menší průzkum mezi návštěvníky

16. ledna 2016 v 19:42 | S c a r s |  struggling with life but not really

Nepamatuji si, kdy naposledy jsem zveřejnila podobný článek, nebo zda vůbec. Příčinou je v podstatě skutečnost, že ať už napíši cokoliv, vždy se tu najde někdo, koho daný článek zaujme a napíše svůj názor v podobě komentáře. Samotná návštěvnost kolísá podle mé vlastní aktivity a tudíž jsem nikdy neměla potřebu upravovat, či krotit svůj styl vedení blogu, nebo psaní mých rádoby review.

Důvodem proč se k tomu uchyluji právě teď, byla inspirace velmi čerstvým článkem Program, které zveřejnila blogerka Lokusta. Ta svými komentáři nejednou sdělila i tady svůj názor na příspěvky a jako jedna z mála se nebojí poukázat na negativa článků, nebo odlišný názor na anime. Samozřejmě ale nemluví za všechny a ve mě to vzbudilo zvědavost.

Je nemožné se zavděčit všem a netvrdím, že výsledek průzkumu ovlivní/neovlivní můj vlastní pohled na vedení blogu a psaní článků, ale ráda bych si tímto získala menší obrázek o tom, co návštěvníci vyhledávají. Mohou se najít tací, kteří sdílí některé mé zájmy, ale způsob kterým je podávám na blog jim nesedí, nebo nevyhovuje (či snad odrazuje?). Možná se najdou i ti, kteří by neměli potřebu tu nic měnit. Who knows. Jasným příkladem jak mé rádoby review vypadají, si můžeme ukázat na tom posledním, pro anime Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri. Mám dojem, že se tam skutečně odráží vše, co i já osobně vyhledávám a je mi nejbližší při podávání recenzí/dojmů.

Jak moc se moje představa liší od té vaší? Vadí vám podobně stavěné dojmy/review? Jak se stavíte k angličtině v článcích? Ve článku je také k dispozici anketa. Budu ráda za každý názor, ať už se rozhodně se pod svým názorem podepsat, nebo zvolíte anonymní formu. (๑•̀ㅂ•́)و

E D I T . Pro ty, který hlasovali pro první možnost v anketě, zkuste napsat do komentářů proč vám angličtina ve článcích vadí. Je to snad protože anglicky neumíte? Nebo vám text přijde nepřehledný? Je to snad důvod, proč na tento blog nechodíte častěji, nebo vůbec? Bohužel samotné hlasování bez většího osvětlení vašeho důvodu zatím moc nepřínáší. Nedělala jsem si velké iluze, ale nakonec to přeci jen skončí bez výsledně. Zastávám názoru, že pokud pouze hlasujete proti angličtině a bez nějakého dalšího vyjádření, zřejmě vás chod tohoto blogu zase tolik nezajímá, tudíž pro mě není potřeba to měnit ;) Hlavní pointou bylo především komentování a rozvětvení problému a anketa byla spíš jako bonus. Well, nevedmind.


▼výsledky průzkumu jsou již vyhodnoceny a zveřejněny zde

 


Komentáře

1 Lokusta Lokusta | Web | 16. ledna 2016 v 20:47 | Reagovat

Ó, žeby malý náznak revolúcie? (Teda zamyslenie sa nad možnou zmenou? Alebo otázkou: Kam smerujeme? A smerujeme dobre?) Potešilo ma to. Sama som zvedavá na reakcie od tvojich čitateľov, aj mne to nepriamo pomôže. Buď to moje dojmy vyvráti alebo potvrdí.

Nebudem sa ti tu bližšie rozpisovať, môj postoj je myslím jasný. Ale vyjadrím sa ešte ohľadom angličtiny. Nie som jej zástanca, pokiaľ nejde o citát alebo nenadväzuje na anglický odkaz v anime (u mňa to bol nápis LOVE v Durarara!! po ktorom sa skĺzol Izaya.) Na druhú stranu u teba nie je angličtina v recenziách natoľko markantná a dá sa ešte vnímať ako estetický prvok. Nezabraňuje bezproblémovému pochopeniu textu. Prinajhoršom nejakú tú zátvorku preskočím. (Asi to musím prijať ako jazykový fenomén.) Preto klikám na poslednú odpoveď v ankete. Už som to písala do odpovedi naoki-keiko; napriek tomu, že viem, ako sa správne recenzia píše, nebudem to každému otĺkať o hlavu, nech vám nezabijem tvorivosť, vyvolám nechuť alebo dačo podobné. Na druhú stranu na svojom blogu urobím všetko preto, aby to bolo v súlade s kostolným (formálnym) poriadkom.

