caught my attention.

web comics | starfighter, avialae & r.u. screwed

2. července 2016 v 14:48 | S c a r s

Je to už nějakou dobu, co jsem naposledy zveřejnila poslední úlovky mezi webovými komiksy, ale k mému překvapení jsem v archívu nenašla ty nejpodstatnější a tudíž se tímto snažím svou chybu napravit. Nutno podotknout, že pokud hledáte heterosexuální četbu, tohle nebude článek pro Vás. ✌️

Starfighter | 4 chapters; ongoing

Příběh situován v budoucnosti na jedné z vesmírných stanic, kde je letka tvořená navigátory a k nim přidělenými fightery. Navigátorovi jménem Abel, je nově přiřazen potížistický fighter Cain, jenž jejich společné soužití započne dost netradičně a Abelovi zůstává již permanentní jizvy na rtu, jakožto označení Cainova majetku. Nucen okolnostmi, Abel se snaží zůstat profesionálem, zatímco se ale zaplétá do chaotického vztahu s Cainem.

Starfighter je pro mě již několik let stará záležitost, nalezena snad někdy v době při objevování prvních manga. Zrovna nedávno jsem nahlížela do prvních kapitol a je až neuvěřitelné, jak se autorka s kresbou zlepšila.

eurovision | when Europe goes wild

15. května 2016 v 15:43 | S c a r s


► I přestože se mi nepodaří Eurovision sledovat každým rokem, díky tumblru a svým evropským followers jsem pokaždé obeznámená s jejím průběhem a grand finále je jednoduše nocí plná šílených vystoupení, neobvyklých kostýmů a v podstatě i hodně ghei záležitostí, kterou se Evropa náležitě chlubí.

Pojďme se tedy ohlédnout za letošním ročníkem a i některými předešlými.
A nutno upozornit, že i doplněné řadou meme.

Diaemyung & Koii | cartoonists

2. března 2016 v 9:49 | S c a r s

K mému milému překvapení si článek se Sarah's scribbles odnesl poměrně dost ohlasů a já se rozhodla Vás seznámit s dalšími, i když jsem si poměrně jistá, že je možná budete znát.

Diaemyung; cartoonist

Prvním z nich je korejská kreslířka, která vystupuje pod jménem Diaemyung. Na její komiksy jsem narazila díky velmi skvělému a na mě osobně velmi padnoucímu komiksu vyobrazující moje představy o wild friday night; this is so me. Její reakce na animák Big Hero 6 je určitě jedna z těch, se kterou se můžeme ztotožnit a to samé by se dalo říct o being interested only in 2D characters, nebo first time seeing BL stuff.

Podle informací, které jsem našla na jejím tumblru, zřejmě to nebude tak dlouho, co začala pracovat jako kreslířka na plný úvazek a na jejím korejském blogu můžete najít nějaké Kekkai Sensen doujiny, ale jsem si docela jistá, že toho má na svém kontě i více.

comics | sarah's scribbles

8. února 2016 v 7:35 | S c a r s

Sarah's scribbles jsou skvělé a dost výstižné jednostránkové komiksy, většinou o třech až pěti panelenech, vznikající na základě situacích z autorčina běžného života. Co pravděpodobně začalo jako hobby pro pobavení, že se aktuálně rozrostlo nejen do merchandise, ale i nové kolekce komiksů Adulthood Is a Myth, která brzy vyjde. Nejsem si jistá, jak jsem na tyto komiksy vůbec narazila, ale skvěle se bavila u každého z nich a byla by škoda se o ně nepodělit. Ve článku najdete pár perliček, ale určitě doporučuji navštívit oficiální stránky pro více komiksů.

Hey guys! I’m now on Patreon! I have lots of cool rewards including full color Sarah’s Scribbles desktops, a secret comic every month, and I’ll even be doing lil cartoon portraits. Click here to check it out!

redbubble & society6 | sell your art

22. srpna 2015 v 13:37 | S c a r s

o h a i y o;

přináším něco malinko starého, ale víceméně stále aktuálního. Možná si budete pamatovat, ale zhruba okolo února a začátkem března toho roku jsem chlubila nákupy ze stránek #redbubble a dnes bych se jim ráda více věnovala a při té příležitosti vám představím i stránky #society6, které jsou postavené na stejném principu.

web comics | 19 days & Always Raining Here

2. srpna 2015 v 21:20 | S c a r s
Aneb co právě čtu. 19 Days a Always Raining Here jsou fajn a roztomilé web komiksy, které si jistě zaslouží trochu pozornosti. Nejsem tu s nimi příliš výřečná, ale i tak doufám, že vás aspoň trochu zaujmou. Případně se jistě nebojte podělit o své dojmy. Kdo by nevěděl, tak update web komiksů jsou každý týden.
19 D A Y S ; by old xian

Tahle poněkud komorní záležitost vypráví o životě dvou středoškolských kamarádů, kteří se v podstatě snaží skrýt city jeden pro druhého. To je dostane do několika vtipných situacích, už jen kvůli faktu, že oba jsou maximální paka.

