Červen 2012

Super Junior 'Sexy, Free & Single' [2012]

30. června 2012 v 18:54 | S c a r s

Dneska vydali Super Junior nové album a pokaždé když někdo vydá nové album jsem šíleně skeptická a negativní, a ani tentokrát to není jinak. Zatím prohlašuju, že se mi to album nelíbí :D Udělejte si vlastní obrázek na album a stáhněte si ho. Na druhou stranu je fajn zase slyšet Kangina, ale bože, ty písničky jsou fakt divný :D Jako třeba song Gulliver, docela ujetina, ale Wookieho se mi tam hodně líbí :D A song Rockstar - souhlasím s komentem na tumblr, že by se hodilo, kdyby ten song přejmnovali na 'PornStar' :D

A mimochodem, jejich fandom je hrozně divnej - spřádaj plány jak ovládnou celej svět, jak nový MV musí mít za den více shlédnutí než BIG BANG a jejich Monster, jak a kde si povinně koupit cd, nehledě na to kolik špíny jsem na ně slyšela. Lidi, jako vážně? Tohle dělají fandomy běžně? Trochu více nepobírám.

STAHUJTE ZDE

Jinak nedivte se opětovné změně layoutu. Ten předchozí se mi vážně nelíbil i když jsem si s ním dost vyhrála. nevermind.

The Help [2011]

29. června 2012 v 14:33 | S c a r s |  m o v i e s

Snímek The Help se odehrává v šedesátých letech, kdy je po celé Americe za všeobecnou výpomoc využíváno černošské obyvatelstvo, které je v této době nejvíce diskriminováno. Eugenia "Skeeter" Phelanová vyrůstala pod dohledem své černošské chůvy a je jedna z mála lidí, která odsuzuje postoj tehdejší společnosti vůči nim. Právě dostudovala a se dnem stát se stát spisovatelkou, chce napsat knihu, která by pojednávala o jejich nelehkém životě, která tato menšina má a zároveň tak i ukázat pravou tvář svých pokryteckých přátel.

Aby svou knihu však mohla zrealizovat, požádá o pomoc Aibileen, která i přes všechny počáteční pochyby souhlasí a vezme na sebe risk vězení, do kterého by se mohla dostat, kdyby všechno prasklo. S průběhem několika dalších událostí se k projektu začínají připojovat další a chtějí sdělit své příběhy.

Doporučuji! O tomto filmu jsem už dříve slyšela, jenže pokud si ho někam nenapíšu automaticky zapomínám. Za připomenutí bych mohla poděkovat Miss Felicity, protože se mi vážně hodně líbil, a pro jednou ze mě zase udělat ubrečenou trosku. Je pravda, že film mohl být na své téma o hodně krutější, ale jsem na druhou stranu ráda, že nebyl a i přes jen několik momentů dával celé věci o něco pozitivnější nadhled.

Sleeping With Sirens - Iris (cover; The Goo Goo Dolls)

28. června 2012 v 13:20 | S c a r s |  videos and clips
O tohle se prostě nešlo nepodělit. Když jsem ten odkaz viděla na fb, hodně mě to překvapilo, protože tenhle song mám od Goo Goo Dolls hrozně ráda a už několik jsou mým guilty pleasure. Na druhou stranu ale musím říct, že Kellin mě svým výkonem vůbec nezklamal a tenhle cover se mi vážně zalíbil i přestože je pojatý spíše do akustiky, než aby kopíroval originál. Pokud vám originální verze utekla, mrkněte sem.


Departures [2008]

26. června 2012 v 14:57 | S c a r s |  m o v i e s

Hlavním hrdinou toho smínku je Daigo Kobayashi, pracující jako violončelista v Tokijském orchestru. Ten je však po čase rozpuštěn a vzhledem ke své finanční situaci, se Daigo rozhodne i s manželkou vrátit do rodného města, kde mu jeho zesnulá matka zanechala dům. V místních novinám najde inzerát na pracovní místo, jež nese motto "Práce, která pomáhá na cestách."

V mylné představě, že se jedná o cestovní kancelář neváhá a zúčastní se pohovoru, na kterém je rovnou přijat, aniž by věděl, co se od něj bude očekávat. Tato agentura se sice zabývá cestami, ale trochu mimo náš dosah. Jedná se o pohřební ústav, kde pracovníci ukládají zemřelé do rakví a provádí tak speciální obřad. Přes počáteční šok se ale přenese a začíná si uvědomovat, že i tato mnohdy odsuzovaná práce má větší a smysluplnější význam, než to co dělal doposud.

Oskar za nejlepší cizojazyčný film - a vůbec se nedivím. Poslední dobou bych řekla, že se nebojím šáhnout po jakémkoliv filmu se sebe divnějším tématem a ve většině případech se to vážně vyplácí. Departures bylo jedno velké překvapení se zvláštní atmosférou, kterou nenajdete nikde jinde než v japonských filmech. Celý příběh navíc skvěle doplňuje i soundtrack. Nebojte se do toho jít, vřele doporučuju!