Naozaj som rada, za tento tvoj článok. Nech už budeš písať svoje texty akokoľvek, budem za ne rada, lebo si sa nad nimi rozhodla zamyslieť.

2 Petrika Petrika | Web | 16. ledna 2016 v 22:54 | Reagovat

Ja mám rada tvoje články, sedí mi tvoj štýl písania a čo sa týka angličtiny, tá mi neprekáža, ale som úplný antitalent jazykový, takže občas len s malou dušičkou dúfam, že som tomu pochopila :DDDDD na škole už jazyky nemám a nikdy mi nešli, takže tak nejak, no :] ale príde mi to zaujímavé :] také oživenie článku, takže aj keď som občas z toho sprostá, páči sa mi to :D

3 S c a r s S c a r s | Web | 17. ledna 2016 v 13:41 | Reagovat

[1]: Nejásej předčasně :D Zatím nabíhá pouze anketa, ale těch vyjádření není mnoho a upřímně mi to zatím moc nedalo :D A upřímně už teď mi nepřijde, že by jedna anketa bez argumentů, změnila můj názor. Co se týče směru blogu, o tom jsem měla jasno. Píšu o tom, co mě baví a sděluji dojmy na to, co jsem viděla. Víc bych v tom nehledala :) Každý s blogem nemusí mít vysoké ambice.

[2]: Moc děkuji! :3 Je to vtipné, že když vezmeme v úvahu, že angličtinou tolik neoplýváš, pořád si uděláš čas si článek přečíst. O to více si takového návštěvníka cením! :3 Každý bloger má jiný styl a někomu to sednout prostě nemusí. I já takové mám a je to důvodem, proč jejich blogy nenavštěvuji. Jak ale říkám, je nemožné se zavděčit všem a radši se postavím na stranu těch, kteří to vidí stejně, než těch, kteří se pořádně ani k dané věci nevyjádří :D

4 boliestka boliestka | 17. ledna 2016 v 14:13 | Reagovat

[3]: Netvrdím, ani som nechcela tvrdiť, že očakávam zmenu. Teším sa len z toho, že si zvedavá na to, čo si o tvojom blogu myslia iný.

5 S c a r s S c a r s | Web | 17. ledna 2016 v 14:15 | Reagovat

[4]: V tom případě jsme na stejné vlně :D Je pravda, že jsem od toho čekala trochu víc, ale nemůžeme mít všechno :D

6 dombabas dombabas | Web | 17. ledna 2016 v 16:53 | Reagovat

Dobrý nápad. Ja osobne som hlasovala zato, že sa mi angličtina v článkoch páči, ale na druhej strane dokážem pochopiť ľudí, ktorí sú proti.
Nemám s ňou totiž problém. Poniektoré dni som dokonca viac v styku s angličtinou ako so slovenčinou. Seriály už s inými titulkami ani nepozerám... Nemám rada nútené preklady do slovenčiny/češtiny a radšej nechávam citáty a rôzne výrazy v originále.
My,ktorí vyrastáme na seriáloch - stratený generácia :-D s angličtinou nikdy mať problém nebudeme. Otázka je, aké percento ľudí, ktorí navštevujú tento blog sú na tom rovnako.

7 dombabas dombabas | Web | 17. ledna 2016 v 16:58 | Reagovat

No a čo sa týka zvyšku... (Na ktorý som očividne v prvom komentári zabudla) Hoci som sa na tvoj blog dostala len pred nedávnom, v poslednej dobe sa stal jedným z mojich najobľúbenejších. Hlavne preto, že tématicky sú si naše blogy podobné a sledujeme veľa podobných vecí. Páči sa mi tvoje písanie, vkus na seriály a citáty. Určite pokračuj v tom čo robíš a ako to robíš.

8 Toki Toki | Web | 17. ledna 2016 v 17:42 | Reagovat

Dala jsem první možnost, ale není to ani tak z důvodu, že bych to nesnesla. Je to tvůj styl psaní, ale osobně preferuji jednojazyčné články. Osobně mi moc nesedí, když se mísí víc jazyků. Setkávám se celkem dost s tím, že lidi, sledující anime, začnou do článků cpát japonštinu. Nevadí mi, když je tam jedno nebo dvě slova, třeba čistě pozdrav, ale když už pořád píšou: "to je kawaii." "On byl tak sugoi", tak mě to vytáčí.
U tvých frází je to na styl, že čtu a najednou se zarazím nad anglickou větou. Nemám problém s přeložením, ale úplně mi to do článku nezapadá. Chápu, že některé věci v angličtině vyznívají lépe, ale není mi příjemné, když se střídají dva jazyky často. Ale neodrazuje mě to natolik, že bych sem přestala chodit. Líbí se mi tvé psaní dojmů. :)

