovinu říkám, že jsem si ho po tomhle filmu zamilovala. Hodně se mi líbil příběh i celé zpracování, ale varuji vás - pokud jste viděli anime, či mangu, je dost pravděpodobné, že se vám, stejně jako jiným, film nebude zamlouvat. Pokud jste se ale nikdy předtím s Kimi ni Todoke nesetkali ať už v jakékoli formě, vřele vám tenhle romantický film doporučuju! I just love it.

Bloody Monday [2008]

24. dubna 2012 v 21:10 | S c a r s |  japonské / korejské drama

Takagi Fujimaru je talentovaný hacker, který se nejednou dostal do potyček s policií, ať už když pomáhá spolužacče od vyhazovu ze školy, nebo si zahrává s teroristy. Vládní jednotka Third-I o jeho talentu ví, a jakmile se naskytne příležitost, náležitě toho využije. Existuje totiž nahrávka, na které před dvěma lety bylo vyhlazeno malé ruské město pomocí neznámého viru.

Teroristický skupina, která tenhle incident má nasvědomí teď jen klidně vyčkává, aby mohla uskutečnit vyhlazení celého Japonska. Fujimaru se nachází v nelehké situaci, a aby ochránil svou rodinu a přátele, musí najít lidi, kteří za celým incidentem stojí a zrádce potkává na každém kroku.

» Nevybavuju si snad žádný seriál, nebo film, který jehož součet cliffhangerů by se dal srovnat s venezuelskou telenovelou - tedy až na Bloody Monday. Na jednu stranu to uržuje napětí, ale nadruhou stranu to vypadá zase dost lacině. Škoda, že skoro celé obsazení zachraňoval terorista. Narimiya Hiroki alá 'J', leader teroristů, byl postava, která musela uvíznout v paměti snad každému.

Neříkám, že představitel Takagiho neměl pár dobrých momentů, a už vůbec neříkám, že jsem se na Bloody Monday nezačala dívat jen kvůli těmu, ale jeho přehnanej 'shock face' mě chvílemi dost iritoval, i přestože vypadal roztomile. Ha, docela by mi vyhovovalo, kdyby si ty dva svoje role prohodili :D Ani nevím proč, ale Haruma Miura by jako bad-ass možná nebyl zase tak špatnej :D Dorama jinak nabídla i několik dalších dobrých vedlejších postav včele s Kano-san, Kirishimou a dokonce i Takagiho otec Ryuunosuke.

Ženské postavy byli jak jinak než na-přes-držku, ale naštěstí Orihara Maya dělala čest svému jménu a leckdo by si jí v klidu mohl přirovnat ke stejně prohnanému Orihara Izayovi, kterého všichni známe z Drrr!!, ale i tak bych na její hlavu nejradši vyhlásila odměnu. Místy se mi tahle dorama vážně líbila, ale někdy jsem byla vážně na vážkách a smála jsem se v okamžicích, ve kterých bych neměla. Do druhé řady se mi nechtělo, ale asi to stejně nakonec možná zkusím, už kvůli hlavní protagonistům, které jsem si oblíbila.

CN Blue - I'm A Loner MV

21. dubna 2012 v 15:00 | S c a r s |  k » p o p
Možná si někdo z vás ještě pamatuje to video, které jsem nedávno přidávala s Big Bang z jedné talk show. Při nespočtu shlédnutí jsem si tam vyhlédla jednohoo typana, který jen tak mimochodem zmínil, že stejně jako GD je leader skupiny a songwriter a mě zajímalo, jaký má hlas a co dělá za hudbu, takže jsem jedno pěkné odpoledne seděla nad googlem a hledala jeho jméno. Byl to docela hell to najít, ale povedlo se. Jeho kapela se jmenuje CN Blue a já si od nich zamilovala písničku I'm A Loner :D


Crows Zero II [2009]

19. dubna 2012 v 12:00 | miss. bloody Scars |  m o v i e s

Děj se odehrává zhruba po 8 měsících od událostí, které se staly v předchozím filmu. I přestože Genji a jeho parta minulou bitku vyhráli, na Suzuranu se od té doby vlastně nic nezměnilo. Tamaa Serizawu sice porážku uznal, ale jeho tvrdohlavý přátelé na to neberou zřetel a Genji je pro ně pořád úhlavním nepřítelem. Na scéně se také objevuje bývalý student Suzuranu, Sho Kawanishi, který strávil posledních 5 let ve vězení za zabití studenta ze Housen Gakuen. Od té doby, mezi těmito dvěma školami panuje křehké příměří, i přestože Housen jen trpělivě vyčkává na vhodnou příležitost, kdy bude moci na studentech Suzuranu vykonat krvavou vendetu. Genji aniž by věděl něco o předchozích událostech, se zastane zmíněného Kawanishiho a napadne členy Housen, kteří se této příležitosti chytnou a vyhlásí tak válku jemu i celému Suzuranu.

Já ten druhý díl zbožňuju ještě o něco víc, než ten předchozí. Genji se skoro v celém filmu zdá jako by se ho celá na událost vůbec netýkala, ale pravdou je, že to celé nakonec vezme na svojí hlavu a půjde do toho úplně sám. Finální scéna je naprosto epická, protože v prvním díle, jsme viděli boj mezi žáky jedné školy, ovšem dvojka dává mnohem širší záběr a už tu máme školy dvě, a naši milý studenti Suzuranu se nejen kvůli Genjimu spojí, aby je společně porazili.

