m o v i e s

Tohle je válka [2012]

9. června 2015 v 21:35 | S c a r s

Yay! Nemusíte se ani ptát, jak jsem k tomuhle filmu dostala, protože vám to mile ráda zodpovím sama. Někdy minulý týden se mi dostal pod ruku novým film s Tomem Hardym, který se poněkud nechutně dere mezi horní příčky mého pomyslného žebříčku oblíbených herců. Daný film mě sice obsahově moc nezaujal, ale vnukl mi chuť opět vidět Počátek. To v konečné fázi nestačilo a tak jsem zkusila ještě Tohle je válka a nebyla to vůbec špatný volba.

Příběh nás seznamuje s dvojicí agentů, tak trochu průserářů, kteří jsou po poslední práci vyražení z akcí v terénu, což jich mimochodem dává notnou dávku volného času. Na jedné straně tu máme Franka s přezdívkou FDR (pořád nechápu, že to nikdo ve filmu nezpochybňoval, protože mu tak říkají častěji než vlastním jménem, nevermind), poněkud sukničkář kterému mu dlouhodobé vztahy moc neříkají a na druhé o něco málo drsněji vypadajícího Tucka, který touží po rodině a trvalém vztahu.

Zatímco se Tuck rozhodne přihlásit do seznamky, Frank (odmítám tu říkat tou přezdívkou) jde na to postaru a loví slečny na svůj šarm (whatever it means tbh). Když poté zjišťují, že pozvali na rande stejnou ženu, uzavírají dohodu - nebudou si navzájem podrážet nohy a nechají ji, aby si sama vybrala. A teď přichází ta vtipná část - napíchnou jí dům, povolají agenty aby zjistili její denní režim a snaží se jí vlichotit do přízně. Tím to ale celé nekončí a aby toho nebylo málo, jde po dvojici agentů ještě uprchlík mstící se za smrt svého bratra. Nakonec padá i celá dohoda a začínají si solidně vjíždět do vlasů a dělat vše proto, aby překazili plány toho druhého.

I přestože ta kriminální zápletka je v tomto ohledu hodně zasunutá do pozadí, jsem ráda že tu ale hrála i svou malou roli a trochu zpestřovala tuhle v podstatě romantickou komedii. I když jsem se vážně dobře bavila, není to úplně nejlepší film. Přišlo mi, že Reese Witherspoon to docela solidně kazí charakterem své postavy, ale naštěstí chlapy válí, což byl důvodem proč se na film vůbec podívat. Filmu nechybí ani humor, který jsem ocenila hned několikrát a byla jsem ve výsledku vážně spokojená.


V konečné fázi na rovinu přiznávám, že jsem to chtěla vidět právě kvůli Hardymu a nemálo jsem se nad ním rozplývala v průběhu celého filmu, tudíž nemůžu pochopitelně zaručit, že se u filmu budete bavit stejně. Komedie to ale není úplně nejhorší, i když hodnocení na csfd vás asi moc nepřesvědčí. Osobně nabádám tomu dát šanci, aspoň kvůli Hardymu (he's such adorable shit). A menší spoiler na konec, pořád nechápu jak si mohla vybrat Chrise před Tomem; prostě fuck the logic.

Mad Max: Fury Road [2015]

23. května 2015 v 11:22 | S c a r s

So here it is. V poslední době nejlépe utracený dvě stovky za dvě hodiny neskutečný akce, neskutečně bad-ass ženských charakterů a Toma Hardyho ve full HD. Co víc si přát?! Jestli jste neuvažovali o návštěvě kina, je načase zvážit svoje rozhodnutí a mým zbožným přáním bude, aby vás právě tenhle článek k tomu nakopnul.

Příběh je poněkud více než jednoduchý. Ocitáme se ve post apokalyptickém světě, kde Země není to co bývala a civilizace, nebo aspoň to co z ní zbylo, je rozdělena do gangů přetahující se o benzín a zbraně.

"My name is Max. My world is fire. And blood."

Všude okolo je poušť a popravdě kdo by z toho nezačal šílet. Jedním takovým je i Max, který se po smutných tragédiích svého života vydává na osamělou pouť, ale izolace mu není dopřáváno. Stačí aby jednou nestihl na plyn dupnout dostatečně rychle a skončí jako zásobárna čerstvé krve pro nádorové chcípáky, kteří už vydechují z posledního.

