Květen 2012

please don't mind me, I'm kinda out of mind.

30. května 2012 v 23:09 | S c a r s |  blog updates
Umm, so what's up guys?! Ještě pořád makáte na známkách ve škole? Asi jo, řekla bych. Já si jdu zítra pro maturitní vysvědčení, a večer mě čeká večeře a pak PARTY HARD :D Těším se, ale vlastně se mi nechce :D Musím říct, že v poslední době začínám být solidně závislá na tumblr. Dřív jsem tam taky hodně trčela, ale teď jsem se dokonce dokopala ke konverzaci s lidma z celýho světa a musím říct, že je to super pocit.

Yep, mám na vás dotaz ~ potupně se na vás obracím ~ V poslední době mám trochu pocit, že na to tady kašlu - máte ten stejnej pocit? ~ a následuje debilní otázka ~ Mám tady na blogu něco změnit, přidat, nebo radši celej blog smazat? ~ umm, přestávám s debilníma kecama ~

So darling, my bias Yesung dneska vydal nový track k doramě I Do I Do - dorama je v tomto případě dost nepodstatná (yeah, I'm devil, so what?!), ale ten song se mi hrozně líbí :D Sedí mi to prostě do jeho lovely-dorky aury. Umm, a mimochodel, líbí se vám ta animace? That's my dorky bias, Yesung^^ Please don't mind me, I'm kinda out of mind.
Yesung - Her Over Flowers ( I Do I Do OST)

Super Junior - Bonamana

29. května 2012 v 11:30 | S c a r s
Slíbila jsem něco málo (ale opravdu jenom málo) o Super Junior. Jednou sem vyplňovala kraťounskej dotazník, a byla tam otázka, kterou éru SJ mám nejradši. Vůbec jsem neváhala, a rovnou napsala Bonamana. Osobně mám tenhle klip hrozně ráda, stejně tak i choreografii a písničku.


tell me that this is my mistake and you're not.

26. května 2012 v 20:44 | S c a r s |  blog updates
(takhle to běžně vypadá na Super Show; skoro 30letý chlapy dělaj kraviny :D)
Zdarec, na to že se docela dost zajímám o Super Junior, kromě layoutu a pár obrázků se o nich moc nezmiňuju. Je to asi proto, že se většinu času stejně vyřádím na tumblr, tam už je posedlost docela poznat :D Chtěla jsem přidat nějaká videa, ale možná jindy. Taky se snažím dopsat report na One Ok Rock v Yokohama aréně, kde jsem se dokonce dostala přes úvod, ale furt žádná sláva. V poslední době jsem si začala psát s jednou Francouzkou právě o SJ a zmiňovala se, že se znovu mluví o tom, že by mělo být SM Town opět buď v Paříži nebo v Londýně. Haha, myslím, že je pro mě větší pravděpodobnost vidět OOR v Tokiu, než SJ v Paříži (i když obě možnosti jsou stejně mimo mísu). Jsem slyšela že lístky na SM Town stojí tak cca 4 tisíce + zpáteční letenka 3 tísíce, a tak 2 tisíce na zbytek. Se půjdu radši zahrabat, navíc nehodlám dávám 4 litry za to abych viděla Girl's Generation, který vážně nemusím. well, nevermind. Možná se jednou dočkám :D A stejně, kdybych se měla rozhodovat mezi One Ok Rock a SuJu, tak Sorry, Sorry, ale japanesse boys vedou :D Vraždila bych za to slyšet Sonzai Shoumei živě, ale tuším, že ten song už ani nehrajou, taková škoda. Umm, whatever, jdu si udělat čaj a pustit si nějakej film. Bye.

neil gaiman [the sandman]

25. května 2012 v 17:20 | S c a r s |  caught my attention.
Ehm, stydím se, že jsem to sedmé volume dočetla až teď, ale četba k maturitě byla přednější (ale nic se nemá přehánět). Vážně se mi tahle série moc líbí, jen mě trochu štve, že co jsem si prohlížela 8 volume, tak tam skoro vůbec není Sen, kterýho jsem si moc oblíbila a který mi mimochodem svým způsobem připomíná samotného Gaimana.

O čem vůbec Sandman je?
7 sourozenců, 7 Věčných, 7 bohů, kteří dohromady utvářejí poněkud disfunkční rodinu. Osud, Smrt, Sen, Zkáza, Touha, Zoufalství a Delirium (seřazeno od nejstaršího po nehmladší). Měla jsem v ruce zatím dvě volume, a třetí v tuhle chvíli čtu. Od prvního dílu je hlavní postavou Sen, kterého uvěznili na celých 70 let - a k tomu ho ještě okradli. Poté co se konečně dostane ze svého vězení, začne pátrat po svých ztracených věcech a mstít se.

