k » p o p

kpop | aktuálně nalezené a neoposlouchané #_3

4. června 2017 v 11:28 | S c a r s

moje hudební knihovna se konečně může pyšnit pár novými písničkami, jenže i tak je to dost slabota. přináším tedy to málo co mi v podstatě bylo naservírováno pod nos a pokud byste k tomu něco chtěli přidat, dejte vědět do komentářů. i'm here to listen.(Don't Wanna Cry)

jedním slovem - perfection. už u mě není zvykem, aby se mi song zalíbil hned na první poslech a pokud se tak stane, rovná se to zázraku. seventeen tentokrát ale vážně válí. im in love, so in love.

BTS ‘Not Today’ MV

19. února 2017 v 18:32 | S c a r s

bylo by podle mě hrozně fajn napsat článek, který by se někdy v půlce nezvrhl ve výčet anglických vsuvek a nadávek.

maybe some day, but definitelly NOT TODAY.


okay. im dead. it's oficial.

BTS '봄날 (Spring Day) / NOT TODAY

12. února 2017 v 18:02 | S c a r s

we knew about this song, yet we weren't ready anyway.when bighit is turning ARMY
into literature club again....

album s konceptem je hrozně úžasná věc, ovšem jen pro ty, kteří jsou schopni pochytit nápovědy. which is not me, so i'm always like. jediné díky za skutečnost, že se fandom neskládá z ignorantů, jako jsem já a tak s novým teaserem na Spring Day a hned za ním s Not Today, přichází i nové teorie, kdy je jedna lepší, než druhá.

honestly it's a deep shit that will leave you traumatized

bts meme; aka how i spent my past few days

15. ledna 2017 v 13:30 | S c a r s

Hned na začátek přiznávám, že se u veškerého materiálu nejedná výhradně o meme, ale i o několik výstižných citací směřované na Bangtany, či vtipných situací všeobecně. A nemám pro to omluvu. Na druhé straně jsem se snažila přidat věci, ve kterých by se mohli vidět nejen fanoušci Bangtanů, so yeah. Here we come!

kpop | aktuálně nalezené a neoposlouchané #_2

6. ledna 2017 v 23:57 | S c a r s

lots of hot, dancing and singing koreans. what else is new?! a zatímco všichni ostatní sjíždí nejnovější pecky, já se pořád babrám v několik let starých záležitostech. vůbec si mě nevšímejte. this is sort of long, sorry.HISTORY - Might Just Die

and here i am, also almost just died from watching this tho. myslím, že jsem tenhle klip už někdy viděla a až na podruhé mi konečně došlo, jak chytlavá skladba to je.

mama 2016; aka zaručený mental breakdown

2. prosince 2016 v 23:56 | S c a r s

ha ha HAHAHA

. ...say goodbye to my sanity..


Z nějakého prapodivného důvodu jsem žila v domnění, že jsou MAMA awards pro letošní rok stanoveny na příští pondělí, ale článek na jedné nejmenované stránce s novinkami z korejské scény, mě uvedl na pravou míru. Ceremoniál, který trvá zhruba šest hodin jsem měla možnost absolvovat (bohužel!) pouze jednou vzhledem k tomu, že začíná snad někdy v poledne našeho času. Byla jsem si skoro jistá, že letošní rok Bangtani neodejdou bez velké ceny, ale i přesto, mě to dostalo do kolen.

F.T. Island - Where's the Truth? [2016]

1. listopadu 2016 v 12:55 | S c a r s

Ještě než Vás zase zahltím nějakými updaty ze sledování korejských doram a filmů, řekla jsem si, že se opět obrátím k hudbě. Možná by bylo příhodnější věnovat pár slovům novému album od Bangtanů, ovšem těch se na blozích pohybuje poměrně dost.

Z toho důvodu bych ale ráda vyzdvihla spíše nové (vlastně více než tři měsíce staré) album od F.T. Island, pod názvem Where's the Truth?, u které jsem našla nejen ve stylu. Cítím tu velký vliv jedné japonské rockové skupiny a vsadím se, že víte o kom mluvím. Nebo ne?

Jestliže alespoň částečně sledujete scénu okolo F.T. Island, jistě Vám neušla ani informace o tom, že se jedná vůbec o první album, o jehož celkovou formu se postarali pouze členové kapely.