9 S c a r s S c a r s | Web | 17. ledna 2016 v 19:48 | Reagovat

[6]: Osobně využívám angličtinu právě díky anime, což mi docela i vnuklo nápad na článek, proč se uchyluji v recenzích k tomu, k čemu se u uchyluji :D Haha, díky za podmět :D Naprosto s tebou souhlasím, že citace se nevyplácí překládat, ovšem v mém případě si k tomu přidávám i další :D Hrozně moc děkuji za komentář! Těší mě, že to vnímáš podobně a je ti angličtina stejně blízká, jako mě :D A ještě víc děkuji za povzbuzení! :3

[8]: Veliké díky za vyjádření, obzvlášť v případě, že se stavíš k první odpovědi v anketě! :D Osobně japonštinu ve článcích také nemám ráda, ale byla bych až příliš velký pokrytec za to někoho zatracovat, vzhledem k tomu, že dělám to samé s angličtinou. Ovšem i tady je rozdíl na jaké úrovni člověk daný jazyk ovládá. Pokud pochytíš pár slovíček, tak to spíš beru jako pózu, ale sama jsem schopná v angličtině vést rozhovor, čímž je moje chuť skloubit s tím články ještě větší.

Přiznám se, že po zveřejnění článku a přečtení prvních komentářů, společně se sledováním výsledků ankety, prošla jsem několik starších článků a sama musím uznat, že některé věci jsou až přehnané a nejsem si jistá, jestli mi to už natolik vyhovuje. Jsem si docela jistá, že se angličtiny ještě nějakou dobu nezbavím, ale donutilo mě se to zamyslet a trochu přehodnotit názor. Na druhé straně si i hrozně cením, že i přes tvoje vlastní preference, tě to natolik neodrazuje, aby sis článek nepřečetla. Budu hrozně ráda za každého čtenáře, který se mnou bude mít trpělivost :3

10 Aya Aya | Web | 17. ledna 2016 v 20:54 | Reagovat

Překvapil mě u tebe tento průzkum a pozastavení se nad něčím takovým. Je hodně věcí, které mě při čtení článku napadly a chtěla bych je zmínit, ale nevím, jestli se na ně ještě teď při psaní komentáře vzpomenu, tak to alespoň zkusím vzít postupně. ^^

Z mého pohledu návštěvníka bych nic na tomto blogu neměnila; způsob, kterým to tu vedeš, je za mě 11/10. Líbí se mi tvůj styl vedení blogu, způsob vyjadřování a především i různorodější tematika, zpracovávání článků a kompoziční vzhled blogu jako celku. Téměř vše je mi totiž velmi blízké a informace se mi zpracovávají jedna báseň. Což je pochopitelné, že neplatí o všech návštěvnících; každý je jiný, má jiné nároky, představy i názory, ale pokud mají tvůj blog rádi jako já, zřejmě se překonají a budou ke čtení tvého blogu přistupovat se stejným nadšením i přes komplikace spočívající v porozumění.
Samozřejmě běz těch posunků kupředu by to tu asi nikdy nevypadalo jako dnes, ale nic revolučního se zásadní změnou bych tu za sebe vidět nechtěla, protože by mi to asi psychicky docela ublížilo vzhledem k tomu, jak tvůj blog mám ráda.

Tvoje psaní recenzí mi více než vyhovuje, jak už bylo zmíněno. Umím si udělat obrázek z tvých dojmů, protože mám docela podobný vkus, a tak si umím tu komentovanou věc/titul představit velmi zblízka, což je aspoň pro mě pointa (chci totiž poznávat nové věci a pak je sama zhodnotit, pak tedy taky porovnat naše názory z výše zmíněných důvodů). Samozřejmě tomu taky napomáhají ukázky z titulu ve formě obrázků nebo odkazů. Článek na blogu Lokusty jsem si přečetla a dle mě má zajímavou myšlenku, nicméně jako článek, kterým by se měla naše anime-recenzová blogová komunitka něco jako inspirovat, je za mě blbost. Ona má svůj "styl" a představy, ty máš svůj "styl" a představy, já mám svůj "styl" a představy, ostatní jsou na tom stejně. Vyvíjíme se a nevím jak jiní, ale já píšu blog, protože mě baví, je to pro vlastní kreativní uspokojení a taky mimo jiné zapamatování si a shrnutí nějakých důležitých poznatků, se kterými bych se pak tedy (až na druhém místě) ráda podělila s ostatními.
Podle mě tedy splňuješ docela její program, akorát svým vlastním způsobem, a tak je to dobře. Nejsme roboti, proto buď na blogu kým chceš být, ale ne někdo tobě samotné třeba naprosto cizí. Buď svá, i kdyby to znamenalo nějakou velkou revoluci v tvých příspěvcích.  