Přibližně ve stejnou dobu se Imperator Furiosa vydává s velkým tahačem na pravidelnou cestu pro další zásoby paliva. Tahle jízda ale začne nabírat na obrátkách v okamžiku kdy uhne z vytyčené trasy a razí si cestu přes nepřátelské teritorium. Pod kapotou skrývá malé ukradené tajemství a vůdce gangu z toho nemá radost. Společně s celým svým gangem se vydávají rebelům v patách a díky řadě okolností je to právě Max, kdo skončí uprostřed toho všeho.

movie update | aneb jak jsem líná dělat recenze

29. března 2015 v 17:10 | S c a r s

Tohle by se svým způsobem jako nazvat i jako pokus o shlédnutí Oscarových snímků, ale totální fail z toho. Pokud vám výsledky cen nejsou úplně cizí, jistě víte že Oscara za nejlepší film dostal Birdman, dále oceněné byly i filmy Teorie Všeho, kde Eddie Redmayne dostal Oscara za nejlepší mužský výkon v hlavní roli a v neposlední řadě i Whiplash, které zase utržil nejlepší mužský výkon ve vedlejší roli pro J.K. Simmonse. Jak už v nadpisu podotkla, jedná se pouze o menší update a pokud článek neskončí v koši, nebo v rozepsaných článcích, můžete se těšit na pouhé dojmy z filmů, ale kvůli synopsím vás odkážu na příslušné stránky (well fuck it, moje míra lenosti se skutečně překonává; I'm sorry)

Big Hero 6 [2014]

24. ledna 2015 v 23:04 | S c a r s

Hiro Hamada je malý, geniální konstruktér robotů, jež plánuje svou velkou kariéru v robotích zápasech. Když ho ale jeho starší bratr Tadashi vezme do své laboratoře na univerzitě, změní jeho názor a Hirovým novým cílem je být vybrán ve školní přehlídce vynálezů, která mu zaručí přijetí na univerzitu. Jeho život se ale velmi krátce poté otřese v základech, vezme mu chuť jít dál a jedinou společností je robot Baymax, jehož Tadashi stvořil.

I AM DONE! SO DONE! Proč animáky prostě nemohou být vždy krásný, cute a happy ever after? Vtipné je, že Big Hero 6 je všechno, co jsem právě vyjmenovala, ale to neznamená, že vám nezlomí srdce a nezanechá ve vás díru. Už od listopadu, kdy se na tumblru objevili první gifky z trailerů a reporty z kin, jsem doslova umírala tenhle film vidět. V té době byla moje éra nadšenosti z animáků v plném proudu a vidět Big Hero 6 vypadalo jako povinnost, pro kterou bych ale i velmi ráda vraždila.

Nakonec se tak málem i stalo, protože když snímek přišel teď, koncem ledna do českých kin, našla jsem projekce jen s českým dabingem. Like whut? A tím pro mě vyhlídky vidět to v kině skončily. Well, thank you pretty much. Naštěstí pro moje ubohé srdce se na netu našla již koukatelná verze a já poprvé po dlouhé době porušila svoje pravidlo s blu-ray kvalita only. Anyway, I wasn't really prepared and I fell hard. Asi deset minut jsem zírala na černou obrazovku než jsem to spustila, jen z panického strachu, že se mi to možná nebude líbit. Who am I kidding? I love it ♥ Jenže ta obava tu byla už jen kvůli faktu, že jsem se vydání filmu nemohla dočkat. Jak jsem zmínila, první zmínky o filmu padly na tumblru a já se nechtěně trochu vyspoilerovala. Jelikož jsem poslední dobou hrozný máslo, tak není animák který by mě nedojal a tady to bylo hned třikrát.

Líbil se mi příběh, zamilovala jsem si postavy a navíc Baymax jako úžasná reklama na Michelin, byl jednoduše k popukání. Hiro s tímhle nechutně roztomilým robotem tvořili skvělé a komické kombo. Řezala jsem se smíchy u scény, kdy Baymaxovi docházela baterka, což se u něj projevilo jako nadměrný užívání alkoholu - dokonalost! ♥ Nechci zbytečně spoilerovat, je tam spousta dalších věcí které křičí po pozornosti a jsou skvěle podané. Tenhle animák je prostě perla. Musím pořád dokola opakovat, že je to perla výhradně pro mě, ale nechce se mi věřit, že by se někomu nelíbil. Prostě pro mě jeden z nejlepších animáků, který vám můžu jen doporučit.

