a n i m e & m a n g a

Ansatsu Kyoushitsu [2015]

6. července 2016 v 12:06 | S c a r s

Od poslední anime recenze bezmála tři měsíce, což nám dává dohromady velmi nepříjemnou statistiku. Po stagnující období jsem byla ve většině případech znechucená z toho co vylezlo z jarní sezóny a z pocitu nutnosti to sledovat. Nyní se proto podíváme na titul, díky kterému jsem utekla ze spárů nudných shounenů a vtip postrádajícím parodiím. Mimořádně s označenými spoilery pro lepší čtení bez nutnosti Vám vyzradit vše.

Ansatsu Kyoushitsu (TV)
Představte si školní systém, kdy je jedna třída žáků s nejhorším prospěchem vyselektována k posměchu, ať už ze strany ostatních tříd, či členů učitelského sboru, jen pro zvednutí morálky zbytku školy. I přestože je ale třída 3-E bohužel poslední na potravním řetězci školní hierarchie, skrývá jedno podstatné tajemství, které je vyvyšuje nad rámec dovedností ostatních tříd.

Když je jednoho krásného březnového dne zničeno 70 % měsíce, objevujeme i hlavního protagonistu, jímž je stvoření se žlutou kůží a chapadly. Je výsledkem experimentu na lidech a aby jeho samotná existence nebyla dostatečně znepokojující, stanoví ultimátum - do následujícího roku zničí celou planetu a pokud tomu japonská vláda bude chtít předejít, svěří mu třídu 3-E, kterou on sám vycvičí pro svou vlastní asasinaci. Od svých žáků dostane jméno Koro-sensei a naučit zabíjet nebude jeho jediným posláním, které třídě bude chtít předat.

Akatsuki no Yona [2014]

27. března 2016 v 12:20 | S c a r s

Dvaceti-čtyřdílná série, shlédnuta ve dvou pracovních dnech - to je na poslední dobu velmi úctyhodný rekord, vzhledem k mému takřka nulovému nasazení. Nemohu sice tvrdit, že bych tato série neměla žádné nedostatky, ale bavila mě. Víceméně.

Až do svých šestnáctých narozenin, žila princezna Yona celý život v přepychu královského hradu. V okamžiku, kdy byl ale její otec zabit člověkem, jenž znala od útlého věku, začala se její iluze o dokonalém království měnit v prach.

Yona utíká z hradu, po boku s Hakem, přítelem z dětství, aby vyhledali kněze, jenž se skrývá v lesích a mohl by jim pomoci. Přeskočme formality a představení dvou dalších postav a zaměřme se na podstatnou mytologii, jenž království Kouka provází. Už jako dítě, Yona slýchávala legendu o pěti dračích bozích, kdy červený drak sestoupil z nebe, aby se stal člověkem a vládl zemi.

Byl však zrazen lidmi, kteří prahli po moci a když ho chystali popravit, zjevili se předním zbývající čtyři draci. Jelikož ho nechtěli ztratit, stali se sami válečníky s velikou sílu, díky níž ochránili Červeného draka a přinesl mír království. Král poté však z vyčerpání zemřel a čtyři válečníci odešli každý svou cestou. Nyní se síla dračí krve v kmenech dědí a je po generace předávána až do doby, než se opět objeví Červený drak.

ichikawa kei | gintama djs and original work

26. ledna 2016 v 7:40 | S c a r s

menší doporučení (jak se to vezme) na více titulů jediné mangaky. tentokrát se vrhneme na gintama doujiny a při té příležitosti mrkneme i na originální tvorbu

Zhruba tři roky zpět, jsem si hodně zakládala na své sbírce Gintama doujinů a měla jsem tam dokonce i několik favoritů, které jsem byla schopná mezi tou stovkou titulů vypíchnout. Všechny zmíněné patřily do tvorby mangaky Ichikawa Kei a aniž bych si to sama výrazněji uvědomila, setkala jsem se s ní znovu poměrně nedávno, ovšem to už s její originální tvorbou.


Onaji Yoru; prequel to Akatoki no Sora
Gintama dj; Gintoki/Hijikata

summary: Hijikata always rubs Gintoki the wrong way and when they meet in bar one night it's no exception. A drunken argument in the toilets escalates into a sexual encounter. But will it end there?