"Anglické téma" se tu motá stále dokola a můj názor znáš; v anketě jsem hlasovala pro líbí se mi, i když jsem prvně chtěla dát spíš že mi nevadí. Jak psala v komentáři dombabas, nuceným překladům do češtiny/(sk) se také raději vyhýbám - všechno na internetu, kromě blogu.cz páchám v angličtině, koukám se na anime s anglickými titulky, čtu mangu a články anglicky, sleduju seriály v angličtině, vstřebávám tak spoustu vrází v podstatě dennodenně a už je pro mě velmi těžké nějaké věci vyjadřovat česky, protože je třeba ani česky vůbec neznám (ve smyslu vyjadřování v rozhovoru a podobně). (Mimo jiné samozřejmě bych tyto věci provozovala i ráda v češtině kromě toho, že mám aj zkrátka ráda, kdyby ale všechny byly česky vůbec dostupné. A čekat na překlad něčeho několik let není můj šálek.) Je to asi těžké žít v dnešním světě bez takového ovlivnění cizím jazykem, ale není to až tak úplně dlouho, co celá naše země prožívala to co já teď v ruštině a ještě před tím několik set let v němčině. Mám pocit, že jsem v tomto dlouhém vyjáření, které píšu už přes půl hodiny, vlastně ani nic anglicky nenapsala, takže to se mnou tolik zlé ještě nebude, ale abych se nezačala kazit - fuck it all. :D Snad je to všechno. ^^

11 S c a r s S c a r s | Web | 18. ledna 2016 v 9:46 | Reagovat

[10]: Ah, moje drahá Aya-chan ^^ Samozřejmě mě moc těší tvůj pohled na situaci a obě víme, že to vidíme stejně. Zatím jde skutečně pouze o průzkum, nikoliv o předzvěst změn ;) Pouze mě zajímalo, jak to vnímají čtenáři, kteří sem zavítají, protože na to v komentářích málokdy padla zmínka a já jsem byla zvědavá :D Nikdy předtím jsme se o tom nebavili přímo, i když jak jsi sama řekla, "anglické téma" tu už po blogu lítalo v poslední době hned několikrát. Sama jsem i nedávno narazila na článek, který postoval "moudrosti" o tom, jak by blog měl vypadat, což byl i jeden z dalších faktorů zjistit, zda se někdo takový nachází i mezi mými návštěvníky :D Jako přiznám se, že jak jsem již psala v komentáři pro Toki, některé starší recenze mi přišly i na můj vkus trochu přehnané, ale i kdybych se rozhodla pro nějakou změnu, starší články upravovat nehodlám :D Na to jsem až moc líná :DDD Každopádně ti velmi děkuji za vyjádření a další (pro mě velmi cenný) názor do diskuze ^^ Ještě jednou předesílám, že se zatím nechystám na žádné změny a zatím skutečně jen vstřebávám názory těch, kteří se nebáli sdělit svůj názor. Konečné rozhodnutí je přeci jen a pouze na mě a pokud bych mezi čtenáři nechtěla někoho ztratit, tak si můžeš být jistá, že bys byla na prvním místě :D Hahaha, how accurate - just fuck it all! :DDD ^^^

12 luczaida luczaida | E-mail | Web | 18. ledna 2016 v 12:02 | Reagovat

Já teda na tvůj blog chodím momentálně nejradši ze všech, který sleduju a když vydáš článek, tak do něj vlezu, ať je to cokoliv, až pak se rozhodnu, jestli to je téma, ke kterýmu mám co říct a podle toho se začtu a komentuju. Nejvíc vždycky uvítám jakýkoliv články a recenze o seriálech a filmech, to už musíš vědět :D
Akorát teda poslední dobou jsem pěkně líná, tak mě trochu odrazujou moc dlouhý články, ale to všude :D Někdy se kvůli tobě i přemůžu :D
A anglický fráze zbožňuju, ono to tak oživí ten text a v tvým případě to je i vtipný, takže jen tak dál ;)