If you think Baymax isn't cute, you have no soul (╯°□°)╯︵ ┻━┻

movies | aneb jak doporučuji animáky.

11. ledna 2015 v 15:53 | S c a r s

Sorry people, I suck at life right now. Z toho důvodu přináším svůj menší seznam věcí, které mi momentálně dělají radost. Navíc jsem tak nějak považovala svou neznalost pohádek jako velkou díru ve vzdělání a tím to se to snažím napravit. Koneckonců animákama po většinu času prostě nemůžete nic zkazit.

Tak nějak to všechno začalo s druhým pokračováním Jak vycvičit draka, když jsem hlídala mladší sestru a tenhle film byl právě ten, na který si poručila se dívat. Zatím co ona to už viděla minimálně po sté a někde v půlce ztratila zájem, já seděla zařezaná až do konce. Svým způsobem mě nikdy nepřestane překvapovat, jak skvěle dokáží vystihnout momenty z normálního života.

dhoom 3 | festival bollywoodských filmů

4. listopadu 2014 v 20:01 | S c a r s

Nope, tohle nebude recenze, ale spíš takové malé ohlédnutí za počinem, který jsem měla možnosti vidět. Zhruba od minulého týdne probíhá v Praze festival bollywoodský filmů a díky shodě okolností, jsme se byli s rodiči na jednom z představení podívat. Neměla jsem tušení, co mě čeká a dvacetiminutový úvod o indické kinematografii jsem považovala za brždění času, jenže nakonec se ukázalo, že se díky tomu hodně vysvětlilo.

Nešlo tu tolik o samotný příběh, ani postavy, ani zamyšlení nad světem, ale především co nejlépe prezentovat dané scény. Bylo to stupidní a přehnané, ale neskutečně živé a pastva pro oči. Samotný film trval skoro tři hodiny, ale z mého pohledu to bylo jen kvůli počtu zpomalených scén, kdy nastane rádoby drsná a cool scéna - těch ve filmu ale bylo požehnaně a v konečném výsledku se to podepsalo na délce filmu.

"Co o těch zlodějích víme?"
"Momentálně můžeme s jistou tvrdit, že jsou to zloději."

(zbytek dávám pod perex, ale doporučuju číst dál.)

Edge of Tomorrow [2014]

16. září 2014 v 22:08 | S c a r s

Podplukovník Bill Cage je tak trochu zbabělec, který si před přímým bojem ve válce s mimozemšťany, vybral tu snadnější cestu a stal se řečníkem celé situace. Nakonec i ze své pozici se ocitne na přední linií a hned několik minut po střetu s nepřítelem, je zabit.

V posledním momentu své poněkud krátké mise se mu ale podaří zneškodnit i jednoho z Mimiků, jenž mu předá látku která ho vrátí zpět v čase a celý den se odehrává znovu opět do momentu, než je znovu zabit. Na bojišti se setkává s Ritou Vrataski, která si prošla tím samým a společnými silami se snaží najít nepřítelovu slabinu, aby zpět získali svou planetu.

Well, that was such a nice surprise. Víte jak moc miluju filmy o cestování v čase, takže podívat se na Edge of Tomorrow jsem brala skoro jako povinnost. Jenže byla sobota večer, film jsem měla už stažený ale ta chuť mě jaksi přešla. A nemám zrovna moc v lásce Toma Cruise, ale čert to vem. Nic lepšího v plánu jsem stejně neměla, tak jsem si to pustila a jenom zírala.

Další věc kterou nijak zvlášť nemusím jsou vojenské filmy i když tohle asi zase nebude úplně tuctový případ, i když jsem viděla několik opačných názorů. Každopádně pro mě to bylo skutečně pěkné překvápko a nemůžu říct, že bych se nudila. Každá scéna, která se opakovala měla něco do sebe a mě neskutečně bavilo sledovat, jak jinak se oproti minulé scéně hlavní hrdina zachová.