A někdy mezi stránkami tohoto prvního doujinu, se zrodila i moje láska pro její tvorbu. Mám dojem, že v té době ale více z její tvorby nebylo dostupné, tudíž jsem se neradovala velmi dlouho. Každopádně o tři dobré roky později, Ichikawa rozšířila svou tvorbu nejen o oneshoty, ale více z originální práce. Než se ale k ní dostaneme, nechte si doporučit Gintama doujiny, které to v podstatě všechno započaly.

yamamoto kotetsuko | funny jokes and sexual harassment

13. ledna 2016 v 17:44 | S c a r s

aniž bych věděla, můj manga list se začal plnit mangami od yamamoto kotetsuko a mě vůbec nepřišlo divné, je ve většině případech shledávám dobrými, a že je artwork dost podobný. nevermind.

Ať žije ignorace. Tento fakt ale při mé aktuální snaze zvýraznit několik yaoi mang, nakonec nezůstal opomenut a když jsem chystala minulý manga update, chtěla jsem zmínit i nově objevenou homo mangu s názvem Bokura no Negai. Ovšem díky malému překlepnutí jsem zjistila, že tři další mangy z tvorby této autorky, mi trčí v yaoi speciálu a řekla jsem si dost. Prošla jsem její kompletní tvorbu a našla tam přesně patnáct děl, které jsem od ní četla a to si už přeci jen zaslouží vlastní článek.

Konya mo Nemurenai
Konya mo Nemurenai; Celé to začalo právě s tou mangou, což je bit of fantasy, kdy se mladý vysokoškolák Rikiya zaregistruje na seznamku a nabalí si tam chlapa. S jeho velkou smůlou, se z příjemného mladíka vyklube porno herec, který ho nadrogoval a chce po Rikiyovi nahrávku sexu, kterou by mohl zpeněžit na netu.

Naštěstí pro nás, tohle není žádná drastická manga a pokud opomene kostrbatý začátek, docela se tomu i zasmějete, protože Rikiya si omylem na pomoc, vyvolá démona a to ještě k tomu dost netradičním způsobem, jehož první slova jsou ►

"Why's there a dick on my face first thing out?"

Což solidně následuje "Y'know, I've been summoned a ton of times before, but this is the first time anyone's ever summone me with man juice" - a přesně takhle se nám seznámí hlavní představitelé. Démonovo jméno je Endo a aby mohl být znovu odvolán, musí Rikiyovi splnit jedno přání. Jeho první myšlenka, byla že chce --- boyfrienda, jenže potom posledním fiasku se nakonec spokojí s myšlenkou jít prostě domů. Vypadá to, že je všemu konec ale Endo se mu následně objeví na prahu dveří s tím, že on sám se vracet ještě nechce a zůstává u Rikiya.

Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri [2015]

9. ledna 2016 v 10:29 | S c a r s

Upřímně ani nevím, jak pořádně u tohoto anime začít. Moje očekávání se táhlo dvěma směry - buď si sledování užiju, nebo mě to military prostředí neskutečně znudí. Po první epizodě jsem chodila s velkým fuck you na čele a byla jsem si jistá, že tuhle série buď nedokoukám, nebo dokoukám, ale s odřenýma ušima. Nakonec to nebyl ani jeden případ, ovšem vztah k tomu to anime je poněkud komplikovanější. Anime jsem již dokoukala, ale pořád ho nejsem schopná číselně ohodnotit, fuck.

Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri
Takže teď něco málo o příběhu. Hlavním hrdinou je jednatřicetiletý Itami, otaku a voják z povolání, který v podstatě pracuje jen proto, aby uživil svůj koníček v mangách a doujinech. Jednoho krásného dne, když se chystá na výprodejní akci, na jejiž cestu se každý otaku pečlivě připravuje, objeví se uprostřed Tokia brána do jiného světa. Nejen že se z jejích hlubin vynoří nepřátelské vojsko, ale to vše za doprovodu i jednoho, či více draků.

