k » p o p

kpop | aktuálně nalezené a neoposlouchané

7. listopadu 2015 v 21:04 | S c a r s
Well, tohle muselo s nástupem korejských doram přijít. Pořád se ve většině volného času uchyluji k rocku, tak jako ostatně pokaždé, ale dostala jsem chuť objevovat propásnuté, za tu dobu, co jsem se kompletně distancovala od k-pop scény. Objevila jsem seznam cca 500 videí s klipy z letošního roku a dala se do prohlížení. V konečné fázi jsem spíše našla comebacky skupin, které jsem měla už v podvědomí, nebo jsem o nich alespoň slyšela. Jediná výjimka snad přišla s TWICE, nové dívčí skupině, kterou jsem našla díky článku. Pokud tu nenarazíte na nějakou pecku a budete mít nutkání mi o ní dát vědět, komenty jsou jenom vaše.

TWICE (트와이스) - OOH-AHH하게

tahle dívčí skupina debutovala teprve před něco málo dvěma týdny. náhodou jsem narazila na článek o jejich společnosti, který prorokoval, že právě tahle skupina by měla pozdvihnout jejich reputaci.

pro mě osobně se písnička stala velkým překvapením a svou melodií si mě získala už po prvním poslechu. v tuto chvíli je na netu už i živé vystoupení a ani tam jsem neměla velké výhrady. pokud mi bude štěstí přát, jejich další comeback mi neujde.

kpop | some 'new' tracks in my playlist

2. března 2015 v 21:49 | S c a r s
Asi před týdnem se mi zachtělo po nějakých nový kpop písničkách, ale na netu je toho z minulého roku strašné množství, takže místo toho, abych se poohlédla po nových tváří, skončila jsem u comebacků těch starších :D Psaní ale podobného článku je za poslední dobu docela ošemetná záležitost, jelikož si pro pořádek pustím první z playlistu a ztvrdnu další hodinu projížděním další videí daného interpreta a v konečné fázi se na článek nedostane. Všechno, co v poslední době dělám, je fakt na facku. Well, never mind.

BTS; Danger | Pokud zadáte na YT hlášku kpop 2014, BTS se svým Danger jsou mezi prvními příčkami seznamu. Mám za to, že jsem písničku slyšela už několikrát, ale do teď nechápu, jak jsem jí mohla nechat plavat. Choreo je pastva pro oči a mám dojem, že Tae se mnou nemalé divy.

vixx | error & eternity

13. října 2014 v 21:38 | S c a r s
Teprve před pár hodinami VIXX zveřejnili další svou comeback pecku a kdyby moje dash nebyla zaplněná animacemi z klipu, opět by mi to uteklo. Předchozí písnička Eternety ani tehdy ((mimořádně)) neušla mojí nevnímavé pozornosti a stačilo jen pár poslechů k tomu, aby se mi zalíbila. Nový song nese název Error a po vizuální stránce jeden z dost možná nejlepších klipů, které jsem za poslední dobu viděla ((ale že jich bylo málo, to radši zmiňovat nebudu)). Forma, kterou jsou klukům v klipy zvýrazněné oči, mě dostává do kolem. Stejně jako klip k Eternity, i Error se nese v poněkud smutném směru ale o to víc bych tvrdila, že se jim vážně povedl. Pořád dokola mluvím o klipu, ale z té písničky mám husí kůži a nemůžu ji vyhnat z hlavy. Neskutečně se jim oba comebacky povedli.

spica | cup song and others

8. července 2014 v 22:27 | S c a r s
Okay, sice jsem už skupinu SPICA již jednou ((možná i vícekrát)) zmiňovala, ale čím déle je poslouchám, tím více jim propadám ((a nový layout na sebe nenechal moc dlouho čekat)). Ono to ale stejně přišlo pozvolna a naprosto přirozeně. Nebylo to žádné velké big boom, ale častěji jsem zpozorovala, že vyhledávám jejich hudbu, ať už na youtube, nebo brouzdám skrz discografii staženou v telefonu. Chtěla bych ukázat prstem na svou favoritku, a i přestože v menu najdete úžasné animace s Boa, tak nějak zjišťuji, že prostě nejde je nemilovat všechny. Strašně se mi líbí jejich zpracování a přezpívání písničky Raining Man a naprosto šílím z každýho vystoupení s písničkou Tonight.

