mama 2016; aka zaručený mental breakdown

2. prosince 2016 v 23:56 | S c a r s |  k » p o p

ha ha HAHAHA

. ...say goodbye to my sanity..


Z nějakého prapodivného důvodu jsem žila v domnění, že jsou MAMA awards pro letošní rok stanoveny na příští pondělí, ale článek na jedné nejmenované stránce s novinkami z korejské scény, mě uvedl na pravou míru. Ceremoniál, který trvá zhruba šest hodin jsem měla možnost absolvovat (bohužel!) pouze jednou vzhledem k tomu, že začíná snad někdy v poledne našeho času. Byla jsem si skoro jistá, že letošní rok Bangtani neodejdou bez velké ceny, ale i přesto, mě to dostalo do kolen.


Původní plán byl shlédnout celou show, ale tumblr mě nakazil spoilery a rozbrečel ještě dříve, než jsem se dostala k nějakému záznamu.

..even Namjoon was speechless.., což se snad nikdy nestává a já tušila, že mě tohle položí ještě více, než bych čekala.

Guys like really, this is so fucking huge for these boys and I've been hearing from interviews like all the fucking time that daesang is what they aimed for. I still don't feel like I'm able to properly express myself and I'm such a mess right now. So damn tired from work and yet so incredibly happy for them.

They looked so stunned when we walked on that stage, all smiley and everything. And then Namjoon couldn't say a word but once he started thanking to all people who helped them I forgot to breathe. #Jungkook was crying #send help (but look at his beautiful face tho!)


And you know what, don't even bother sending help because I was so fucking beyond that point when I saw what came next. Yoongi once said "I won't cry until we win a daesang" and they did. I could hear the crack in my heart when Yoongi burst into tears.

Je až naprosto dokonalé, jak se můj aktuální stav odráží na psaní tohoto článku a už ani nejsem schopná se omluvit za tu polovinu textu v angličtině, because I really need to give Yoongi huge hug and that's basically all I can think of. But thanks Hobi, at least you could do it instead of me.

I've been battling with my bias list for some time now, but as you could see, Yoongi is basically everywhere on this blog which sort of points out, that he's the top for me. I do, I really do like all of them, but Yoongi is very special.

It started with him being savage to other members but still caring about them a lot. Him being that quiet one yet still having these crazy moods when he messes around and makes jokes. And seeing him crying really killed me.

fucking watch this! ♥ my precious bb


..Tohle jsem našla na tumblru a bylo nutností to přidat..

here's to someone who was told that he would bring shame to the family because he would never make it in the industry. here's to someone who chose not to believe in what others said and went for his dreams anyway. here's to someone who would choose to starve in order to pay for his expenses to make music. here's to someone who only made 10 cents per cd he sold on the street and would perform in front of two people during his gigs. here's to someone who hardly slept and hardly ate for days, weeks, even months on end because music was more important.

here's to someone who rarely shows his tears because he always puts his members first before himself, to be strong for the other members to lean on. here's to someone who despite all of this, battled depression and suicidal thoughts for years. here's to someone who finally reached to the top and achieved his dreams. here's to someone who can finally let his true emotions show, for the first time in a very very long time.

here's to Min Yoongi.
congratulations on winning 'artist of the year 2016′ bangtan!


about MAMA in general; Bangtani samozřejmě nebyli jediní, kdo si odnesli, mimo jiné i Best Dance Performance (also very fucking deserved!), ani drazí EXO neodešli letos s prázdnou a rovnou si sáhli na Album of the Year a Best Male Group. Huge congrats! Jestli ale máte pocit, že se moje dojmy z letošního udělování cen točí jen okolo Bangtanů, nebudete daleko od pravdy. S EXO jsem už MAMA awards zažila a byla jsem na tom velmi podobně jak právě teď a i přesto je nyní zase o něco jiné. Nicméně ale obě skupiny si svá ocenění jistě zaslouží. O tom nepochybuji!
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kim Lula Kim Lula | Web | 3. prosince 2016 v 0:22 | Reagovat

Namjoonova děkovná řeč (především poděkování jistým konkrétním... osobám...) mě rozbila.
Ostatní kluci mě roztrhali zevnitř.
Min Yoongi a jeho pláč rozervali ten zbytek, co ze mě ještě zůstal.
Víc asi říkat nemusím...

(doplním to jen o poznámku, že by Taehyung mohl být té lásky a nešukat Seokjina na podiu, aniž by mě aspoň měsíc předem varoval, abych se připravila...)

2 S c a r s S c a r s | Web | 3. prosince 2016 v 10:03 | Reagovat

[1]: Myslím, že jsem na tom byly hodně podobně, ale ani se nám oběma nedivím! Ehm ale přiznávám, že Taeho s Seokjina jsem na první shlédnutí nevšimla. :D To víš, jsem měla jen oči pro Yoongiho a Jimina.