13 beepinka beepinka | Web | 18. ledna 2016 v 15:59 | Reagovat

V anketě jsem klikla na poslední možnost ^^ rozhodně mi angličtina v textu nevadí,naopak mi to přijde takové zajímavější,pestřejší :) ,takže proč ne. =) Jinak ke stylu tvých článků,vyhovuje mi :) Dobře se mi tvé články čtou,takže já prostě nemám žádnou výtku :)

14 Aya Aya | Web | 18. ledna 2016 v 16:36 | Reagovat

[11]: Dobře, tak jsem to pochopila správně s tím tvým průzkumem mezi návštěvníky, no musela jsem zmínit i svůj názor na případné změny, které by se v důsledku průzkumu mohly vyskytnout. :D OHMYGOSH SENPAI NEPŘEHÁNĚJ OMG >///////> ale já bych sem beztak chodila i potom, neboj XDDD Thanks za odpověď a jsem ráda, že to vnímáme takto stejně. ^^

15 Saki Saki | Web | 18. ledna 2016 v 16:36 | Reagovat

Zatím v anketě nehlasuji… a mám pro to jeden důvod - nemůžu se rozhodnout. Někdy mi to nevadí, jak jsem se dočetla na blogu u Aye, kdy psala, že prostě v angličtině jde někdy lépe vyjádřit pocity, ano souhlasím s tím. Taky bych třeba někdy vyjádřila něco radši anglicky, ale zase na druhou stranu je mi můj rodný jazyk bližší. A když už má čeština tolik výrazů, raději zapátrám v nich a pak je použiju.
Pak je tady to druhé - kdy mi to prostě v článku vadí. Nevím proč, asi je to tím, že tomu úplně nerozumím a tak jsem  trochu naštvaná, že nevím, co tím chtěl autor říct a tak jsem možná přišla o nějakou důležitou pointu :( A nebo je to tím, že já bych to na mém místě prostě rozepsala česky. Jak už jsem zmínila, dávám přece jen přednost češtině před angličtinou.
Teď mimo jazyky. Mám ráda tvoje články, protože jsou prostě osobité. Je to tvůj styl a ten mám moc ráda. To jakou si dáš práci s tím, jak to bude vypadat, kolik informací nám třeba v recenzích prozradíš, aby to nebylo málo, ale zároveň ne moc a nám zbylo ještě nějaké překvápko. Všechno mám ráda a opravdu to moc ráda čtu… ale musím přiznat, že pokud jde o recenze, tak ty třeba nečtu. Nějak se nemůžu dostat do toho "Anime módu" kdy budu číst všechny možné recenze a vybírat, co si pustím. Ano, někdy napíšu "dávám na seznam, to musím vidět" ale pak přijde něco, co si klidně přečtu, ale prostě nemám to jak okomentovat. Pak přichází na řadu aspoň hvězdičky.
Co z toho komentáře plyne? … že jsem se úplně ztratila v tom, co píšu a nejspíš to nedává smysl… :D ale! Nadále budu číst tvé články, jen počítej s mou absencí komentářů u článků týkajících se anime. Vždy ti ráda napíšu svůj názor, ale do článků, u kterých vím, že mi to prostě asi nedá tolik, jako články ostatní, nejdu.
Ať už tu budou anglické slova, nebo ne, můj zájem o tvůj blog to neohrozí a nadále sem budu lozit a otravovat tě! :D
A jak je u mě zvykem, určitě jsem nenapsala vše a tak mě možná ještě něco napadne a pak se ještě zmíním :D

16 S c a r s S c a r s | Web | 18. ledna 2016 v 19:08 | Reagovat

[12]: Haha lucz, už kvůli tobě mě hrozně mrzí, že teď víc nesleduju seriály :D Naposledy jsem viděla Scream Queens a chtěla jsem na něj napsat nějaké dojmy, ale nakonec z toho sešlo a teď už si ani nejsem jistá, jestli jsem se s tebou o tom nebavila na fb, ale každopádně bych ti doporučila na zkouknutí pár první dílů, jestli by se ti to nelíbilo :D Jinak samozřejmě moc moc děkuji za vyjádření a jsem ráda, že se ti články :3

[13]: Osobně taky zastávám názor, že angličtina dodává článkům pestřejší vzhled, ale jak sama můžeš vidět na anketě, jsou tu i ti, kteří zastávají opak a nic s tím neuděláme :D Nicméně jsem ráda, že se ti články líbí, sedí ti můj styl psaní a hlavně že se ti dobře čtou ^^ To už je samo o sobě pro mě hodně skvělá věc, která mě neskutečně těší! :3