SPICA je podle slov nejen fanoušků, ale i kritiků, jednou z nejvíce podceňovaných dívčích skupin, které by si zasloužily více pozornosti, než se jim dostává. Upřímně doufám, že to se s novým comebackem změní a už brzy, si budu moct od nich vychutnat nějakou novou pecku. Podle zvěstí, které jsem slyšela, by to mělo být už tenhle měsíc, ale zatím jsem nenarazila na nic oficiálního, takže zbývá jen držet pěsti. Než sem ale nastrkám další videa, musím zmínit jednou z věcí, které ale na tenhle bandě naprosto miluju - a tou je jejich perfektní souhra hlasů. Říkám si kolik úsilí, do toho musely vynaložit a jejich živáky skutečně stojí za to!

Dostávám se do fáze poznávání členek a nestačila jsem zírat u zjištění, že Bohyung, kterou bych typovala na leadera, je ve skutečnosti maknae a neskutečně roztomilý človíček. V klipu k You Don't Love Me mi přijde nejstarší, ale evidentně jsem se nemohla ve svém odhadu mýlit víc. S toule kapelou mám ještě hodně co dohánět, ale pekelně se těším, až se tak stane. Nakonec přidávám poslední video s předělávkou písničky od Anny Kendrick - Cups (When I'm Gone).

girl groups | SPICA

1. června 2014 v 18:25 | S c a r s
Málokdy se zmiňuji o dívčích skupinách a pokud tu najdete nějaké kpop video s dívčí skupinou, je to buď SPICA, nebo SNSD. Poprvé jsem se k holkám dostala přes cover s písničkou Just give me a reason, kterou Boa nazpívala s Led Apple a naprosto si mě během jednoho jediného poslechu získala. K samotné skupině jsem se ale blíže dostala skrz písničku Tonight, které má neskutečně chytlavý refrém a velmi dlouhou dobu, mi v přehrávači jela bez přestání. Navíc se může chlubit i hodně pěkným videoklipem, který hraje všemi barvami a je vtipně laděný do hippie. Osobně bych ho řadilo dost možná k nejpovedenějším k-pop videoklipům, které jsem doposud měla možnost vidět.

Hned potom jsem se dostala k jejich nejnovější písničce, a to You Don't Love Me, kterou můžete najít pod perexem a zalíbila se mi, stejně jako jejich předchozí. Stylově jde spíše o jiný formát, ale k holkám se skvěle hodí a do jisté míry je i odlišuje od ostatních skupin. Tím ale moje vrtání se v jejich diskografii neskončilo a záhy jsem velmi příjemně zjistila, že nemají jedinou písničku, která by se mi nelíbila, což beru jako obrovský úspěch a s klidem můžu tvrdit, že se tak i se vším ostatním, staly mojí nejoblíbenější dívčí skupinou. Neskutečně jsem si oblíbila písničku Doggedly (독하게), která se hned po prvním poslechu stala mojí srdcovkou a budu ještě jmenovat No More, With You ((což je spíš z těch sladších)), nebo Up And Down, které si mě získali takřka bez námahy.

Z toho co jsem vypozorovala u dívčích kapel obecně, rozdělení hlasových dispozicích, je to z velké části stejné jako u chlapckých - vokály a rappeři. SPICA se ale může hrdě chlubit, protože je jedna z velmi mála skupin, kterou tvoří výhradně vokály a z jejíž výšek vás zamrazí. Začínám zjišťovat, že sledování dívčí skupin mě celkově baví, ale doposud jsem nenašla moc písniček, které by mě zaujaly, tak jako tomu bylo se SPICA, což aspoň pro mě osobně něco vypovídá o jejich kvalitách. Na závěr můžu asi jenom už dodat, že tuhle bandu holek si pěkně s novými comebacky pohlídám :D

VIXX MYDOL

14. května 2014 v 22:38 | S c a r s

Tenhle článek se chystá už od chvíle, kdy jsem měla možnost tuto show, zhruba před měsícem vidět. Mezitím uplynula nějaký doba, takže si asi nebudu pamatovat úplně vše, ale k podstatě článku bych se dostat měla. MyDOL je reality show ve které máte možnost vidět vznik nové kpopové skupiny, již od chvíle, kdy jsou trainees společnosti Jellyfish Entertainment v počtu deseti lidí, vybráni do užšího kola a díky svým schopnostem mají poté možnost být jedním ze členů nově debutující skupiny.

