books » updates

c.s.pacat | the captive prince trilogy

11. května 2016 v 21:45 | S c a r s

Captive Prince

Název: The Captive Prince Trilogy
Autor: C.S.Pacat

Anotace: Damen is a warrior hero to his people, and the rightful heir to the throne of Akielos. But when his half brother seizes power, Damen is captured, stripped of his identity, and sent to serve the prince of an enemy nation as a pleasure slave. Beautiful, manipulative, and deadly, his new master, Prince Laurent, epitomizes the worst of the court at Vere.

But in the lethal political web of the Veretian court, nothing is as it seems, and when Damen finds himself caught up in a play for the throne, he must work together with Laurent to survive and save his country. For Damen, there is just one rule: never, ever reveal his true identity. Because the one man Damen needs is the one man who has more reason to hate him than anyone else!

stephanie perkins | anna and the french kiss

4. prosince 2015 v 10:47 | S c a r s


Název: Anna and the french kiss
Autor: Stephanie Perkins

Anotace: Anna is looking forward to her senior year in Atlanta, where she has a great job, a loyal best friend, and a crush on the verge of becoming more. Which is why she is less than thrilled about being shipped off to boarding school in Paris--until she meets Étienne St. Clair. Smart, charming, beautiful, Étienne has it all...including a serious girlfriend.

Já říkám: Několik dlouhých měsíců od posledního knižního updatu a já se poměrně stydím. Kniha mi ležela už nějaký ten čas na poličce, jelikož po posledních knihách od Johna Greena, mě tituly z Young Adult Books naprosto omrzely, nebo se v podstatě jednalo o to samé. Toť vše k naprosto zkaženým iluzím.

I love you as certain dark things are loved, secretly, between the shadow and the soul.

books update # 0.5

28. února 2015 v 17:56 | S c a r s
V poslední době jsem přesídlila spíš na mangy, nebo doujiny a v rozepsaných mi stále trčel poslední zápis z knižních updatů, který jsem se v konečné fázi rozhodla zveřejnit samostatně. Při této příležitosti to ale spojím i s něco málo dojmy z filmové adaptace, protože proč ne.

Název: If I Stay
Autor: Gayle Forman

Anotace: The story follows 17-year-old Mia as she deals with the aftermath of a catastrophic car accident involving her family. In a coma, Mia has an out-of-body experience, and watches as friends and family gather at the hospital where she is being treated. Mia watches as her memories flash before her eyes as she comes to realize that she must decide if she is to wake up and lead a life far more difficult than she ever anticipated, or to slip away and die.

"Love, it never dies. It never goes away, it never fades, so long as you hang on to it. Love can make you immortal."

Já říkám: Docela zklamání, když vezmu jak moc jsem se na knížku těšila. Přiznám se, že jsem viděla trailer na film ještě předtím, než jsem vůbec věděla o knížce, ale i přesto jsem si knihu chtěla přečíst dřív, než se film dostane do kin. To se mi nakonec podařilo, ale spokojenost se nedostavila a ve velkém poměru zabila i mojí chuť vidět samotný film. Proč jsem měla pocit, že jsem se s hlavní představitelka nedokázala ztotožnit? Mia byla jako postava dost únosná, dokud neumřela - teda skoro neumřela. Po nehodě zůstala uvězněná někde mezi smrtí a životem. A měla se rozhodnout, jestli odejít, nebo zůstat.

books update # 0.4

19. června 2014 v 21:51 | S c a r s
Název: Fangirl
Autor: Rainbow Rowell

Anotace: Cath and Wren are identical twins, and until recently they did absolutely everything together. Now they're off to university and Wren's decided she doesn't want to be one half of a pair any more - she wants to dance, meet boys, go to parties and let loose. It's not so easy for Cath. She's horribly shy and has always buried herself in the fan fiction she writes, where she always knows exactly what to say and can write a romance far more intense than anything she's experienced in real life.

Já říkám: Nedokážu ani na prstech spočítat, kolik podobností mám s hlavní představitelkou, až mě to děsí! Kdybych tu knížku četla před Eleanor & Park, možná bych z ní měla o něco lepší pocit, ale E&P ve mě zanechalo podstatně víc, i když obě knihy v závěru hodnotím stejně. I přes moje citové nedostatky, kniha je hrozně čtivá a skvěle napsaná až do bodu, kdy jenom uvažuju, že autorku napadly podobná slovní spojení. Rozhodně je to ale knížka, která by neměla chybět na seznamu přečtených knih.

Hodnocení:

john green | the fault in our stars

23. dubna 2014 v 19:58 | S c a r s
Název: The Fault In Our Stars
Autor: John Green

Anotace: Despite the tumor-shrinking medical miracle that has bought her a few years, Hazel has never been anything but terminal, her final chapter inscribed upon diagnosis. But when a gorgeous plot twist named Augustus Waters suddenly appears at Cancer Kid Support Group, Hazel's story is about to be completely rewritten.