Můj nejoblíbenější úryvek z volume:
Mám rád hvězdy. Myslím, že je to kvůli té iluzi neměnnosti. Ve skutečnosti přece v jednom kuse vybuchují, hroutí se a zhasínají. Ale osud můžu předstírat ... Můžu předstírat, že věci trvají. Můžu dělat, že životy trvají déle než pár chvil. Bohové přicházejí a odcházejí. Smrtelníci se zamihotají, rozhoří se a pohasnou. Světy nepřetrvají a hvězdy a galaxie jsou pomíjivé a prchavé, zablikají jako světlušky a zmizí v chladu a prachu. Ale můžu předstírat. ❞ - The Sandman, volume 7

Sandman je prostě skvělé počtení, doporučuji.


w r i t i n g.

25. května 2012 v 15:51 | S c a r s
let's call it 'messing with words':
- krátké drabble, většinou v angličtině

discussion on topics:

■ I call it bullshit but here you have 'stories'
- staré sepsané nesmysli, kterým říkám příběhy

Avengers [2012]

24. května 2012 v 16:55 | S c a r s |  m o v i e s

Loki se vrací na Zemi, aby si jak jinak, než podmanil její obyvatele, protože jsme jednoduše stvořeni k tomu, aby nám někdo vládnul. S touhle logikou ukradne S.H.I.E.L.D.u pěknou modrou krychličku Tesseract, která dokáže otevírat brány do jiných světů. Jenže Loki není idiot, na pomoc si vezme rasu neznámých příšerek a k tomu ještě pár lidem vymyje mozek, aby za ním běhali jako pejsci. A co udělá S.H.I.E.L.D. aby mu zabránil v jeho plánech? Vezme si ty nejlepší z nejlepších, včetně Lokiho bratra Thora a pošle je proti němu. Epičnost s názvem Avenger právě začíná.

Mám pocit, že jsem popis dost solidně odflákla, ale upřímně, pro mě děj nebyl ani tak podstatný, jako spíš možnost vidět Iron Mana, Thora, Lokiho či Capitana Americu spolu na jednom plátně. Joss Whedon si ovšem náležitě zaslouží poplácat na zádech se slovy "Povedlo se ti to" a i dějově si nemůžu na nic stěžovat, i když teda ta závěrečná bitka, byla na mě až trochu moc velký sousto.

Ať žije Amerika a jejich motto - všechno dělat ve velkém! Marvel tentokrát naservíroval jeden z nejlepších crossoverů, a vůbec se za něj nemusí stydět. Jeden z mála filmů, kde jsem si neskutečně zamilovala jak postavy, tak i celý cast. Ahh, bože, při první scéně s Tomem Hiddlestonem mě doslova přivedla do varu a celý jeho výkon jsem si vážně užila. Dle mého názoru, jedna z nejlepší záporných postav ve filmech všeobecně - jeho prostě nemůžete nemilovat.

Dokonce i Chris Evans jako Capitan America, který byl v mém hledáčku stále zaškatulkovaný do rolí pubertálně zaostávajících, si mě získal, ve filmu i dobře zahláškoval a ke konci přebral pomyslné žezlo leadera, což bylo pro mě velké překvapení. Celému filmu samozřejmě nemůže chybět ani notná dávka humoru, kterou s přehledem obstaral Robert Downey Jr. jakožto Tony Stark. I Scarlett Johansson, kterou nesnáším, a ani nevím proč, se mi ve filmu, ať už jako postava, tak i jako herečka zalíbila. Jednoduše celý cast byl vážně skvělý a chemie tu mezi nimi působila jak se patří. Jestli jste na tom nebyli v kině, tak si to rozhodně nenechte ujít na dvd. Pro fanoušky komixů je tenhle film poviností...a vlastně pro všechny ostatní taky!

Teenager Posts

23. května 2012 v 10:49 | S c a r s |  caught my attention.
Pár měsíců zpátky jsem přišla se SomeeCards, a teď jsem náhodou narazila na Teenager Post - jednoduše řečeno - hlášky teenagerů. Projížděla jsem celé stránky a u některých jsem se vážně zasmála. Na ochutnávku jsem jich na můj vkus přidala docela hodně, tak snad se některé zalíbí i vám :D


I'm gonna take my chance to change your heart.

