japonské / korejské drama

Goblin / 도깨비 [2016]

23. ledna 2017 v 15:53 | S c a r s

read this and watch it. just please do it. it's so worth it.

Kim Shin býval generálem, který díky touze po pomstě za smrt svých blízkých a tu svou, nenachází klid ani v posmrtném životě a tak se z něj díky nadpřirozené síle stává goblin - nesmrtelná bytost ochraňující duše.

Jeho nesmrtelnost je ale zároveň jeho největším trestem - za životy které vzal během válek, bude žít i dlouho poté, co je milovaní zemřou a pamatovat si smrt každé z nich.

"I know someone who lives in torment with every memory of his past life. I'm sure he begged numerous times for forgiveness. It didn't help. He still lives a life of eternal suffering."

Jedině dívka, předurčena být jeho nevěstou, může ukončit jeho nesmrtelnost. Aniž by tušil, zachrání těhotnou ženu z autonehody a tím tak zpečeťuje i vlastní osud. O devatenáct let později se Shin náhodou setkává s mladou dívkou Eun Tak. Ona je totiž tím nenarozeným dítětem, které Shin zachránil a jeho zásluhou se z ní tak stala jeho nevěsta, která mimo jiné může vidět i duchy.

tv series update # 0.7 | kdramas

13. listopadu 2016 v 13:49 | S c a r s

Přináším zase jeden update se sériemi, které jsem nedávno dokončila a zanechali ve mě vesměs spíše pozitivní dojmy, na to abych se přemluvila o nich něco málo napsat. Původně jich mělo být více, nakonec jsou jen tři.

Pinocchio; Korea 2014

Již od dětství Choi In Ha obdivuje svou matku, která je reportérkou. V okamžiku, kdy se má rozhodnout nad svým vlastním povoláním, rozhodne se pomáhat lidem po vzoru své matky.

Na cestě za splněním snu ji však brání skutečnost, že trpí tzv. Pinocchio syndromem, jakmile totiž začne lhát, dostane škytavku. Na druhé straně stejně starý Choi Dal Po, je adoptován jejím dědečkem a ze dne na den se stává její rodinou. Společně vyrůstají a podporující se v dosažení svých cílů.
Pinocchio

To utrpění, které pro mě představovali první tři díly, není skoro ani možné popsat. Něco tak nudného a nezáživného jsem vážně dlouho neviděla a nebýt přesvědčení, že to později má být lepší, zřejmě bych nepřežila. Koneckonců jsem trpěla další sérii s Park Shin Hye. I když dobrovolně. A je vtipné, že v této roli se líbila zatím nejvíce, byla sympatická, chytrá a dokonce nebyla ani patetická, jak je u jejích postav zvykem, ale to teď opět trochu přeskakuji.

The Beauty Inside / 뷰티 인사이드 [2015]

24. října 2016 v 9:45 | S c a r s

Menší review na film, který mě v poslední době zaujal nejvíce, ať už co se děje týče, hereckého obsazení a v neposlední řadě i hereckých výkonů.

The Beauty Inside
Woo Jin je muž, který se od svých osmnácti let, každé ráno probudí s tváří jiného člověka. Někdy je mladou Japonkou, někdy zase pohledným Korejcem, nebo dokonce i dítětem. Svůj stav nedokáže ovlivnit a mění se pokaždé, když usne.

O jeho tajemství ví pouze jeho matka a nejlepší kamarád, který je zároveň manažerem designové nábytkové firmy, pro kterou Woo Jin vyrábí modely. Yi Soo je na druhé straně mladá žena, pracující ve starožitnictví do které Woo Jin často chodí.

Pokaždé s jinou tváří ji osloví, aby mu pomohla s výběrem a čeká na den, kdy se jí bude moci představit s tváří pohledného muže.

Tak se za nedlouho stane a Yi Soo přijímá jeho nabídku, i přestože ho právě poznala. Aby však svůj čas s Yi Soo prodloužil na co možná nejdéle, přestává spát. Třetí den však zkolabuje a tvář, kterou Yi Soo poznala již není. Woo Jin se tedy s velkými obavami rozhodne ji říct pravdu.

tv series update # 0.6 | kdramas

6. října 2016 v 11:21 | S c a r s

Tento update by se dal pojmout jako menší hate na W - Two Worlds a objevení japonských doram. A k tomu ještě pár dojmů z melodramatu Remember - War of the Son.

W
W - Two Worlds; Korea 2016

Oh Yeon Joo je doktorkou v jedné soulské nemocnici. Její otec je slavným autorem webtoonů "W", který zmizel po zveřejnění jedné z aktuálních kapitol. Když Oh Yeon Joo navštíví jeho ateliér ve snaze svého otce najít, je vtažena do samotného webtoonu a setkává se zde s hlavní postavou, Kang Cheolem.

Ten je ovšem pobodaný a potřebuje její pomoc. Oh Yeon Joo ho nejenže zachrání, ale zamotává se do smyčky reality a fiktivního světa, ve které platí jiná pravidla.