[14]: Aya-chan, my precious Aya-chan ^^ my buddy with the same english & anger issues & also aries! We have so many things in common! Y'know, I was thinking about this issue since your post about asakura being non english free blog and it really pissed me off how many people gave that article loew ranking because you're were simply stating your own opinion and just some ppl are asses and just screw them all. We definitely do think about this very alike and I was suspected similar reaction but even then I was still glad to see your answer and voicing your thoughts out loud! ^^ :3

[15]: Haha, neboj dává to smysl :D Nebo teda aspoň pochopila jsem, co jsi tím chtěla říct. Na jednu stranu bych se i chtěla omluvit, protože na jednu stranu, když angličtina není tvoje silná stránka, tak chápu, že čtení takových recenzí ti může vadit a vůbec bych se nedivila, kdyby tě to i otrávilo. Uvažuji zrovna nad tím, kdyby někdo takhle do článku cpal němčinu, kterou poněkud bytostně nemám ráda a už vůbec jí nerozumím. Myslím, že z toho by bylo jasné, že by moje návštěva blogu byla první a poslední :// Saki, jednu věc jsem ale přece jen nepobrala :D Já měla za to, že i ty jsi (nebo aspoň dříve) sledovala dost anime, nebo se pletu? Je to komentování zároveň zapříčiněno jak angličtinou, tak i tvým klesajícím zájmem v anime? :D Zrovna jsem koukala k tobě a fakt bych přísahala, že tam nějaká rubrika o anime byla, nebo aspoň nějaký odkaz snad na Sekai-ichi Hatsukoi :D Ahh, už fakt nevím :D Každopádně ale i tak veliké díky za vyjádření! :3

_________________________________________________________

VELIKÉ DÍKY VŠEM, KDO SE ZATÍM ROZHODL ÚČASTNIT V DISKUZI. Je super si číst rozdílné pohledy na věc a hodně si cením skutečnosti, že jste se rozhodli se podělit o vlastní názory! \o/

17 Saki Saki | Web | 18. ledna 2016 v 19:43 | Reagovat

[16]: Tak to jsem ráda, žes to vcelku pobrala ten komentář :D Jak jsem psala, někdy to nevadí, někdy mě opravdu mrzí a dost štve, že to v té angličtině tak moc nepochopím a proto mi nejspíš unikne nějaká pointa. Angličtina jako taková mi nevadí, mám ji celkem ráda, jen ji nemám na takové úrovni, abych pobrala vše, co anglicky napíšeš :D
Máš pravdu, kdysi jsem se věnovala anime (sice to nebylo kdo ví v jak velké míře, ale sledovala jsem ho! :D), taky jsem četla mangu…ale pak jsem se nějaký čas od anime odmlčela a teď mám problém se k němu vrátit. Nějak mě to pořád nechytá a tak si na to ani nepotřebuju najít čas. Doufám, že ten čas ještě přijde a opět mě to chytne :D
A ty rubriky tam byly. Akorát se trochu chytám upravit rubriky, takže jsem to vymazala z menu :)

18 luczaida luczaida | E-mail | Web | 18. ledna 2016 v 21:11 | Reagovat

[16]: Jojo o Scream Queens jsme se bavily a já jsem se tě ptala, jestli je to dobrý, že bych to zkusila. Tak už to mám nachystaný :D

19 S c a r s S c a r s | Web | 19. ledna 2016 v 7:17 | Reagovat

[17]: Jasně, chápu! ;) Haha, já jsem si říkala, že jsem ty rubriky u tebe vážně viděla :D Taky jsem měla období, hlavně když jsem se věnovala k-popu, že mě anime dost omrzelo :D Ani pořádně nechápu, jak jsem se k tomu znovu dostala, ale opět to solidně cloumá s mým volným časem, že se mi nechce věnovat ničemu jinému :D

[18]: No tak to je super :D Se mi nezapomeň pochlubit, jak se ti to líbilo, nebo teda jestli se ti to vůbec zalíbilo :D

20 Benji. Benji. | Web | 19. ledna 2016 v 18:47 | Reagovat

Začnu těmi frázemi.
U mě se to dříve měnilo. Jednu dobu jsem měl jenom anglické rubriky, po druhé jsem změnil i jazyk na angličtinu, ale stejně jsem psal česky, poté jsem to zase začal zavrhovat, protože jsem si říkal.. tak jsem čech, tak pouze česky.. a teď? Blog mám česky, ale.. sám se občas přistihnu, že přemýšlím v angličtině, či znám nějaké slovíčko, vím co znamená, ale nedokážu si ho přeložit do češtiny.

