Červenec 2012

I will go down with this ship; aneb povídkový speciál.

30. července 2012 v 22:47 | S c a r s


Povídkový speciál. Jak jsem slíbila, speciál je tady. Jsem na asianfanfics.com pečená vařená, a tak tedy proč se nepodělit a trošku větší dávku povídek?! Ano, bohužel jsou v angličtině, ale jestli se nebojíte si angličtinu trochu procvičit, neváhejte mrknout pod perex. Jelikož jsou povídky výhradně z k-popového prostředí, zařadila jsem článek do k-popu. A pro úplnost jsem přidala i povídky, které jsem již zmínila ve článku o EXO.

P.S. asianfanfics.com má v poslední době pořád nějaké technické problémy a web je dočasně mimo provoz. Ve článku ovšem najdete i povídky, které jsou uložené na livejournalu, takže se prozatím zabavte s nimi :D

don't stare and just walk away.

28. července 2012 v 22:03 | S c a r s |  blog updates
Bude to divný dávat dohromady povídkový speciál? :D V posledním článku o EXO, jsem vám přidala i pár povídek k fandomu, a jelikož povídkama teď tak trochu žiju, napadlo mě je dát všechno dohromady do jednoho článku :D Jenže komu se chce číst anglické povídky, že?! :D Asi od toho upustím. whatever.

Umm, let's face it. Zveřejnila jsem všechny články v rozepsaných, což mě staví do dosti nemilé pozice. Momentálně asi procházím nějakou krizí, projevující se čtením povídek a nedostatkem spánku. Ani to pitomí kafe už nepomáhá. K to mu vedro, ale moje nálada klesá pod bod mrazu. nevermind.

Řekneme, že si dávám pauzu, dokud mě něco nenakopne, a já budu vědět co dál. Zřejmě to nebude trvat ani týden, ale možná to může trvat i déle. who knows. Zatím se tu kochejte krásnou animací s Chanelem (ano, říkám mu Chanel; jinak je to Chanyeol). Sayonara, zas někdy.

anime & manga update # 1.1 - Saezuru.

26. července 2012 v 20:23 | S c a r s |  anime & manga updates.
Přináším malé info k Saezuru Tori wa Habatakanai; jelikož jsem hrozně neinformovaný člověk, až teď, ke konci měsíce jsem se dověděla, že nás od nové kapitoly Saezuru dělí jen pár dní. Jistě připočtěte k tomu pár dní se skanováním, anglickým a nakonem mým českých překladem, tak to bude tak v půlce srpna (i přestože se pokusím kapitolu přeložit co nejrychleji). Musím ale říct, že na livejournalu se to teď poměrně hodně rozebírá a samotná 6. kapitola nastolila kde několik otázek. (svoje myšlenky jsem se snažila shrnout; pod perexem)

Jinak se v komunitě také objevilo několik nových obrázků. Mezi mě patří i barevná kresba k doujishi Giant Killing, nádherná kresba k samotnému Saezuru a pak i několik další jejích barevných prací, které najdete zde a zde.

Umm, teď už pojďme diskutovat.

Yesung; star 1

25. července 2012 v 11:30 | S c a r s
Tady se prostě nedalo odolat :D S množstvím jsem to ale nepřeháněla,
a na ukázku z nového focení přidávám jen pár fotek, jak jinak než s Yeyem.


just nerd girl problems.

23. července 2012 v 14:59 | S c a r s |  caught my attention.
Na stránku justnerdgirlproblems, mě přivedla Turmë a mě pochopitelně nenapadlo nic lepšího než její celý obsah prolézt a pár problémů vám dát na ukázku :D Snad všechny, které najdete v článku, v těch vidím sama sebe :D Dala bych ale krk na to, že nás bude víc :D

ehm, pořád bojuju s nutkání svýho prvorozenýho pojmenovat Natsu :D muehehe.

exo's appreciate post.

21. července 2012 v 18:42 | S c a r s |  exo » spazzing

EXO; pokud jste ještě neměli možnost se s nimi setkat, tak se jedná o kapelu se 12 členy, kteří jsou rozděleni do dvou pod-skupiny, kdy obě mají stejné písničky, stejnou choreografii tance, ale liší se od sebe jen jazykem, ve kterém jsou písně nazpívány. EXO-K se angažují především v Jižní Koreji, pochopitelně zpívají v korejštině a členy jsou Suho, Kai, D.O., Sehun, Chanyeol a Baekhyun. Na druhé straně tu máme EXO-M, jejich písničky jsou v mandarínštině a v propagaci se zaměřují na Činu. Členy EXO-M jsou Kris, Lay, Luhan, Chen, Xiumin a Tao.

when Kyuhyun, Yesung & Sungmin try to speak in different language.