Byla jsem odhodlaná se o této doramě nezmiňovat v nadcházejícím updatu, ale v konečné fázi mi to nakonec nedalo, abych nesesumírovala své dojmy na série s velkým potenciálem, zajímavou premisou a až smutně špatným zpracováním a vývojem. První díly ve mně vzbudily neskutečnou zvědavost, ale už v podstatě od začátku řada věcí nezapadala do kontextu a obhajovat se, že právě toto je účelem, mi bohužel nepřijde jako známka kvality. Začátek série nám představí Kang Cheola ještě dříve, než se na scéně objeví hlavní hrdinka a seznamujeme se i s jeho tragicky směšnou minulostí, kdy jeho celá rodina je zabita neznámým pachatelem. Bez motivu vraždy podotýkám.

update # 0.2 | asian movies

19. září 2016 v 21:44 | S c a r s

Update na filmové počiny korejské tvorby je konečně tady a mohu říct, že se vesměs nejedná o špatné volby, některé ovšem kvalitnější a některé zase méně.


Always; Korea 2011

Chul Min je bývalým boxerem, který se uzavřel před světem a nyní hlídá parkoviště. Ve své práci se setkává se mladou a slepu ženou jménem Jung Hwa. Postupně se sbližují a Jung Hwa svou přátelskou a živou povahou, i přes své postižení, vnáší barvy do Chul Minova života. Ovšem to nebude mít dlouhého trvání.

Je to melodrama a to by v podstatě mělo předpovědět několik dost přehnaných situací a rozhodnutí, které by divák většinou nevyhledával. Ovšem já byla natolik spokojená s obsazením a celkovou atmosférou, že jsem tomuto snímku byla ochotná odpustit (i neodpustitelné).
Always

Skutečně to není film vysokých kvalit co se zpracování příběhu a vývoje týče, ale charaktery jsem si stihla oblíbit i v té dvouhodinové stopáži, takže za sebe mohu doporučit na vlastní nebezpečí. Je to romantika o nehynoucí lásce, říznuté o puppy kukuč, který zde obstaral So Ji Sub, s nímž jsem viděla nedávno hned několik doram. #im weak when it comes to my fav actors even tho the plot is crap #dammit

tv series update # 0.5 | kdramas

29. srpna 2016 v 9:11 | S c a r s

Místo aby to byl další update s 'way too many dramas with Seo In Guk,' stalo se z toho 'give me more dramas with So Ji Sub'. K mému překvapení jsem se s tímto hercem nesetkala poprvé při sledování The Master's Sun, ale u filmu Always, který se mi dost zalíbil, ovšem zatím se nedostal do updatu, ale pracuje se na něm...

White Christmas; Korea 2011

Susin High School je elitní škola uprostřed hor, známá mezi svými studenty jako Alcatraz. Vzhledem k náročnosti a velmi striktním pravidlům, se žáci učí v podstatě neustále a jediným období, kdy je jim dopřáno bez výčitek opustit prostory školy, jsou zimní prázdniny. Sedm studentů se ale rozhodne zůstat ve škole poté, co obdrží tajemný dopis. Příběh se následně bude točit okolo studenta, který spáchal sebevraždu a zmíněných sedm žáků na tom bude mít svůj podíl.

Nebudu zapírat, že myšlenka 'Are monsters created, or are humans born monsters?' byla dobrá, ovšem to bylo skoro vše. Můžu vůbec pochválit drama za námět, i přestože zpracování nestálo skutečně za zmínku?
White Christmas

Soundtrack sice dokázal navodit patřičnou atmosféru, ovšem postavy samotné, včetně představitelů, celou snahu stačili poslat do kytek. Postrádala jsem pocit napětí a to i v okamžiku, kdy bylo objeveno tělo mrtvého učitele, zahrabané ve sněhu na nádvoří. Nutno podotknout, že v tomto bodě o tom hlavní postavy již věděli a výrazně to nenarušilo jejich pohyb po školních prostorech. Jistě, jejich částečná charakterová strnulost by se dala přičíst k celkovému vývoji, kterým si postavy projdou, ovšem pokud tomu tak je, nepůsobilo to vůbec dobře.

tv series update # 0.4 | kdramas

14. srpna 2016 v 17:42 | S c a r s

Tento update bych pojala jako 'way too many dramas with Seo In Guk,' ale nebylo to koneckonců zase tak špatná volba a některé budu moci zřejmě i doporučit. Jelikož mi ale přišlo vložit čtyři poslední shlédnuté doramy do jednoho článku jako příliš, dnes se podíváme pouze na High School King of Savvy a I Remember You.

High School King of Savvy; Korea 2014

Lee Min Seok je naivní středoškolák, kterého v podstatě nezajímá nic jiného, než hokej. Když ale dostane zprávu od svého staršího bratra, který většinu času trávil v zahraničí, jeho život se ze dne na den změní. Aby bratrovi pomohl, musí se za něj vydávat na postu důležitého manažera a přitom ještě stíhat své školní povinnosti.