Green Day & Billy Talent [29/06/2010]

26. června 2012 v 11:49 | S c a r s |  struggling with life but not really
Nejde to. Zase to nejde! Můžu vám říct to co jsem viděla, ale jak sakra co nejpřesněji popsat to co jsem cítila? Tu neuvěřitelnou atmosféru, to nepopsatelný štěstí a neskutečnej nával energie jen při pohledu na NĚJ! A to jsem se s ním ještě stačila i "pohádat" :D Mno ale neřešte. Všechny ty nepodstatné detaily, bez kterých bych nebyla najdete na CC.

Velmi, ale velmi podrobně popsané :D

music ■ the past (part 2)

24. června 2012 v 14:08 | S c a r s

Takže je tu druhá část mého ohlédnutí za hudbou. Když se na to tak dívám, převažují zde především britské kapely, a je pravda, že svého času jsem je hodně poslouchala a vyhledávala. Ovšem najdete si řada amerických kapel, které si mě získali - ale tak o tom už se můžete přesvědčit sami.

a lot of stuff happened and none of it's worth of mentioning.

20. června 2012 v 21:38 | S c a r s |  blog updates
A lot of stuff happened and none of it's worth of mentioning. Umm, žiju, a mám se relativně dobře. Opět nabíhám do režimu 'každej večer jeden film', i když stejně většinou skončím na youtube, nebo tumblr. Věčně věků lítám po pokoji a zabíjím komáry. Dneska jsem si jela napsat poslední katastrofální přijímačky na vejšku; yeah we can call it a hell. A zjistila jsem, že nejlíp se mi kniha čte ve vlaku. Aktuálně čtu Američtí bohové od N. Gaimana (já toho chlapa miluju!), ale za boha mě prostě nebaví číst si doma. Asi si zařídím permanentku na vlak a budu jezdit z Prahy k nám furt dokola, abych to konečně dočetla. Je to smutný, a je to škoda. nevermind.

Mnozí ELFové asi už ví, nové album SuJu vyjde 10.7., všichni členové nově nabarvili vlasy (chudák moje kámoška; celej den jsem s ní strávila jenom tím, abych jí naučila rozeznávat členy a teď se jí to zase rozhodí, když každej změnil barvu :D) & a nechci nic říkat, ale Yeye z nich stejně vypadá nejlíp^^ (okay, that's just me talking a shit; all right Kyu is cute too), a dokonce se ven dostala nová fotka i s Kanginem, který se nedávno vrátil (proč mám furt tendenci říkat 'z vězení'?) ze své vojenské služby. nevermind. Další o něco možná pro mě podstatnější věc je, že se konečně blíží srpen (já vím, je teprve červen, ale nechte mě v tom) a ňuňánci ONE OK ROCK vydaj konečně novou písničku. and that's the real heaven!
I'm done talking, see ya soon.

music ■ the past (part 1)

19. června 2012 v 14:38 | S c a r s

od rocku k hardcoru; od hardcoru k j-rocku

Sice je tento článek označeno jako 'minulost' ovšem to jen z důvodu, že hudbu o které budu mluvit, poslouchám mnohem déle, než mé nynější objevy, a rozhodně to neznamená, že je už neposlouchám! Jinak jsem delší dobu přemýšlela, jak celý článek pojmu, a jelikož blog není absolutně schopnej pobrat více videí v jednom článku a neustále přehazuje videa, či je vynechává, rozhodla jsem si přidávát jen odkazy. Snad ale i tak vás to neodradí a něco si poslechnete :) Nakonec jsem článek rozdělila do dvou částí, kde v každé najdete deset kapel :D

# 2.2 update » yesung - avatars.

18. června 2012 v 14:39 | S c a r s |  u p d a t e s.
Neříkám, že jsem se trochu nenudila, ale mám v pc tolik krásných fotek s Yeyem, že by byla škoda toho nějak nevyužít. Měla jsem je sice v plánu přidávát jen ke článkům, ale moje (ne)grafické updaty zejí prázdnotou, takže šum sem s tím. Musím říct, že avatary mi fakt nejdou :D Můžu s nimi provést pár jednoduchých úprav, ale na víc prostě nemám :D Další várka (jestli nějakou vůbec splatlám) bude případně s KyuSung

případné kopírování se zdrojem. arigato.


Yoneda Kou » Art # 0.1

17. června 2012 v 17:49 | S c a r s |  anime & manga updates.
Rozhodla jsem se, že konečně po dlouhé době, když už jsem tedy nedávno přidala novou kapitolu Saezuru, že vám na ukázku přinesu pár prací, které Yoneda vytvořila. Jedním z nejnovějších je kratičký komix bez textu se Sherlockem od BBC. Docela zírám, že by Sherlock dorazil do Japonska až teď? Hmm, kdo ví, ale vypadá to vážně úžasně! Dále ve článku najdete i obrázky z doujinshi Crows Zero, Fate/Zero, Giant Killing, pak dvě dresby z její vlastní mangy Doushitemo Furetakunai a nakonec jeden z mých nejoblíbenějších obrázků, které Yoneda nakreslila pro novelu Koyoi Tenshi to Sakazukiwo. Tak snad vám budou líbit :)