Já říkám: I knew it's going to be tough but... Jediné, co potřebujute vědět, abyste začali knihu číst, je její název a jméno autora. Zbytek článku bude bohužel velmi spoileroidní.

John Green nám představil hned v úvodu šestnáctiletou Hazel, trpící rakovinou plic a stav její nemoci byl jasný už od samotného začátku. Hrozně dlouho jsem se mylně domnívala, že obrnit se před hlavní představitelkou mě uchrání od závěrečného srdcebolu, ale možná to tak předpokládal i autor a každý čtenář tak dostal lekci. Jestli knihu skutečně začnete číst, zahoďte předpoklady, protože před koncem neutečete.

rainbow rowell | eleanor & park

12. dubna 2014 v 19:20 | S c a r s
Název: Eleanor & Park
Autor: Rainbow Rowell

Anotace: Set over the course of one school year in 1986, this is the story of two star-crossed misfits-smart enough to know that first love almost never lasts, but brave and desperate enough to try. When Eleanor meets Park, you'll remember your own first love-and just how hard it pulled you under.

Já říkám: Pamatuju si, že když jsem se poprvé dostala do kontaktu s toutou knihou, skutečnost, že je hlavní hrdina poloviční Korejec, jsem tak nějak vypustila z hlavy ((i přestože jeho jméno mi mohlo napovědět)). Ono by se to možná nezdálo ani jako podstatný fakt, což koneckonců ani není, ale s mou zálibou v kpop, i k tomuhle trochu nahlížím ((i přestože to v příběhu nehrálo tak podstatnou roli)).

Kdyby mi někdo tvrdil, že zaujme příběh o první lásce mezi dvěma šestnáctiletými teenagery, zřejmě bych nevěřila. Jenže skoro jako každá kniha, kterou jsem doposud vzala do ruky, ve mě něco zanechala a Eleanor & Park není výjimkou. Průběh, kdy se ti dva začínají sbližovat, vývoj jejich vztahu, i následky, které to nese, byly neskutečně realistické už jen díky kombinaci krásného a snivého, když jsou spolu a místy drsného, když nejsou.

books update # 0.3

12. dubna 2014 v 19:19 | S c a r s
Obálka titulu 1Q84: Kniha 1 + Kniha 2
Název: 1Q84 (1 & 2 kniha)
Autor: Murakami Haruki

Anotace: Aomame a Tengo jsou někdejší spolužáci. Ona je skvělá fyzioterapeutka, která svých znalostí občas využije k tomu, aby odeslala na jiný svět muže, na které je běžná spravedlnost krátká. On je talentovaný, ale neprůbojný matematik se spisovatelským talentem. Jednoho dne zjistí, že svět, jak ho známe, jednou provždy skončil. A navíc si toho nikdo nevšiml.

Já říkám: Ani už netuším, jak jsem se o této knize dozvěděla (zřejmě přes tumblr, jak jinak) a díky shodě okolností, minulý rok v září, vyšla i v českém překladu, takže další dárek k Vánocům (vy se možná moc nedivíte, ale když já chci knihu k Vánocům, tak už je vážně co říct). Český překlad obsahuje hned dvě knihy z celé trilogie, takže vás čeká bichle k počtení. Oproti knihám, které jsem četla, nebo které jsem byla zvyklá číst, má 1Q84 velmi zvláštní atmosféru, kterou nemusí jen tak někdo zkousnout. Pokud si však myslíte, že jen proto, že je autor Japonec, bude se bránit tématům jako homosexualita, násilí, znásilnění, tak se pletete. Navíc samotný příběh mě svou podivností natolik zaujal, že bylo bezmála nemožné knihu odložit. Pochopitelně kniha končí cliffhangerem a když budete mít štěstí, tak vás finále nezaskočí ve vlaku, kde si začnete rvát vlasy před ostatními cestujícími. Už netrpělivě očekávám poslední díl, protože jak tohle skončí, ani nedokážu odhadnout.
Hodnocení:

books update # 0.2

12. dubna 2014 v 19:19 | S c a r s
Název: Národ
Autor: Terry Pratchett

Anotace: V den, kdy skončil svět, byl Mau na cestě domů z Ostrova chlapců. Brzy se měl stát mužem. Pak přišla vlna - obrovská, táhnoucí za sebou černočernou noc. Přinesla škuner, Sladkou Judy, která na jejím hřebeni přeplula téměř celý ostrov a skončila v pralese. Ve chvíli, kdy loď ztroskotala, zbyla na palubě jen jediná živá duše (nebo dvě, pokud počítáte papoušky). Vesnice zmizela. Celý Národ zmizel. Zůstal jen Mau, který na sobě skoro nic nenosí, kalhotová dívka, která toho naopak nosí až příliš, a veliká spousta nedorozumění. Nevědí, co mají dělat, a co je horší, nevědí ani, jak si to říct. Společně musí z polámaných kousků sestavit nový Národ.