Upřímně se přiznám, že to byla dorama, která mi byla nejednou doporučena a nejednou jsem ji odmítla. Ovšem stačilo jen pár dílů abych začala litovat, že jsem do toho nešla dříve. A pokud bych ji měla doporučit, tak určitě jako příjemnou oddechovou záležitost s řadou vtipných a roztomilých momentů.
High School King of Savvy

I přestože se hlavní hrdina snaží více méně zapadnout do pracovního kolektivu, jeho horkokrevná, nicméně ale i velmi bezstarostná povaha prozrazuje jeho skutečný věk, což mi osobně přišlo jako jedno z velkým pozitiv této série a přinášel do děje řadu odlehčujících prvků. Nebyla by to ale správná komediální dorama bez milostné zápletky a už od prvních dílů můžeme pozorovat jeho náklonnost k podřízené, Jung Soo Young, která se v den jejich prvního setkání, nešikovně vyznala své city nadřízenému a skončila opilá ležet na ulici.

Reply 1988 / 응답하라 1988 [2015]

3. srpna 2016 v 14:39 | S c a r s

There are no simple words to describe how much I fell in love with this show and all of its characters. I když jsem si díky herci Pak Bo Gumovi byla jistá, že mě dorama nijak zvlášť zklamat nemůže, vůbec by mě upřímně nenapadlo, že si mě natolik získá. V konečné fázi sledovat aktuální herecký crush nebylo to jediné, co mi tato série dala. Everything hurts, just leave me alone.

Reply 1988
Příběh se zaměřuje na život pětice kamarádů z dětství a jejich rodin, žijící ve stejné ulici městské čtvrti Ssangmundong, v Soulu. A zatímco se skupinka přátel rozhoduje o svých plánech do budoucna a zažívají své první lásky, jejich rodiče čelí problémům se zabezpečením rodiny, nebo upevnění vztahů se svými dětmi.

"To love someone, doesn't mean that you don't hate them. It means that you can't hate them."

Osobně si myslím, že největší kouzlo, které spočívá v této doramě je skutečnost, že se nesoustředí pouze na hlavní pětici teenagerů, ale neopomene zahrnout ani příběhy jejich členů rodiny. Naprosto nenásilně vám dokáže přirůst k srdci většina postav, ať už blížší vaší věkové kategorii, či nikoliv.

tv series update # 0.3 | kdramas

22. července 2016 v 10:53 | S c a r s

Je to zvláštní, ale velmi nevěřím romantickým komediím, kde má být vtip podstatnou stránkou daného titulu, jelikož na mě ve většině případech nikdy nefungoval. Nicméně aktuálně se cítím být více odvážnější při výběru nových doram a dokonce jim dávám přednost před vážnějšími náměty. Dnes se proto podíváme na doramy Another Miss Oh, Marriage, Not Dating a v nespolední řadě i Beautiful Gong Shim.

Another miss Oh; Korea 2016

Hlavní hrdinka Oh Hae Yeong se už od střední školy trápí kvůli vlastnímu jménu. Ve třídě tehdy byla i druhá dívka s tímto jménem a ona byla tou méně oblíbenou a často přehlíženou, zatímco druhá Oh Hae Yeong byla krásná, laskavá a všemi oblíbená.

Jejich životy se navzájem kvůli záměně proplétaly a neoblíbená Oh Hae Yeong nyní musí čelit zrušené svatbě a zlomenému srdci, za což opět mohlo jedno velké nedorozumění. Setkává se s Park Do Kyeong, mužem který se zapletl do osudů obou žen a je schopný vidět střípky budoucnosti.
Another Miss Oh

Signal / 시그널 [2016]

13. července 2016 v 11:17 | S c a r s

Už od momentu, kdy jsem tento titul viděla na první příčce top doram, vzbudil ve mně velkou zvědavost. Většina titulů se na svém zářivé pozici neudrží po odvysílání konce, avšak to nebylo případem detektivní doramy Signal a už to samotné indikovalo její výjimečnost. Je bezpochyby jedním z nejlépe propracovaným a zpracovaným příběhem, které jsem měla možnost za poslední dobu na korejské televizi vidět.

Signal

I přestože se mladý detektiv Park Hae Yeong rozhodl pro kariéru u policie, tragická minulost a odsouzení bratra za čin, který nespáchal, ho doposud značně odrazuje od důvěry v systém. A tak svého talentu na profilování pachatelů využívá k vyhledávání skandálů celebrit, jež slouží jako výdělečný koníček, avšak nikoliv na dlouho. Při předávání informací novináři, je Hae Yeong odveden na stanici k výslechu policistkou Cha Soo Hyun, která mu ale může dokázat jen pár přestupků a tak ho nechává jít.

Po odchodu ze stanice Hae Yeong nalézá starou vysílačku a hlas z ní promlouvá právě k němu. Aniž by tušil, hlas patří detektivu jménem Lee Jae Han a v jeho době, se právě datuje rok 2000, tudíž patnáct let před Hae Yeongovou přítomností. Toho pojítko s minulostí odstartuje hon za vyšetřováním starých případů, u nichž pachatelé nikdy nebyli dopadeni.
 
 

Reklama