A názor na tvůj blog? Tím, že mě v poslední době začíná pomalu, ale jistě zajímat anime, tak se zase sem stále vracím.
Dříve jsem tě sledoval, chodil, četl a komentoval více, ale to bylo je v období, kdy si blogů vlastnila více a zveřejňovala hlavně články o hudbě atd. Popravdě tvé blogy měli silnou účast na tom, co poslouchám teď a že se mi v srdci navždy usídlil rock na prvním místě.

Chodím sem rád, i když mě všechno nezajímá natolik, ale i tak si to rád přečtu, asi i hlavně kvůli tomu, že je strašně poznat rozdíl, když člověk vleze na takovýto blog a poté blog 15-ti letého člověka, který může psát o podobných věcech a i když mě téma tolik nezajímá, tak se mi články těch starších líbí a čtou lépe. Nijak nechci mladší urážet, ale já to tak vidím. Zase když jsem byl v jejich věku, měl jsem to naopak.. blogy starších jsem moc nechápal a neměl rád.

[16]: Scream Queens? Prosím napiš ten článek. Já jsem na tom seriálu byl závislí, když ho dávali :D Díky škole seriály pěkně zkrouhnul. Ale SQ tam zůstalo společně s American Horror Story: Hotel (Už skončil) a Chirurgové společně s Bylo nebylo (oba teď mají přestávku)

Vidíš, nejen, že přečtu článek, ještě přečtu ty všechny sálo-dlouhé komentáře, můžeš na mě být pyšná! :D
Jestli tam vidíš překlepy, či gramatické chyby - ignoruj prosím - před chvílí jsem vstával - a ano, je po šeté večer.

21 S c a r s S c a r s | Web | 19. ledna 2016 v 21:33 | Reagovat

[20]: Ahh Benji, Benji, odkud tě to čerti nesou! :DDD Vždycky se tu zjevíš jako duch (nebo medvěd, co se probudil ze zimního spánku?) :DDDDD Co se té angličtiny týče, je to jak říkáš, v podstatě díky anime a čtení anglických titulek, jsem tak nějak začala i v angličtině přemýšlet a teď mi to ve článcích dělá bordel. Můžu zkusit napsat článek celý v češtině, ale dost možná ho nebudu schopná zveřejnit, protože mi tam něco bude chybět :D

Hrozně mě ale potěšila ta poznámka o mém hudebním vlivu na tebe! :3 Ach ano, pamatuji si ty časy, kdy se blog zabýval pouze hudbou a jediné, co jsem chtěla psát, byly mé rádoby hudební review :D Dneska už tu rubriku radši ani neotevírám :D Pokud jde o preference na blogy kvůli věku samotného blogera, tak je jasné, že se s věkem bude měnit :D I já to tak mám, ale občas narazím na nějaký ten blog, který mi přijde hodně super a potom se dozvídám, že je admince šestnáct :D Dnešní mládež roste rychleji než mi :D Když si vzpomenu na sebe v jejím věku, chce se ronit krokodýlí slzy :D Smutné na tom je, že většina toho je zaznamenaná právě tady na blogu :D

Nah, nah, do toho článku os SQ se mi váážně nechce :D Já už ani nevím, co bych tam vlastně nepsala :D Možná akorát tak "Hello, bitches!" :DDD

P.S. Můžeš mi prosím vysvětlit ten komentář k osm let starému článku????HOW DARE YOU??? :DDDDDD

22 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 21. ledna 2016 v 16:19 | Reagovat

Ono je to od blogu k blogu, někdo to umí namíchat tak, že to vypadá dobře, dobře se to čte a člověk si to bez těch pár anglických slov neumí ani představit. Někdo to neumí.
Angličtina v tom případě může narušovat česky/slovensky psaný text. Něco jiného jsou blogy vedené dvoujazyčně (i s tím jsem se setkala), ale když je jiný jazyk namíchaný v textu, nemusí to vypadat nejlíp. Samozřejmě záleží na čtenáři.
Pak existují výjimky v podobě latinských frází, například Carpe diem zní vždycky lépe než "Užívej dne" a tak. Možná se jednou angličtina dostane do této úrovně a bude tak širokou společností brána (nejen mladými lidmi, kteří ji znají takřka od školky) a bude "něco víc", zatím je to "jen" nejpoužívanější jazyk západního světa.
I přesto, že jsem tak trochu na vážkách, jestli ano nebo ne, klikla jsem v anketě na první možnost, protože občas mi ta angličtina v textu trochu nesedí, ale nemyslím, že bys pro to neměla cit a neuměla odhadnout kdy ji použít a kdy ne. O tom, jestli budeš měnit způsob vyjadřování na blogu je na tobě :)

