c.s.pacat | the captive prince trilogy

11. května 2016 v 21:45 | S c a r s |  books » updates

Captive Prince

Název: The Captive Prince Trilogy
Autor: C.S.Pacat

Anotace: Damen is a warrior hero to his people, and the rightful heir to the throne of Akielos. But when his half brother seizes power, Damen is captured, stripped of his identity, and sent to serve the prince of an enemy nation as a pleasure slave. Beautiful, manipulative, and deadly, his new master, Prince Laurent, epitomizes the worst of the court at Vere.

But in the lethal political web of the Veretian court, nothing is as it seems, and when Damen finds himself caught up in a play for the throne, he must work together with Laurent to survive and save his country. For Damen, there is just one rule: never, ever reveal his true identity. Because the one man Damen needs is the one man who has more reason to hate him than anyone else!


Co začalo v roce 2008 jako pouhá originální fanfikce, se rozmohlo do celosvětového fenoménu a jediné co k tomu dodat je - thank you for your contribution. Na mě sice pojem celosvětový fenomén dýchá především tumblerem, ale nerada bych křivdila popularitě tohoto titulu. Navíc tam, kde autorka Fifty Shades of Grey naprosto selhala, se C.S.Pacat podařilo předčit veškerá očekávání a to tu prosím v obou případech máme na talíři erotické romány, i když směřované na jiné publikum.

/crying/ this please, says it ► fucking all

Pokud přeskakujete anotace stejně jako moje maličkost, bude nutné zmínit, že i přesto, že se jedná o homoerotický román, zasazen do dob princů, intrik o trůn a válek (osobně mi prostředí silně připomínalo Game of Thrones), vztah hlavních představitelů nebyl kupodivu to nejpodstatnější, co celou trilogii táhlo.

Skvěle vykreslené charaktery s vlastní hloubkou a opodstatněným chování, včele s manipulativní šlechtou, která je vždy o krok na před. Byla jsem překvapená, jak moc je celý příběh propracován na poměry svého žánrového zařazení, a i přestože jsem se podstatně obávala svého nezájmu o dané prostředí, celá kniha mě vyvedla z pochybností, již při prvních kapitolách. Mezi pravděpodobně největší highlighty všech třech knih, je z mého pohledu bezkonkurenčně smysl pro detail a to především v momentech, jenž naznačují probíhající vývoj postav. Nepokládám se za člověka, který schopně čte mezi řádky, ale tady byla skutečně radost chytat se každé maličkosti. Laurent, chladný a nebezpečně manipulativní princ, jehož kroky nelze předvídat, byl právě tím hlavním, u něhož jsme měli možnost si detailů povšimnout a kde v podstatě byly též i jediným vodítkem.

"Laurent wasn't loved. Laurent wasn't liked. Even among his own men, who would follow him off a cliff, there was the unequivocal consensus that Laurent was, as Orlant had once described him, a cast iron bitch, that it was a very bad idea to get on his bad side, and that as for his good side, he didn't have one."

― C.S. Pacat, Captive Prince: Volume Two

Z počátku jsem měla dojem, že jejich povahové rysy jsou rozděleny pouze do dvou bloků, kde by Laurent byl znázorněn jako chladný rozum a Damen naopak spíše jednal srdcem a věřil instinktům. Ono by to nebylo zase tak daleko od pravdy, ovšem to bychom oba hrdiny ochudili o další charakteristické vlastnosti. Průběh děje právě v tomto okamžiku vytáhl eso z rukávu a zatímco se Laurent otevíral možnosti citově intimního vztahu, u Damena začalo dostávat více prostoru i strategické myšlení a vlastní iniciativa v intrikách o trůn. Oba tyto aspekty je dělali nejen silnými postavami, ale také pravými králi.


V konečné fázi upozorním, že mé dojmy o podobnosti trilogie s Game Of Thrones, jsou založené nejen na prostředí, ale také i tématech, které knihy provází. Homosexuální vztah není to jediné, co by zde mohlo pohoršovat. Captive Prince je vyobrazen jako notně brutální a syrový příběh ze světa, který nenaskytl svým hrdinům mnoho možností a ochrana mohla znamenat i potlačení vlastní pýchy ve prospěch pudu sebezáchovy dítěte, oproti dospělému člověku se slabostí pro mladé a nevinné.