Seznámíme se tu se řadou nových postav, především studenty Gakuenu, a nemůžu úplně tvrdit, že bych je brala jako záporáky. Jde tu o pomstu, někdo zemřel, a v jejich povaze prostě neexistuje možnost to nechat plavat. Přes všechny výtky, Taiga Narumi, vůdce Gakuenu, se mi zdál dost sympatický a i přes počáteční pochyby, byl férový. Co vám tedy druhé pokračování Crow Zero naservíruje? Hodně adrenalinu, hodně krve, víc rvaček a to všechno bez obalu. Už zbývá jen to 'vřele doporučuji'!


mrtvolná bledost.

18. dubna 2012 v 16:28 | S c a r s |  blog updates
Hey, hi, hello. Původní plán zněl, že se ozvu už včera, ale jaksi to nedopadlo. A jak dopadla moje praktická? Who knows. Přesný výsledky se dozvím až u ústních (koncem května), ale to, jestli někdo neprošel, by se mělo vědět brzy. Ve škole je to poslední dny už tak cenný, až je to naprosto bezcenný. Zkouška byla v pohodě, a kupodivu už po ránu jsem měla dobrou náladu. Trvalo to zhruba pět hodin, a k tomu jsme ještě odcházeli dřív, ale byla jsem potom úplně mrtvá :D Další testy mě čekají až 2. a 3. května, ale ty budou taky v pohodě. Vítr mám akorát z ústní z ekonomiky, ale i to se dá naučit.

Jen tak mimochodem, den před praktickou jsem začala koukat na další doramu :D Docela šikovně jsem se rozhodla, že to zkusím, a pak boom, a nějak se mi nechtělo dělat nic jinýho. Jde o Bloody Monday, už jsem to plánovala několik měsíců, a jak naschvál na to šáhnu před maturitou. Ale nemá to zase tolik dílů, aby se to nedalo :D I když teda ten hodinu a půl dlouhý pilotní díl byl nářez :D A jelikož jsem se rozhodla že rozšířím svojí sbírku doram, udělala jsem si účet na MyDramaList a čekuju kdo kde hrál a vybírám si. Dají se tam nahrát i anime, ale už jsem se natolik sžila s MyAnimeList, že ho nehodlám přesouvat :D Až to dokoukám, možná napíšu recenzi :D To jen jestli mě to ještě pořádně nadchne :D

sing 'happy birtday'.

17. dubna 2012 v 5:56 | S c a r s |  ONE OK ROCK

Taka's ONE OK ROCK's appreciate post.

Tohle už jsem dlouho neudělala, a je vtipný, že dřív byl podobný článek vcelku obvyklou věcí. nevermind. Nejen, že bych tímto chtěla poblahopřát Takahirovi všechno nej ke 24. narozenám, ale napadlo mě i přidat pár oblíbených fotek One Ok Rock :D (na narozeniny zpěváku většinou zapomínám, ale jeho narozky mi utkvěly v paměti, když dneska dělám ty praktický maturity :D až to potom půjde s lidma ze třídy zapít, dám si jeden panák i na jeho počest :D)


Zámek v oblacích [2004]

15. dubna 2012 v 11:12 | S c a r s |  a n i m e & m a n g a

Sofie je mladá kloboučnice, na kterou zlomyslná čarodejnice Nicoty urhne kletbu. V tom okamžiku se z ní stává stará babička, a díky ochrannému kouzlu o své kletbě nikomu nemůže říct. Jediná naděje, která jí ještě zbývá je čaroděj Howl, jehož chodící zámek se potuluje po okolí.

Postupně se více a více začne zamotávat do záhad, které jak zámek, tak i jeho majitele obklopují. Dalším úskalím je probíhající válka, které se odráží nejen na okolí, ale i na jeho obyvatelech. Sofie toho ještě hodně zakusí, a bude nakonec zachraňovat i samotného Howla.

» Naprosto unikátní film z tvorby Hayao Miyazakiho, který o několik let dříve přivedl na svět dokonalé Spirited Away. Po shlédnutí Miyazakiho filmů se na celovečerní animáky už zřejmě nikdy nebudu dívat tak jako dřív a řekněme, že nasadili laďku hodně vysoko. Je ovšem zase pravda, že ono to možná ani nebude zas tak jednoduché srovnávat, protože každý film je pojatý úplně jinak a s rozdílnou atmosférou.

Jeho tvorbu jsem si jednoduše zamilovala, a prostě se od ní nemůžu odtrhnout. Existuje hned několik věcí, proč tomu tak je. Za prvné - nikdy se nedívejte na zápornou postavu jako na padoucha. Miyazaki vás přesvědčí, že každý má své dobré i stinné stránky, a především, že jsou lidé, ať už jen duší, nebo tělem. A zadruhé - unikátost v kresbě jeho filmů mě nikdy nepřestala fascinovat. Jen málokomu se podaří vytvořit tak kouzelné a dokonalé prostředí, která vás vtáhne do děje, tak jak je tu u jeho filmů. Mám pocit, že už není třeba nic dodávat. Musíte to prostě vidět, abyste pochopili. Hned po shlédnutí tohoto filmu jsem si okamžitě šla podívat po Princezně Mononoke, která na mém waiting listu je už hodně dlouho, ale tohle mě neskutečně nakoplo, a musím vidět něco dalšího z jeho tvorby. Co se týče Zámku v oblacích vřele doporučuju!