You know, Jimim's priorities were bit too obvious.....
http://xiu-butt.tumblr.com/post/153958645331

3 Dominika Dominika | Web | 4. prosince 2016 v 10:37 | Reagovat

Odovzdávanie som videla v podstate celé... Aj keď mi to stále vypadávalo a streamy som musela prepínať aspoň 7 krát. Ale neľutujem, že som aj kvôli tomu ostala v piatok doma :-D
Keď vyhrali, len ťažko som hľadala dych. Je možné, že som počas ich príhovoru vôbec nedýchala. Hlavne, keď to prvé, čo vyšlo Namjoonovi z úst bolo : Ami!

Áach. Ale je zvláštne, ako ma týchto sedem chalanov s ich úspechmi a vysielaniami na V App v poslednej dobe robia natoľko šťastnou.
Vážne dúfam, že prídu čoskoro do Európy. Keď to aj nebude 2017, som ochotná minúť na ich koncert majetok. Navyše v nejakom hlasovaní som videla, že vedie Budapešť. Ak by to bolo skutočné.. Ach.. Asi by som zomrela od šťastia.

Čo sa toho biasa týka, ja naozaj neviem. Nedokážem si vybrať. Samozrejme som mala obdobia, kedy som mala radšej toho a potom zase toho, ale proste to nedokážem.

4 Den Den | E-mail | Web | 4. prosince 2016 v 11:40 | Reagovat

Já jsem se ke zhlédnutí celého ceremoniálu sice nedokopala, ale když jsem viděla sestřihy toho předávání cen, kde Yoongimu (a celkově všem tam) vytýkaly oči z důlků, tak jsem se málem rozbrečela taky. Od něj jsem takovej podraz opravdu nečekala :'( Aspoň, že Hobi tam byl jako psychická opora (jak pro něj, tak pro mě). Ale moc jim to přeju, fakt, oni si to zasloužej... :) Samozřejmě i za to vystoupení Boy Meets Evil s Hobim a Chim-chimem, to bylo prostě dokonalost <3
[2]: loool, chudák Jin :DDDD

5 S c a r s S c a r s | Web | 4. prosince 2016 v 11:54 | Reagovat

[3]: Achjo, docela ti závidím, že jsi měla možnost to vidět živě. :// Snad budu mít příští rok stejné štěstí, nebo si to budu moc zařídit. :D

Je to zvláštní, ale to, že by přijeli do Evropy na svůj vlastní koncert, se mi zdá skoro jako sen, ale určitě by to bylo super a sama bych se snažila se tam dostat. :D

[4]: Jsme na tom stejně, ale tak aspoň jsme viděly to nejdůležitější, že?! :'DDDD Já se přiznám, že jsem taky nečekala, že uvidím Yoongiho v takovém stavu a myslím, že o tom celkově vypovídá celý článek. :DDDD Tutově si to zaslouží a jejich stage byla hodně super! :3

6 Reita Reita | Web | 4. prosince 2016 v 17:07 | Reagovat

ach ja som na tom bola rovnako ako ty :/ a tak som si nestihla ani vybaviť dovolenku na celý deň v práci aby som si to mohla celé *6 hodín * pozrieť v pohodlí domova T_T a tak som celý deň v práci bola nabručená a každú hodinku som odbehovala na wc aby som skontrolovala stav XD. Ja si myslím že BTS tento rok naozaj na sebe tvrdo makali a zaslužia si toto úžasné ocenenie ktoré im právom náleží :!

7 S c a r s S c a r s | Web | 5. prosince 2016 v 21:08 | Reagovat

[6]: Hele to máš ještě dobré, já ani nevěděla, že jsou MAMA v pátek. :D To bylo teprve překvapení. :D Ale i tak jsem plánovala, že bych na to mrkla zpětně. Teď mě mrzí, že jsem to vážně neviděla živě, protože bych asi naprosto zešílela v okamžiku, kdy by oznámili BTS. :'DDDDDD A hodně bych jim přála, aby dostali nějaké ocenění za Wings, protože si ho vážně zaslouží!

8 buttercup buttercup | Web | 11. prosince 2016 v 12:19 | Reagovat

já už k mama nemám co říct :D je to víc než týden a já pořád nejsem v pohodě. :D fml

9 S c a r s S c a r s | Web | 11. prosince 2016 v 15:48 | Reagovat

[8]: i feel u, bro!

10 beepinka beepinka | Web | 13. prosince 2016 v 10:57 | Reagovat

TOHLE MĚ TOTÁLNĚ ODROVNALO ♥ Jsem z toho neskutečně šťastná ♥ A též jsem si pobrečela,to prostě nešlo! ♥

11 Tsuki-chan Tsuki-chan | Web | 17. prosince 2016 v 18:19 | Reagovat

O MAMA som vždy počula len tak okrajovo keďže moc K-pop nepočúvam. Ale teram mám chuť si to vzhliadnúť, ja vždy pozerám len Game Awards lebo o to jediné sa ako tak zaujímam ale toto vyzerá naozaj veľkolepo. A gratulujem BTS, naozaj si to zaslúžili ich pesničky zbožnujem dokonca aj moja spolubývajúca ich má rada a tá k-pop vôbec nemusí :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 ......


"There are so many fragile things, after all. People break so easily, and so do dreams and hearts." Neil Gaiman

Follow on Bloglovin .... s o u r c e / © / ©


...