Navíc nevím jestli je to jenom můj názor, ale mám dojem, že čím starší Tom Cruise je, tím více snesitelnější pro mě jeho filmy jsou. Jeho předchozí film Nevědomí sice nebyla taková pecka, ale nebylo to nic, co by úplně urazilo a navíc stále nemůžu rozchodit ty skvělý vizuální efekty, které mimo jiné můžete najít i Edge of Tomorrow. Co se týče Emily Blunt, měla jsem možnost ji vidět už v několika filmech, ale bylo to zrovna něco, kde by si získala moje sympatie, což ale s tímhle snímkem změnilo. Ti dva tvořili pěknou dvojici a čím více se film blížil ke konci, tím více jsem jim držela palce.

Skutečně si v tomhle případě nemám na co stěžovat. I přestože mě příběh už od začátku zaujal, ani zdaleka jsem nepředpokládala, že by se mi tolik líbil. Co se cestování v čase týče, jde jen o jednoduchou smyčku, tudíž nic u čeho byste museli přemýšlet, ale i tak to byla skvělá podívaná a já můžu jen doporučit.

Captain America: The Winter Soldier [2014]

21. srpna 2014 v 15:32 | S c a r s

Po katastrofických událostech, které Avengers prožili v New Yorku, žije Steve Rogers neboli Captain America ve filmu Captain America: Návrat prvního Avengera poklidně v ústraní ve Washingtonu, D.C. a snaží se přizpůsobit modernímu světu. Když ale dojde k útoku na jeho kolegu z organizace S.H.I.E.L.D., zaplétá se do pavučiny intrik, které ohrožují celý svět.

Společně s Black Widow se Captain America pokouší odhalit stále se prohlubující spiknutí a současně se na každém kroku střetává s profesionálními zabijáky, kteří byli posláni, aby ho umlčeli. Když dojde k odhalení skutečné šíře zákeřného plánu, povolávají Captain America s Black Widow na pomoc svého spojence Falcona. Přesto se brzy ocitají tváří v tvář nečekanému a zdatnému nepříteli - Winter Soldierovi. (oficiální text distributora)

Well, fuck it! Popravdě jsem chtěla přidat recenzi i na první díl, ale nakonec mě to přešlo. I přestože První Avenger měl několik skvělých momentů a slušně dostal diváka do děje, pořádná akce přišla až s druhým dílem, který tentokrát nese podtitul The Winter Soldier (a počeštěné jako Návrat prvního Avengera). První díl zrovna neohromil a tudíž nebylo v podstatě pro mou osobu jinak podstatné, že se dělá druhý díl, nebo že už přišel do kin.

Nakonec jsem se k němu dostal až dva týdny zpátky, kdy vyšel v Americe a tudíž byl i k dispozici na netu v dobré kvalitě. Mám pocit, že bych si už měla zvykat na fakt, že mě dostávají do kolena věci, od kterých bych to nejméně čekala. Co si budeme lhát, mám slabost pro Marvelovky a v podstatě mě neurazí nic (i když u nového Wolverina bych tiše a hořce zaplakala), ale druhý díl nejen že neurazil, ale dost i překvapil. Víc akce, lepší děj a postavy, které nutně nemáte chuť zabít /thumbs up, guys/.


Oukej, ale zase si nebudu moc lhát, protože moje nadšení pro druhý díl Captain America, má pochopitelně svůj důvod a kupodivu jím není Chris Evans, jako Steve Rogers, ale jeho drahý kamarád Bucky Barnes, kterého jsme viděli v první díle skonat a v jeho pokračování se vrací jako elitní zabiják, The Winter Soldier. Ohodnotit film je pro mě v tuhle chvíli nadlidský úkol, protože moje objektivnost se utápí v crushy na Sebastiana Stana, takže mi odpusťte a radši vás rovnou odkážu na film, který byste i přesto jistě měli vidět. Jakožto ale jako Marvelovka, to má ale všechno, co od ní divák očekává a dost možná i víc.