Celkově komiks nemá ucelený děj a skládá se spíše s chronologicky seřazených střípků a různých situací, které jsou v mnoha případech komicky zakončeny. Jelikož se jedná o dílko jedné čínské slečny, o překlad se postarala skupina yaoi-blcd, která mimochodem překládá i další web komiksy dané autorky.

READ HERE | přeskočte poslední update komiksu a na konci stránky najdete odkaz na všechny přeložené části, jak jsou po sobě. všechny aktuální chaptery potom najdete zde.

useless crap | mluvící pekárna

14. června 2015 v 16:29 | S c a r s
OK, tohle jsem si nemohla odpustit. Je to tu mrtvý a většina ze školou povinných dohání poslední týdny ve škole a myslím, že se to tak odráží u všech na blogu. Uvažuju nad recenzí na Gotham, který jsem dokoukala, ale vlastně se mi do toho vůbec nechce a než se rozhoupám ke konečnému verdiktu, polovinu věcí si už nebudu pamatovat.

Anyway. Při menším úklidu pc a záložek, jsem narazila na naprosto dokonalý počin. Jde o francouzskou pekárnu, kde se zobrazené pečivo začne hýbat, zpívat, rapovat po najetí myši na něj. Je tam docela dost schovaných pokladů a i když je francouzsky, mohlo by vás to pobavit. Co mě totiž tady naprosto odrovnalo, že jedna z těch věcí mluví japonsky a je tam také vložena jedna z nejznámějších hlášek z Breaking Bad a to "I'm not in danger, Scarlett. I'm the danger." Dejte vědět, jestli se vám je podařilo najít :D A zkuste všechny možnosti!

Najdete ji na následujícím odkaze, nebo na po kliknutí na obrázek

another haikyuu fanarts | by viria

17. března 2015 v 10:05 | S c a r s
Tak dlouho jsem si následující fanarty ukládala, než mi konečně došlo, že jsou od stejného autora. Stačilo jen pár kliknutí a objevila jsem zdroj, i řadu dalších, velmi povedených prací. Dnešní fanarty má na svědomí Viria a já se nemohla ubránit, aby se nepochlubila se svým objevem. Tuhle slečnu ale můžete najít i na society6, kde si můžete její fanarty nechat natisknout na polšťář, tričko, kryt na mobil, nebo na tašku. A když mluvíme o těch taškách, právě ta s následujícím obrázcem ( i want; i want so so bad ) si mě neskutečně získala.

Sice jsem vám pod perex hodila několik obrázků, ale zaručeně doporučuji shlédnout její tumblr. Její práce se vztahují na více fandomů, takže se nudit nebudete. Navíc s čím mě dostala, byly obrázky Karasuno girls a celkově převráceným universem, který v konečné fázi vypadá skutečně skvěle :3

haikyuu fanarts | by adelaida

28. ledna 2015 v 21:25 | S c a r s
Hey. Mám jednoduše něco, o co se prostě musím podělit. Poněkud brutálně teď sekám články jednou za týden a docela mě děsí, že na hlavní stránce ještě najdete články ze začátku měsíce. Je to teď se mnou prostě mírně komplikované. Stěžování si nechám ale na jindy a přejdu k věci. Před pár dny jsem na tumblr objevila skvělou holčinu, která kreslí fanarty, což by asi nebylo nic neobvyklé, ale tahle zmíněná si vzala do parády anime Haikyuu!! a předělala kluky do reálné podoby. V článku najdete několik portrétů, které mě neskutečně zaujaly a určitě doporučuju věnovat pozornost i jejímu tumblru, kde její najdete všechny její práce a hodně dalšího materiálu. Dokonalost

- Kageyama Tobio -
duuude, could you just not...like for real

WTF Asianfanfics | let's consider our life choices.

29. července 2014 v 22:24 | S c a r s
Musím říct, že jsem se hrozně dlouho nad ničím tak nepobavila/nevyděsila, jako právě nad stránkou WTF Asianfanfics. Blog je sice už pár měsíců uzavřený, ale perly které tam najdete rozhodně pobaví. Do článku přidám pár příspěvků, které se týkají buď EXO nebo i jiných korejských skupin, ale odmítám dávát jakýkoliv obrázek před perex, protože ty kecy by neměl vidět náhodný návštěvník blogu, který nebyl upozorněn :D

Nejde tu o styl psaní, ale spíš o scény, které daní autoři popisují. Nemám ani ponětí, zda jsou to skutečně úryvky z povídek a zda nejsou nějaké vymyšlené. I přesto si radši rozmyslete, jestli obsah článku skutečně chcete vidět, protože vás to jistě poznamená do konce života a možná budete přehodnocovat své priority :D Prošla jsem jen prvních pár stránkem a přála bych si zkopírovat celý blog, kdyby to šlo :D Bohužel vám bude asi muset stačit jen to, co tu najdete a pro zbytek navštít zmíněné stránky. A neříkejte, že jsem vás nevarovala.
 
 

Reklama


TOPlist
Follow on Bloglovin

s o u r c e © / ©


.