23 S c a r s S c a r s | Web | 21. ledna 2016 v 18:33 | Reagovat

[22]: Děkuji za komentář a objasnění tvého pohledu na angličtinu ve článcích, ale upřímně se přiznám, že tomu moc nerozumím. Jistě bych neměla problém s tím, že jsi zvolila první možnost v anketě, stejně tak jako další šest lidí před tebou :)

Nicméně by mě zajímala jedna věc. Tvůj blog znám a občas se přijdu podívat na nějaký nový článek. Vybavuji si ale, že komentář od tebe jsem u sebe viděla snad jednou, či dvakrát, což mě vede k otázce, jak častým návštěvníkem jsi? Celý článek je pochopitelně zaměřen právě na moje doupě a i když jsi zmínila, že moje použití angličtiny není úplně mimo mísu, celý komentář na mě působí dost obecně, což se z mého pohledu trochu minulo s pointou.

Jestli ti křivdím, omlouvám se. Každopádně to bylo přímo mířené na má rádoby review a pro ty, kteří četly nejednu z nich :)

24 Sunhee Sunhee | 21. ledna 2016 v 21:23 | Reagovat

Já, než se začnu nějak vyjadřovat k věci, bych se akorát chtěla omluvit, že jsem "neaktivní čtenář". Já tu bývám každý den, jenže nekomentuji, ale alespoň tomu článku dám hvězdičku. Když mě ale článek prostě hodně nadchne a mám chuť se k němu vyjádřit, vyjádřím se, ale ne třeba hned. Usuzuji, že jsem došla ve svém životě ke stádiu zvané lenost, takže prostě za to nemohu já, ale fakt, že jsem líná a moje vina to není, protože tímhle obdobím si prochází každý :DDD

Tak a rovnou k věci.

Jelikož tvůj blog už znám asi něco přes dva nebo tři roky (who knows), mohla jsem sledovat tvůj vývoj, když tomu tak budeme říkat. A jakožto dlouholetý čtenář jsem si velice zvykla na tvůj styl a musím říct, že mi velice vyhovuje.
Poslední dobou, co se obsahu článků, vzhledu článků a celkově i vzhledu blogu týče, si se zlepšila, alespoň v mých očích. Články jsou velice čtivé, dokážou mě upoutat a mají hlavu a patu. Přechod z češtiny na angličtinu...tohle u tebe mám prostě ráda (i odkazy na gify, či obrázky). Je pravda, že takový génius v angličtině zatím nejsem a prostě nějaká ta slovíčka neznám, ale když mám tu chuť, tak si to slovíčko i vyhledám a pak mi vše zapadá do sebe.

Jsi jediná, koho momentálně na blogu sleduji a prostě nehodlám to tu opustit, i když si více zaměřená na anime, které už (bohužel) nesleduji. Jsem nadšená z každého článku, kde se objeví něco z k-popu, protože fakt, že prostě to nějak trochu sleduješ, mě dělá strašně šťastnou :DD i dunno why but... Přesto i tvé recenze na anime čtu a musím říct, že často mám chuť se na anime zase dívat, jenže já si pak zapnu youtube (můj druhý domov) a dívám se na něco jiného. Nadšení z anime opadne a tak to jde stále dokola :'DD Koloběh života!

Mrzí mě, že prostě ode mne moc komentářů tu nevidíš (blbá lenost), ale chci, abys věděla, že tě tiše podporuji a tvé články naprosto miluji! ♥

25 S c a r s S c a r s | Web | 22. ledna 2016 v 7:36 | Reagovat

[24]: Geez Sunhee, mám dojem, že tohle už jsme probíraly! :D Proč máš pořád tendence se mi omlouvat! Prostě nope, NOPE, N O P E ! ! To vážně není nutné! Jakože vážně! :D

Na druhé straně mě hrozně těší, že si čteš i to, co tě tolik nezajímá, už jen vzhledem k tomu, že ten k-pop tu tak často nezveřejňuji :D Nicméně moc děkuji za skvělý komentář ♥ Mám radost, že se ti líbí články tak, jak jsou a že dokonce máš pocit, že se lepším :D Osobně si myslím, že je pořád na čem pracovat, ale uvidíme, do čeho se ještě pustím :D

Ještě jednou tedy děkuji ♥ Ty sice říkáš, že působíš jako tichý čtenáře, ale kolikrát mi napíšeš na fb, abys mi řekla reakci na nějaký nový článek a to se přeci jen taky počítá :D Vůbec se tím netrap a já budu jen doufat, že tě můj blog bude bavit i nadále! ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.