20. července 2012 v 14:04 | S c a r s |  k » p o p
Zabte mě, ale tohle video mělo být jako jednu z více, které jsem chtěla přidat do yesung's appreciate post, ale samozřejmě jsem na něj zapomněla. damn. Měla to být ukázka toho, že i Yeye umí být vtipnej, a obzvlášť, když se snaží mluvit arabsky :D Muhehe, a ten jeho výbuch smíchu v 1:18 mě dostal :D Dále je také třeba poukázat na Kyuhyuna a jeho jedinou frázy, kterou umí říct ve francouzštině "Have a wine with me", což je zřejmě na balení holek a také to dokazuje na narůstající alkoholismus (samozřejmě nadneseně řečeno :D)


You're My Pet [2011]

19. července 2012 v 0:58 | S c a r s |  m o v i e s

Ji Eun-I je úspěšná žena pracující pro prosperující časopis, ale tíží jí samota, a tak jí kamarádky navrhnout ať si najde mazlíčka (pochopitelně myšleno psa). Jenže díky své výpomoci v domě, se jí na prahu objeví mladý student, kterého právě přítelkyně vykopla z bytu a on neměl kam jít. Gang In Ho s přezdívkou Momo jí navrhne, že on sám může být mazlíčkem, kterého tak moc chce a Eun-I nakonec souhlasí. Ti dva začínají sbližovat, ale všechno se komplikuje, když se objeví Eun-Inina láska z vysoké.


Doporučený typ od Selenne L. Athi - veliké díky. Asi tuším, jak se musíte tvářit na koncept mazlíček-pán, ale ono to není S&M jak si myslíte. Naopak jsem byla hrozně překvapená provedením celého příběhu, a spíš bych jejich vztah popsala jako narůstající přátelství. Další velkým překvapením byl pro mě Jang Geun Suk, kterého znám z filmu Baby And Me a dorami You're Bautiful, kde se mi v podstatě nelíbil ani charakterově ani vzhledem. Naštěstí pro mě, v You're My Pet jsem úplně obrátila kartu a nemohla si ho prostě nezamilovat. Myslím, že od teď se o něj budu víc zajímat a už mám vyhlídnutou novou doramu s ním.

Jako snad každý korejský film, ani tenhle neoplývá výraznou originalitou, aspoň co se hlavního tématu týče; přece jen koncept mazlíček-pán jsem už někde viděla, ale mu stejně si nemůžu pomoct, protože film se mi vážně líbil. Celý jejich vztah byl dle mého názoru vážně roztomilý a já jich přehnaně držela palce až do happy endu. Nebudu to zbytečně protahovat, vřele doporučuju!

you've lost your way but it's not forever.

18. července 2012 v 17:33 | S c a r s |  blog updates
Zdarec, jak jste si mohli všimnout, přeložila jsem další doujinshi a dnes dokonce začala sledovat novou doramu - jmenuje se Rich man, Poor Woman v hlavní roli Oguri Shun (fuck yeah!). Zatím jsou venku jen dva díly a to ten druhý ještě není ani přeložený, ale musím říct, že se mi děj zatím dost líbí :D Navíc prostě Oguri Shun - k tomu není třeba další komentář :D Dál jsem taky chtěla zkouknout další doramu, ale absolutně mě nezaujala :D Takže už mi zbývá jenom nějaký ten film. Navíc jsem jako idiot opět zkoukla nový příspěvky na této stránce Kpop Secrets a musím říct, že z některých těch článků se mi obrací žaludek. Proč mi přijde, že ty lidi jsou fakt retardi? Ohh, docela slušně mi to otrávilo náladu. well, whatever. jinak asi připravím další appreciate post na EXO-M, a zřejmě jenom proto, abych se mohla podělit s fotkama :D neřešte me radši.

p.s. ta animace mě naprosto zabíjí :D kluci z exo-m hráli šarádu a ten Xiuminův výraz je k nezaplacení :D a přitom Chen vzal svojí roli naprosto zodpovědně a procítěně :D mno nic, jdu si pustit film, adios (já vím, taky bych mohla přidat nějakej pořádnej článek :D)

[KHReborn] That's Tough Luck - překlad

17. července 2012 v 16:20 | S c a r s
Žánr: yaoi
Mangaka: Yoneda Kou
Obsah Stručně: Příběh nás dostává do deset let zvádlené budoucnosti, kde Yamamoto řeší milostné pletky s Hibari a především svoje vlastní chyby.

Do ČJ přeložila: Scar-chan
Download: ULOŽTO [heslo: yonedakou]
Čtěte ONLINE.

All right. Nebudu to protahovat a hodím vám sem poslední scan, který se mi dostal do ruky. Nejprve jsem frfňala, že se mi do překladu nechce, a teď lituju, že už zase nemám co překládat. Potřebuju nutně nový scany :D Mno uvidíme, zkusím se po něčem podívat :) Jak už jsem předtím zmiňovala, doujinshi je o dost kratší než to předelšé, ale snad to ani nebude tolik vadit. Přeju příjemné čtení^^