Knihy jsou velmi čtivé a vzhledem k tomu, že jsem je všechny přečetla do tří dnů, nemohu ani tvrdit opak. I přestože jsem byla nadšená z celého příběhu, hlavních hrdinů i jejich vztahu, nemůžu se ubránit dojmu, že konec byl mírně urychlen a zanechal pocit prázdnosti. Existuje i bonusová kapitola číslo 19.5 a já nedávno narazila na otázku, kde se dotyčný ptá, zda má tento chapter číst, až na konci knihy, kde je uveřejněn, nebo hned po dočtení předešlé kapitoly. Následně poté přišla naprosto příhodná odpověď, který v podstatě shrnuje i moje pocity z konce. "Wait until the end. It will be like a caressing touch after a slap."

Nakonec zbývá jen doporučení a ano, knihy mohu jedině doporučit. I přes poněkud hořkosladký konec, si trilogie udržela svou kvalitu. Pokud vím, český překlad ještě nebyl vydán, takže si případně budete muset lámat hlavu s originálem. Určitě to ale stojí za to.
hodnocení:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Saki Saki | Web | 13. května 2016 v 18:53 | Reagovat

Já se moc těšila na tvou recenzi na tuto trilogii…nejvíc mě mrzí, že to není v češtině! Nevím, jestli bych to dala v originále :/ a když jo, tak ne za tři dny, ale tak za tři roky :D GoT jsem nikdy neviděla, ani nečetla, takže bych to neměla s čím porovnávat… a možná… by to bylo takhle lepší? :D kdo ví
Ahaha dost jsem se nasmála na obrázku na který odkazuješ :D
Ale jestli někdy posbírám odvahu, tak si to od tebe půjčím a pak to snad za pár let přelouskám :D

2 S c a r s S c a r s | Web | 14. května 2016 v 11:07 | Reagovat

[1]: Budu kvůli tobě doufat, že se brzy rozhodnou i tuhle trilogii přeložit do češtiny. :D Myslím, že bych potom i sama zvažovala koupi českých výtisků. :D Jinak co se týče přirovnání k GoT, není to úplně tak srovnání, spíše jako varování. GoT mají dost temnou atmosféru a nebojí se šáhnout do problematiky incestu, pedofílie a dalších explicitních materiálů, v čemž  jsou si právě s Prince Captive podobní a což bylo také jediným důvodem, proč jsem je chtěla zmínit. :D Aby čtenář prostě nebyl tolik zaskočen.

3 Ennie Ennie | Web | 15. května 2016 v 10:34 | Reagovat

Páni, ten design mi vyrazil dech :). Pěkně minimalistický :). Jen bych ho o trošilinku zvětšila, ale jen o trochu ;). Fakt povedenej! :)

Ty knihy zní zajímavě. Jen cizojazyčným knihám se většinou vyhýbám…

4 S c a r s S c a r s | Web | 15. května 2016 v 16:09 | Reagovat

[3]: Děkuji! :) Bohužel vzhledem k tomu, že je layout dělán na míru, asi to teď již neupravím a navíc, jsou právě tyto rozměry mě nejblíž a nemám ráda zbytečně roztažené stránky s textem.

5 Tsuki-chan Tsuki-chan | Web | 15. května 2016 v 21:45 | Reagovat

Toto dielo si tu už spomínala predtým a ja odvtedy rozmýšľam, že si to kúpim :D páči sa mi, že narozdiel od Game of Thrones je to už ukončené (neznášam či už knihy alebo seriály kde sa nemôžu dokopať ku koncu) takže si ich asi predsa len kúpim, cez leto idem na brigádu tak si z nej okrem nového notebooku kúpim aj knižky :D

6 S c a r s S c a r s | Web | 16. května 2016 v 18:56 | Reagovat

[5]: I když se jedná o tři knížky, nejsou vůbec dlouhé a pokud tě příběh chytne, budeš to mít přečtené hned. :D Poslední kniha vyšla letos v únoru a já o těch knížkách už vím nejméně od listopadu. Takže jsem v podstatě trpělivě čekala, až vyjde ta poslední a v konečné fázi to bylo to nejlepší, co jsem mohla udělat, protože s koncem druhé knihy bys si asi jinak šla hodit mašli kdybych musela čekat na vydání té třetí. :D Určitě doporučuji! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 ......


"There are so many fragile things, after all. People break so easily, and so do dreams and hearts." Neil Gaiman

Follow on Bloglovin .... s o u r c e / © / ©


...