Já říkám: Tuto knihu jsem dostala též jako dárek k Vánocům a i přestože pro mě jméno Terry Pratchett nebylo úplně neznámé, do knihy se mi nechtělo už z několika důvodů. Jak jsem z anotace zjistila, příběh je o chlapci, který vyrůstal v kmeni na pustém ostrově, což mi prostředím hrozně připomínala Robinsona Crusoe, tudíž to pro mě spadalo do škatulky "nezáživné". Ale nemohla jsem víc mýlit. Jakmile jsem knihu začala číst, bylo těžké ji odložit do chvíle, kdy jsem dočetla poslední stránku. Konec mě natolik dojal, že jsem se málem rozbrečela v tramvaji a byla jsem vážně ráda, že jsem se do toho rozhodla jít, i přes počáteční nechuť.
Hodnocení:

neil gaiman | oceán na konci uličky

26. října 2013 v 11:25 | S c a r s
Většinu knížek, které mi v poslední době přišly pod ruku, stále pečlivě shromažďuji ve svém knížním přehledu, ale když jsem v knihovně narazila na nový kousek Neila Gaimana, div jsem neskákala radostí a to už samo o sobě volá po samostatném článku, které si tohle dílko rozhodně zaslouží.

Anotace: Sussex, Anglie. Muž středního věku se vrací do domu svého dětství, aby se tam zůčastnil pohřbu. Ačkoli dům, ve kterém bydlel, je už dávno zbořený, něco ho táhne k farmě na konci cesty, kde se ve svých sedmi letech setkal s velice pozoruhodnou dívkou Lettií Hempstockovou, její matkou a babičkou. Na Lettii si desítky let nevzpoměl, ale když usedne u rybníčku (u toho rybníčku, o kterém prohlašovala, že to je oceán) za starým farmářským stavením, minulost se mu začíná vracet...

Já říkám: Ono to začalo poměrně obyčejně, ale jak má Neil ve zvyku, ani jedna z jeho knih nikdy není obyčejná, ať už námětem, psaním, či pocit, který ve vás zanechá a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Líbí se mi, že děj nejde chronologicky a podstatná část knihy je ponořena do minulosti, kdy vypravěči bylo pouhých sedm let, což dávalo i obsahu dětský pohled na svět. Spousta věcí, které mi v mžiku docházely, zůstávaly buď pro hrdinu velkou neznámou, nebo ani nepodnítily jeho zájem. Jak jsem se přesvědčila již mnohokrát, žádná z Gaimanových postav úplně nezapadá do normálu a už vůbec ne, když jde o dětské hrdiny. I když to nerada dělám, při čtení jsem se nemohla ubránit, aby se mi nevybavila série Kronika rodu Spiderwicků, která na mě svým prostředím působila stejně kouzelně, jako právě Oceán na konci uličky.

books update # 0.1 | neil gaiman

4. června 2013 v 13:41 | S c a r s
Název: Nikdykde
Autor: Neil Gaiman

Anotace: Pod ulicemi Londýna je svět, o kterém se většině lidí nikdy ani nesnilo. Město nestvůr a světců, vrahů a andělů, rytířů v brnění a bledých dívek v černém sametu. To je Londýn lidí, kteří propadli škvírami. Richard Mayhew se s tímto jiným Londýnem seznámí víc, než je mu příjemné. Jediný dobrý skutek ho vytrhne z jeho klidného a spořádaného života a uvrhne ho do světa, který je pro něj záhadně známý a zároveň naprosto bizarní. Žije v něm dívka, která si říká Dvířka, a lidé (dvě nohy, dvě ruce, i hlavu mají... asi jo, asi se jim dá říkat lidé), kteří ji chtějí zabít. Je tam také anděl jménem Islington, který žije v síni ozářené svícemi, a Starý Bailey, jenž bydlí na střechách. Jsou tam inteligentní krysy a krysomluvčí, a také Hrabě, jehož Dvůr se schází ve vagónu podzemní dráhy. Noční most chrání nebezpečnou cestu na Pohyblivý trh, v kanálech žijí lidé, v labyrintu Bestie. Jsou tam nebezpečí a rozkoše, na jaké fantazie nestačí.

Já říkám: První kniha od Neila Gaimana, která mě naprosto uchvátila a pohltila. Byl to právě ten okamžik, kdy najdete svého oblíbeného autora, aniž byste to vlastně tušili. Jeho příběhy a prostředí naprosto přesně spadalo do mého vkusu a přesně to, co jsem očekávala od fantasy knihy.
Hodnocení:
 
 

Reklama