21. května 2012 v 22:41 | S c a r s |  blog updates
Hello there, začínám zjišťovat, že v době, kdy jsem se připravovala na maturitu jsem měla víc času se večer podívat na nějaký film než teď - což je docela divný! Nebo se mi možná ani nechce. Jsem naprosto neschopná dopsat recenzi na Avengers, i přetože se mi film neskutečně líbil. Grrr, a přitom u jiných recenzí jsem se takhle nezasekla. well, nevermind. Mimochodem, je tu nějaký fanoušek Billy Talent? Nebo jsem tu zbyla sama?! Doma na nástěnce už mi vysí lístek na tu letošní akci, a dneska jsem se konečně dozvěděla, že 25. května konečně vyjde už dlouho očekávaný nový song, který ponese název Viking Death March. Nestačím nad tím jménem kroutit hlavou a radši si počkám na celou písničku :D Prý se ve své tvorbě vrací ke kořenům, takže jsem zvědavá :D Jinak co se blogu týče, absolutně nevím co s ním :D Klasicky mám v záloze pár recenzí, ale koho by bavilo furt číst recenze, žejo?! Napadla mě nějaká kombinovaná Challenge, ale ty články každej den mě děsí, a pamatuju si, že když jsem něco takovýho naposledy udělala, v půlce mě to přestalo bavit :D Mno nic, něco vymyslím.

Super Junior - Heartquake; I really love Yesung's voice, damn!

pod perexem jsem si opět nemohla odpustit menší várku KuySung ze Super Junior :D

Paradise Kiss [2010]

20. května 2012 v 21:03 | S c a r s |  m o v i e s

Haysaka Yukari, mladá studentka, do které její matka vkládá velké naděje, že se dostane na školu, kterou jí sama vybrala. A protože jí Yukari nechce zklamat, snaží se být nejlepší ve třídě, i přestože to není to, co by sama chtěla. Všechno se změní, když jí jednoho dne na ulici osloví mladík Arashi, jenž jí spíš vyděsí a ona se dává na útěk.

Po náročných zkouškách ale na ulici omdlí, a Arashi spolu s jeho kamarádkou Isabellou ji vezmou do svého studia. Jak se záhy ukáže, všichni přítomní jsou studenty umělecké školy a Yukari je pro mě perfektní modelkou, která by měla předvést jejich modely šatů na závěrečné soutěži. I přestože se zprvu usilovně brání, nakonec svolí a pomůže jim.

Upřímně se mi hodě líbil průběh celého filmu. Hlavní hrdinka byla dost svérázná, a někdy dost otravná, ale kupodivu se dala snést. Celý film měl krásné prostředí, ať už návrhářskou školu, či to kouzelné studio, kde tvořili šaty. Snad jen jedinou věc, kterou bych tomuhle filmu vytkla, je ten posun na konci filmu o 3 roky.

Ta část mi tak nějak přišla už zbytečná, ale jak se zdá, i přestože se jedná o japonský film, nemůžu se ubránit dojmu, že tu někdo hodně využívá amerických happy endu. Na druhou stranu jsem si tu hodně oblíbila herce Mukai Osamu, kterého jsem měla dále možnost vidět i ve filmu BECK, který je velmi sympatický a řekněme, že se na něj dobře dívá.

Donghae & Eunhyuk - Oppa Oppa

17. května 2012 v 15:32 | S c a r s
Ještě než začnu něco ke klipu, chci všem moc poděkovat za gratulace; vážím si toho :D Kupodivu se mi dneska docela dost blbě spalo a usínala jsem vědomím, jak by mě ještě čekala nějaká zkouška, a přitom to včerejškem všechno skončilo :D nevermind. Ani už nevím jak jsem na tenhle song narazila, snad ze živáku SuperShow 3, ale kdo ví. Ta písnička je naprosto šílená, a zakazuju vám, jí brát vážně :D Kluci si tu hrajou na pěkný trotly, ale komu to vadí :D A ještě kdyby jste viděli tu oficiální japonskou verzi, mno to je masakr. Do článku jsem ovšem dala sestřih z různých show, který se mi osobně líbil nejvíc, protože je k němu přiložená korejská verze, kdežto u ofic. videa je japonská verze. Haha, prej v 2:34 "go Yesung, go Yesung" :D Jsem nemohla odolat, ale Wookie to po něm naprosto tím tancem zabil :D