Na korejské scéně znám jen velmi málo kapel, jejíž členové dávají přednost hraní na nástroje, než tanec a z hlavy vám dám přesně čtyři, i včetně výše zmíněných. Jsou pro mě tudíž jako jednorožci, kterým hrozí vyhynutí, což mě tak nějak přivádí ke skutečnosti, že od nich nikdy moc neočekávám. CNBlue si mě stylem nikdy nezískali, Royal Pirates změnili styl k mé nelibosti až moc do elektra (alespoň z toho co jsem slyšela), DAY6 jsou ale na druhé straně miláčci, kteří zahřejí u srdce, a F.T. Island jsou někde mezi. Ovšem to poslední album pro mě mnohé změnilo.

say hello to bangtan sonyeondan.

29. října 2016 v 16:44 | S c a r s

Vzhlede k tomu, že jsem teď již pár dní doma, zaháním nudu sledováním animáků se sestrou a dumáním nad novým layoutem, jelikož po mé nalezené oblíbenosti v songu save me, mě už nic nedokázalo zachránit. sorry for not being sorry at all.


I've been secret Bangtan Boy stan for over three years and I didn't even know that. Nebo to se mi alespoň snažil sdělit můj tumblr, který obsahuje více příspěvků s BTS, než si pamatuji. A tato skutečnost mě nepřestává překvapovat. (Tehdy jsem si ještě myslela, že můj bias bude Jin; haha) Pokaždé si ke mě našli cestu skrz nové skladby z jejich tvorby, ať už to byla písnička Dope, nebo I Need U, což bylo podle mě asi na stejné úrovni, se kterou jsem v té době sledovala EXO.

bts • blood sweat & tears

10. října 2016 v 9:22 | S c a r s

i feel very victimized by blood sweat & tears from b • t • s. like what the hell? i did like them before and quite lot but this is whole new level of rudeness. i mean how the fuck dare you? and don't even let me start about that the youngest one. i feel very attacked, but i'm having really good time.

i couldn't sleep because of this last night

so i'm just going to leave it here ... and some more below

jung-koook:“ “ my blood, sweat, and tears, my last dance take it all, go” ” jung-koook:“ “ my blood, sweat, and tears, my last dance take it all, go” ”

day6 | the day {1st mini album}

18. ledna 2016 v 19:10 | S c a r s

ah hergot, už ani nevím u toho jsem na skupinu Day6 narazila, ale veliké díky za seznámení s touto kapelou a jejich debutovým song 'Congratulations'.

Přiznám se, že jsem trochu bojovala s tím, do jaké rubriky mám článek vlastně přidat, ale všechno korejské hoďme to kpopu, i když se tu velmi vzácně setkáváme s korejským pop rockem. Skupina se na scéně objevila teprve od září minulého roku a na svém kontě mají jedno mini album s názvem The Day, jeden video klip a v neposlední řadě a jeden, do pěti minut vyprodaný koncert. Not really bad.

Zaslechla jsem, že jejich promoting sice není ze strany společnosti, zatím žádná sláva, ale i přestože kluci byli jako většina k-pop skupiny dáni dohromady skrz agenturu, ze značné míře se podílejí na vytváření své hudby. Yep, that's something I like very very much. Nicméně přínáším menší (malé, jakože hoodně krátké) dojmy z výše zmíněného mini alba, které mě jednoduše vzalo za srdce. Jelikož jsem jako první slyšela Congratulations, jenž tu máte i s klipem, která má dost rockový nádech, trochu mě zarazila první skladba na albu, s názvem Free하게.

Větší množství syntetických zvuků a hodně upbeat feeling, což je vesměs poznávací značkou k-popu, ale nemůžu tvrdit, že by mi to vyloženě vadilo. Obdobně se nese vlastně i zbytek alba, až na dvě výjimka, kterými je Congratulations a poslední skladba alba, a to písnička Colours, kterou jsem si neskutečně zamilovala a při jejíž vokálech mi běhá mráz po zádech. Navíc musím vypíchnout samotný klip a i přestože se jedná o dost jednoduchou záležitost, jsem jí lehce okouzlená a společně s písničkou a jejím textem, dávají dohromady hodně příjemnou záležitost. Honestly, just gimme more of this if the future, pretty please!

Ok, osobně trochu doufám, že více z jejich tvorby se bude nést v podobném duchu, jako tyto dvě písničky, takže už hlavně z tohoto důvodu se těším na jejich další tvorbu. Mají totiž dost dobře našlápnuto stát se mou hodně oblíbenou kapelou a jsou jedni z mála, kteří v k-pop scéně nepůsobí jako singers/dancers, ale hrají pouze na hudební nástroje. Ano, máme tu po stejném vzory i CNBLUE, nebo F.T. Island, ale ani jedna z těchto kapel si nějak v celkovém měřítku nedokázala udržet moji pozornost na dost dlouho. Takže jen doufám, že o toho rockového nádechu neupustí!

Celé album si můžete poslechnout zde.
 
 

Reklama