Guardians of the galaxy [2014]

16. srpna 2014 v 22:59 | S c a r s

Z jedné poměrně jednoduché loupeže starého artefaktu, se zlodějíček Peter Quill ocitá uprostřed vřavy na jejímž konci stojí mocný tyran Ronan a svět v troskách. Na jeho hlavu je vypsaná odměna, což dohromady svede několik pozoruhodných existencí a navrch s ukradenou koulí, z toho kouká i balík peněz. Vše se ale mění v okamžiku, kdy všichni okusí moc, který předmět ukrývá a z honu za kořistí, se stává záchranná mise.

Jeden z letošních filmů, na které jsem se v podstatě těšila nejvíc už od okamžiku, kdy se na netu objevit trailer a radši ani nepočítám, kolikrát jsem tu několika minutovou stopáž od toho momentu viděla. Tudíž byla jasná věc se na to vrhnout do kina a rovnou to vnutit kamarádce jako dárek k narozeninám (ano, až takový jsem zvíře jen abych nešla sama! :D). Se vším všudy to ale byla pecka.

Místy poněkud chaotická, ale rozhodně jiná, než jsem vůbec čekala a nemůžu se zbavit pocitu, že přeci jen Strážci galaxie nejsou úplně ten typický film o superhrdinech - v podstatě totiž všichni působí jako idioti a ví to o sobě. Jenže pak jde do tuhého a to už končí všechna legrace. Herecké obsazení je na jedničku. Chris Pratt překonal všechna moje očekávání a roli komedianta/idiota/hrdiny sehrál skvěle a kolegové mu sekundovali.

Pochopitelně to ale nejde jen tak přejít a ať už Rocket nebo Groot, byly materiálově úžasný postavy, které si prostě zamilujete! Lee Pace jako záporák byla pro mě další pecka vzhledem k tomu, že jsem s ní poměrně nedávno viděla film The Fall, o kterém jsem vám již jednou říkala a i jeho jsem si ve Strážcích náležitě užila. V neposlední řadě nesmím zapomenout ani na mou oblíbenou rusovlásku Karen Gillan, která pro svou roli Nebuly doslova ztratila svoje krásné vlasy a nechala si udělat na hlavě koleno. Navíc záporácká role ji též hodně slušela. Jsem z toho vážně nadšená a už se těším, až to vyjde na DVD, protože tahle Marvelovka mi nesmí chybět v knihovně. Má cenu to vůbec psát - kurevsky doporučuju!

The Fall [2006]

9. srpna 2014 v 21:14 | S c a r s

Malá Alexandrie leží v nemocnici se zlomenou rukou a ve svém volném čase zkoumá prostory staré nemocnice. Naráží na zraněného a deprimovaného kaskadéra Roye, který jí začne vyprávět příběh pěti banditů. Jakmile se ale příběh začne blížit ke konci, požádá ji o laskavost - pokud pro něj ukradne léky na spaní, dovypráví ji konec. Tak se i následně stane, aniž by však tušila, co s nimi skutečně zamýšlí.

Celým snímkem se protínají dvě dějové linky - pohyb hlavních hrdinů v nemocnici a vyprávěného příběhu, kde se odráží Royova neopětovaná láska a ztracená vůle žít, jenž vede k tragickému konci.

Důvod proč jsem chtěla vidět The Fall, byl pochopitelně Lee Pace, kterého jako herce zbožňuju už dob seriálu Pushing Daises, jenž je u nás známý jako Řekni, kdo tě zabil. Nakonec jsem se k filmu dostala až když jsem byla nemocná, ale dost mě mrzelo, že jsem neměla možnost se na něj podívat dřív. Jak už jsem zmínila, příběh je rozdělen do dvou linek a po delším přemýšlení, jsem nakonec došla k názoru, že přítomnost odehrávající se v nemocnici, se mi přeci jen líbila o něco víc.

Roy byl skutečně přesvědčen o tom, že vzít si život, je pro něj jedinou možností ale postava Alexandrie na něj působila jako ztělesněná nevinnost, jenž ho táhla kupředu, zatímco jejich přátelství sílilo. Celkově jsem byla nadšená, ale i tak jsem si pěkně pobrečela, i přestože konec byl lepší, než vás straším v úvodu :D Lee Pace byl ve své roli vážně skvělý a rozhodně byl doporučila shlédnout film v originále s titulky, protože angličtina malé Catinci Untaru, je až neskutečně roztomilá. Určitě doporučuju!
 
 

Reklama