Jelikož je ale japonská armáda dobře vyzbrojená, hrozbu se podaří zahnat, ale samotná brána, jakožto strůjce další potenciálních nebezpečí, stále stojí na svém místě. Je tedy rozhodnuto vzít průzkumnou jednotku včele s Itamim a vydat se do světa, který skrývá za svými hranicemi.

about the main character "He's the best at running from the danger or things he doesn't like (read: especially work). When he gets serious, no one can catch him."

manga review | seven days

27. prosince 2015 v 15:00 | S c a r s

upřímně nemělo jít o review jedné mangy, ale hned několika z autorčiny tvorby. jenže jsem po přečtení jejích dalších děl zjistila, že o jediné, které chci vlastně mluvit, je jednoduše seven days, tudíž doufám, že se spokojíte pouze s touto mangou.

Seven Days; I přestože je Shino Yuzuru velmi pohledný třeťák, pokaždé když si vyjde s dívkou, dostane brzy kopačky. Jeho osobnost je totiž natolik rozdílná od jeho vzhledu, že ji žádná z jeho bývalých přítelkyň nedokázala tolerovat. Na druhé straně Seryou Touji je jeho velmi populární mladší spolužák z lukostřeleckého kroužku, který si vyjde s každou dívkou, která se mu vyzná.

Pokud se do ní avšak během jednoho týdne nezamiluje, rozejde se s ní. Důvodem, proč Seryouova popularita nikdy v očích ostatních dívek neklesla, bylo především protože se s nimi jednal jako s princeznami po dobu, kdy s nimi chodil. Tito dva se jedno pondělí náhodně setkají před branami školy a Shino se mu pouze ze zvědavosti, jak se druhý zachová, vyzná. A jejich vztah tím okamžikem začíná.

Seven days were long enough to fall in love.

Je to docela vtipné, protože mě stačila pouhá hodina, abych se do této mangy zamilovala. Četla jsem ji hned několikrát a opět se k ní po dlouhé době vracím. Ještě než jsem opět zasedla k první kapitole, uvažovala jsem nad tím, zda třináct kapitol je neuspěchaných a zda vůbec těch sedm osudných dnů skutečně stačí k tomu se zamilovat.

manhwa review | Totally Captivated

9. prosince 2015 v 10:52 | S c a r s

okay, maybe i'm the weird one. už od září se pokouším zrecenzovat tuhle manhwu, kterou jsem chtěla zařadit mezi ty lepší yaoi počiny, takže jsem ji znovu přečetla, což nebylo nejhorší, ale teď, když se dostanu k odstavci, kde bych se ráda vyjádřila o dvou hlavních postavách, zjišťuju že z názoru na ně, tu manhwu vlastně naprosto nenávidím. tohle bude ještě zajímavé.

Musím se přiznat, že jsem s toto manhwou měla z počátku problém a dokonce nejen jeden, ale nyní jsem si přečetla již po třetí, což mi po dalších pár letech dodalo menší nadhled nad věcí.

Budu se tedy snažit co nejlépe sepsat dojem na poněkud komplikovaný kousek, který by mohl čtenáři nastínit problematiku charakterů, která je sice místy typicky yaoistická, avšak ne v jeho běžném poddání. Mám s touhle sérií tak trochu love-hate relationship, takže pojďme na to.

And if you have that special person to share it all with...that white world can be inexpressibly beautiful and totally captivated.

Jung Ewon bohužel není žádný svatoušek a když ho jeho přítel Jiho najde v posteli s jiným mužem, odstřihne ho ze svého života i přes Ewonovu snahu získat si opět jeho přízeň. Když se po nějakém čase Jiho opět objeví na scéně, má po boku už nového přítele, velmi pohledného šéfa lichvářské společnosti Euna Mookyula, který je mimochodem i leader místní mafiánské složky.

manga review | Tokyo Ghoul

5. října 2015 v 23:32 | S c a r s
Tokyo Ghoul
First attempt for the review failed miserably. Je až neskutečné, co jeden den dokáže v utřídění myšlenek, i přes riziko, že něco zapomenu (that happens more than often), takže tady jsem, s novým pokusem o review. Oh a mimochodem, vykašlete se na anime, běžte radši do mangy.