Myslím, že původní myšlenka skutečně byla ukázat, čím si trainees do debutu musí projít, tedy aspoň co se nároků společnosti týče, protože šikanu, kterou většina z nich na vlastní kůži pocítí od jiných trainees, rozhodně nikdo normální v korejské televizi vysílat pochopitelně nebude. A nakonec zjistíte, že i bez toho, je to docela silný kafe.

TAEYANG - RINGA LINGA (링가 링가

10. května 2014 v 14:59 | S c a r s
Přemýšlím, jestli jsem tuhle písničku zachytila při jeho comebacku, ale je dost možné, že ano, ale jak jinak, celkově mě písnička na první poslech asi tolik nezaujala. Jestli si Taeyanga díky něčemu dobře pamatuju, je to především kvůli schopnosti ztratit tričko za každé situace :D V tomto klipu je to asi až po půlce písničky, takže vlastně úspěch, ale stejně jsem nemohla odpustit poznámku :D Ta písnička je chytlavá a jakmile jsem si po delší době uslyšela znova, musela jsem si jí stáhnout!

BTS - Jump

19. dubna 2014 v 9:31 | S c a r s
I přestože BTS mají hodně skvělý comebackových songů a Boy In Luv nebyl výjimkou, stejně nemůžu popřít fakt, že mě to do poslouchání jejich písniček momentálně dostala právě písnička Jump a následující vystoupení. Slintám nad choregrafií, k mému překvapení poznávám všechny členy a broukám si do rytmu. Ten song vážně zbožňuju!

neo | aka i hate everything about these two

9. března 2014 v 15:45 | S c a r s
Jelikož jsem se začala zajímat v poslední době o VIXX, muselo vám být jasné, že jednou přijde chvíle i na OTP, které fandomem tradují, a nebyla bych to, abych si nějaký z nich nevybrala. Nakonec vlastně ani žádné velké vybírání nebylo, protože už předem bylo jasno. Pokud jsem se totiž nezmínila, vtipně jsem se k VIXX dostala více přes povídku na pár Hakyeon/Leo. Tihle dva byli totiž jediný, o kom jsem věděla a měla představu jak vypadají, takže začíst se do příjemný 36k povídky vlastně nebyl žádný velký problém.

Ten totiž nastal až ve chvíli, kdy jsem si povídku četla již po třetí a do toho hledala, kde se dalo, jejich společné momenty a světe div se, našla jsem jeden z nejvíce love-hate relationshipů, na která jsem měla doposud možnost narazit. Hakyeon je little clingy shit a Leo zase nesnáší skinship. Když je pak dáte do jedné skupiny, Hakyeon vidí příležitost a Leovi tuhnout rysy ((don't fuckin' touch me okay)). Tihle dva jsou shodou okolností nejstaršími členy a už od počátku VIXX se traduje, že Hakyeon je ten komukativní/až vlezlý a Leo zase tichý introvert, který se skoro nesměje.

BTS(방탄소년단) _ Boy In Luv(상남자)

5. března 2014 v 21:22 | S c a r s
Konečně se k něčemu dostala dřív, než s ročním zpožděním a to v podstatě jedině kvůli jedné otázka na ask.fm, která mě tak trochu navedla si je pustit znova. A když jsem to překvapivě udělala, zjistila jsem, že se mi ten song líbí ještě víc, než na první poslech a tak pěkně letěl do mobilu. Nemůžu si pomoct, ale jako song, tak celá choreografie je vážně skvěla :D Jen se občas trochu směju, když si k tomu klipu pustím titulky :D LOL! Ale jinak si myslím, že bych se BTS možná měla i trochu víc věnovat, protože se mi očividně začínají hodně líbit :D

 
 

Reklama
......


"There are so many fragile things, after all. People break so easily, and so do dreams and hearts." Neil Gaiman

Follow on Bloglovin .... s o u r c e / © / ©


...