k » p o p

NELL - Four times around the sun

28. února 2014 v 14:59 | S c a r s
Opět jsem na tuhle pecku narazila jen náhodou. NELL je zrovna skupina, kterou už nějakou dobu znám a mám od nich v oblibě hned několik písniček. Není to typická korejská skupina a skoro bych řekla, že se spíš řadí mezi výjimky, které na korejské scéně můžete vidět. Mě osobně ale nadchli a když jsem se dozvěděla o nové písničce, hned jsem po nich skočila. Ta samotná je hodně zvláštní, ale pěkná. Klip je na druhé straně naprosto kouzelný.

vixx | hyde & voodoo doll

17. února 2014 v 22:45 | S c a r s

Od chvíle, kdy se mi dostala pod ruku jedna nejmenová povídka s VIXX, mi tahle kapela utkvěla v paměti. Když ochladlo nadšení z povídky, v klidu jsem se podívala na video ((tady by bylo lepší říct znovu podívala, protože pokud si dobře pamatuju, lucz už se nějakou dobu snažila mi je vnutit, bohužel marně)). Proč mi tak trvá dostat se do jiných kapel?! UGH. Jistě neposlouchám jen EXO a ráda si najdu čas i SHINee, TVXQ nebo teď jsem si hodně oblíbila i Block B, ale žádná z těch kapel mě nedonutila si sednout k youtube a sledovat rozhovory, nebo se o kapelu zajímat víc, tak jako se to právě stalo s VIXX.

Oba klipy jsou ponořeny do temného prostředí a podle toho co jsem slyšela, má jít o vampire concept. Hyde ty sklony sice má, ale u Voodoo doll už je atmosféra trochu jiná. Obě písničky si ale nemůžu vynachválit. Právě si dávám dohromady celou diskografii a je dost možné, že se podělím i o pár postřehů, nebo aspoň pocitu, který z nich mám. Bohužel ale už teď tuším, že mě nějakou chvíli tahle skupina nepustí. And I have mighty feels to write vixx fic, dammit.

vixx; hydevixx; voodoo doll

bit of old; or something

11. ledna 2014 v 23:23 | S c a r s
Jedná se o většinou již starší písničky, nebo kousky, které mají od comebacku pár měsíců (a někdy i let). A jelikož jsem hrozná osoba a většina se mi nelíbila na první poslech, došlo to ke mě až teď. Všechny, nebo aspoň některé, určitě znáte a já tedy dodatečně vzdávám hold.

Block B; NILLILI MAMBO

Když ji kluci vydali, tak mám pocit, že se mi vůbec nelíbila. Pořád jsem sjížděla Nalinu a tohle se mi oproti ní nelíbilo. Teď si ale pochopitelně ani song, ani klip nemůžu vynachválit. Je to prostě skvelý song!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
SPICA; Tonight

Skvěle naladěný letní song, který naprosto vyčnívá z té hromady ženských kapel, jejíž klipy jsou jeden záběr v naaranžovaném studiu. Navíc se mi neskutečně líbí ty barvy a celkový pojetí klipu, který skvěle ladí s písničkou.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

XIA (준수) Incredible (인크레더블) (Feat. Quincy)

14. října 2013 v 6:42 | S c a r s
Na 8track mám jeden mix kpopových písniček, který si občas pustím a tak cca po pěti minutách přestávám písničky vnímat. Ovšem tahle mě přivedla z tranzu a mě se hned zalíbila, takže jí tu máte. Jaké překvapení, když jsem zjitsila, že to zpívá Junsu z JYJ :D Je to vyloženě summer party song řekla bych, takže klip podle toho také vypadá, ale i tak se mi písnička hodně zalíbila.

k-pop fanfic soutěž | will you join?

9. srpna 2013 v 11:15 | S c a r s
Včera jsem narazila na docela zajímavou fanfic soutěž, kterou pořádá blogerka JunS. Rozsah povídky má být minimálně 3 stránky A4 ve wordu (což je podle mého odhadu cca 1500 slov) a jediná podmínka, která se klade, je vybrat si z předem určeného pairingu, která najdete v přiloženém článku. Povídky musí být poslány nejpozději do 20. sprna 2013 na e-mailovou adresu kpopfic@seznam.cz a povídky, které přijdou později, nebudou zařazeny do soutěže. Co se cen týče, výherce získá jedno ze tří k-pop cd, které si vybere a další dva pak následně získají předem určené ceny v podobě náramků, pohlednic a nálepek.

Sama si pohrávám s myšlenkou se do toho vrhnout, ale kdo ví :D Nápad bych měla, jen už se teď přemluvit ke psaní :D Pokud se vám nějaký pairing zalíbí, určitě si nenechte ujít příležitost si zasoutěžit a tak pěkné ceny :D


Spread the word. And join in.

BEAST - FICTION

8. srpna 2013 v 13:34 | S c a r s
Přiznám se, že BEAST mě nikdy zvlášť nezaujali, ale hádám, že to jde spíš podle písničky :D Nacházím se ve fázi, kdy stagnuju články a snažím se něco připravit, takže aspoň přidávám písničku, která mě zaujala hned na první poslech a zalíbila se mi :D I klip mají zajímavý :D

KIM HYUN JOONG 김현중 'Unbreakable' M/V (feat.Jay Park)

20. července 2013 v 11:07 | S c a r s
Wow. Já z té písničky vážně naprosto umírám. Celý den jí poslouchám stále dokola a nemůžu přestat. Vybafl jí na mě článek na asianstyle a ze zvědavosti jsem si jí pustila. Jak klip, tak i písnička jsou vážně naprosto úžasný! A nebudeme si lhát, když si tam ke konci roztrhá to triko a všichni kluci tancují polonahý a ještě k tomu na ně kape voda - prostě pastva pro oči.

로이킴 (Roy Kim) - Love Love Love

12. července 2013 v 9:22 | S c a r s
Po dlouhé době jsem zase koukala na živý přenos z MCountdown a v reklamách tam na mě pořád sypali jméno Roy Kim a kam jsem se poohlédla po yt a vyplivlo to na mě písničku Love Love Love. Na první poslech se mi líbila, na druhý poslech už jsem si jí broukala a na třetí poslech jí už stahovala :D A musím říct, že se mi hrozně líbí i klip!~

방탄소년단 - No More Dream

18. června 2013 v 20:42 | S c a r s
Už jsem si to video pustila asi čtyřikrát a začíná se mi ta písnička hodně líbit. Řeč je o nové k-popové debutující kapele s názvem BANGTAN boys (BTS), která se světu ukázala teprve před necelým týdnem. Samozřejmě na tumblr už jsem něco málo zahlídla a když jsem měla dneska volnou chvíli, zkusil se potom poohlédnout. Našla jsem i záznam z jejich debut stagi a musím říct, že si mě docela získali :D Asi se o ně začnu trochu víc zajímat :D

Lee Hi ft. 2000 Won - Love The Way You Lie

20. dubna 2013 v 17:46 | S c a r s
Prostě wow! :3 Jen náhodou jsem narazila na tumblr na tento cover, ale hned jsem si ho zamilovala :D Slyšela jsem, že Lee Hi dřív neměla vůbec dobrou anglickou výslovnost, ale jak se na tomto videu můžete sami přesvědčit, to je už minulostí, a mohla by kde koho hravě strčit do kapsy, nemluvě o tom, jak skvělý má hlas. Ten song se v jejich podání vážně pecka!

 
 

Reklama
......


"There are so many fragile things, after all. People break so easily, and so do dreams and hearts." Neil Gaiman

Follow on Bloglovin .... s o u r c e / © / ©


...