Tokyo Ghoulhow can you even function
chapter 01 - 144with this tragic life of yours
--oh wait---you don't

Už v první kapitole Kaneki prohlásil, že jeho život by se dal považovat za tragédii. Já tvrdím, že těch tragický aspektů tam bylo víc, ale o tom si ještě povíme. So, here it is. Kaneki 'Tragic Life' Ken, je čerství vysokoškolák a knihomol, který se ve své oblíbené kavárně zakouká do pěkné slečny, která čte jeho oblíbené knihy. A možná by si shodou okolností připadal i jako borec, když si vyjdou na rande. O to menší má radost, když zjistí, že by si na něm slečna velmi ráda pochutnala k večeři. K jídlu, like for real.

manga review | Doukyuusei

27. září 2015 v 19:56 | S c a r s
Na úvod bych měla zmínit, že při mé snaze udělat, před nějakou dobou zmíněný, speciál těch významnějších yaoi mang, jsem bohužel zjistila, že mangy které stojí za pozornost, již zmíněny byly (viz. práce Yonedy Kou, či Hidaka Shoko) a ty, které jsem podle MALu hodnotila devítkou, si už absolutně nepamatuji. Z tohoto důvodu si spíše vyberu nějaké mangy, které znovu přečtu a pokud to za to bude stát, budete se moci těšit na review.

"A boy met a boy. They were in the flush of youth. Their love felt like a dream, like sparkling soda pop."

Doukyuusei je jedna z nejpříjemnější slice of life yaoi mang, které jsem měla možnost přečíst. Neohromí vás zápletkou, ani výraznými plot twisty, ale za to vám může nabídnout úžasné spektrum citů dvou středoškoláků, jejich vztahem, postoji k okolí a ke své vlastní budoucnosti.

Celý příběh začíná na jedné hodině zpěvu, kdy Sajou Rihito tak trochu předstírá svou zúčastněnost ve zpěvu a jeho spolužák Kusakabe Hikaru je první, kdo si toho všimne. Když poté Kusakabe najde Sajoua opět ve třídě, jak trénuje skladbu z hodiny, zajímá ho důvod proč nezpíval předtím. Zahraje si v tom roli nošení brýlí, vzdálenost k tabuli a menší nechápavost not a tak mu Kusakabe v okamžiku spontánnosti nabídne pomoc. Začínají se scházet pravidelně a Kusakabe podezírá Sajoua z crushe na jejich učitele zpěvu.

manga review | Gangsta.

12. srpna 2015 v 14:02 | S c a r s
you don't know what to do with your life? come to our side, we have drugs and hookers. and we will surely ruin your life and eat your soul. welcome to Gangsta.

Gangsta. | volume 01-06 | Akční seinen manga o dvou členech organizace Benriya/Handy Man, kteří se specializují přes likvidování kriminálníků na přání policie, až po rozvoz drogových zásilek pro hlavy mafiánských organizací. Worick, se stará o zprostředkování jobu a většinu špinavé práce obstará Nicolas.

Při jedné ze zadaných pracích mají za úkol se zbavit místního pasáka a do jeho okruhu patří i mladá prostitutka Alex, která žije v protějším domě. Její život ušetří a jelikož nemá kam jít, zůstává s nimi a získává tím tak post sekretářky, because why not. Na pozadí se ale začíná schylovat k válce mezi mafiánskými rodinami a členové Benriya v ní budou mít podstatnou roli.

Ignorujte můj lame popis, i když zbytek review asi též nebude nijak slavný, ale téhle manze skutečně dejte šanci, protože prostě fuck yeah! Je to jedna ze seinen mang, které kreslí žena a tudíž bych si dovolila i tvrdit, že ten menší fanservis pro ženské obecenstvo není úplně nepodstatný a mnohé z nás ho jistě oceníme. Zapomeňte ale na typické bishouneny, obou hlavním představitelům je přes třicet a rysy jejich obličejů jsou dost drsné, někdy spíš trochu psycho. Páska na oko u Woricka vás možná tolik nepřekvapí a celkově v anime či manze, to není úplně cizí prvek, ale skutečnost že je Nicolas hluchý, by už pravděpodobně mohla. Je to krátké review, až se stydím.

 
 

Reklama