struggling with life but not really

# 14 | struggling with life but not really

9. ledna 2017 v 22:03 | S c a r s

25 12 _ 05 01

v mobilu se mi nahromadilo pár obrázků a já si řekla, že už tu dlouho nebyl článek s pořízenými fotkami a tím, co jsem dělala (někdy naposledy v sprnu a pak menší nálož v červnu). a když už jsem se obtěžovala dát jako první novoroční článek výhradně s korejskou populární hudbou, hodlám to tímto alespoň částečně zmírnit.

nepředpokládám, že by to mělo začít být pravidelnou záležitostí, ale někdy mě trochu zamrzí, že to bývalo prvotním účelem této rubriky, především v jejích začátcích, tudíž již skoro dva roky zpátky. nojo, začala jsem vám pak více cpát korejce.

crap | the best of 2016

30. prosince 2016 v 11:37 | S c a r s

Minulý rok jsem touto dobou připravila článek shrnující mé osobní best of z celého roku a letos bych v této menší tradici chtěla pokračovat. Nicméně ale k mému pohoršení jsem zjistila, že dosavadní sekce jsem tento rok nebyla schopná vyplnit a tak s nutností vznikly nové, na míru ušité mým aktuálním závislostem. Sort of personal and sort of random. H e r e w e g o !

movie; Train to Busan

Ano, přiznávám, že moje shlédnuté filmy a seriály z letošního roku jsou převážně z jihokorejské tvorby, ale Train to Busan si u mě bez tak vysloužil pozici nejlepšího filmu.

bonus; fuckin' watch this. herec Gong Yoo si v tomto snímku střihl hlavní roli a hlavní role se mu dostalo i v nové doramě Goblin, kde jeho postava šla do kina s hlavní hrdinkou právě na Train to Busan. v podstatě se jedná o jeho reakci na film. so fuckin' hilarious!

it's finally over. ha ha ha ha ha!

25. prosince 2016 v 19:12 | S c a r s

Přísahám, že se layout měl nést ve vánočním stylu, ale alespoň náznacích vánočních svátků, ovšem moje múza opět zklamala a oblékla se do černo-šedo-bílých barev. Jak jste si mohli všimnout, moje aktivita tento měsíc je ještě více tragická, než předešlé měsíce a stále se cítím mírně provinile za články převážně o mé osobě. Bohužel ani dnes neudělám výjimku.

Od posledního článku se ale stala řada věcí, které letošní svátky naladily na správnou vlnu, ať už budu mluvit o své pracovní situaci, kdy jsem konečně začala mít pocit, že jsem součástí kolektivu (a překvapivě k tomu stačila poměrně nepatrná snaha z mé strany), a nebo se zmíním o dárcích, které mi letos udělaly největší radost.

Čím starší jsem, tím větší fanda praktických věcí, se ze mě stává. Taky máte rodinu, kterou Vám každoročně nadělí ponožky? Moje maminka naštěstí ale nikdy nekoupí ledajaké a letos se můžu chlubit s tučňáky, nebo sovičkama a liškama. A to nemluvím ještě o pár teplých ponožek, které jsou pro mě výhrou v loterii, jelikož bych si bez nich nedokázala zimu představit.

Došlo i na kosmetiku, kterou nikdy neodmítnu a v neposlední řadě i boží čepici s rolákem, kterou jsem si sama letos ještě nestihla koupit. Ještě že babička ví.

your choice is the only answer in life.

11. prosince 2016 v 15:19 | S c a r s

Menší update o aktuálním dění, nejnovější doramách které sleduji a hudebních závislostech, na kterých momentálně ulítám. A vše hezky rozdělené.

Pamatuji si, jak mi kamarádka říkala "První týden v nové práci je nejhorší a zaručeně budeš chtít dát výpověď." Z nějakého důvodu se mě ale tahle skutečnost drží i po druhém týdnu a podle toho co jsem slyšela, hektické období asi nepřestane až do konce ledna. V podstatě to sice není tak vyhrocené, ale zvykám si až příliš pomalu a díky chřipce, co na mě leze už od poloviny týdne, dělám víc chyb, než obvykle. No není to dokonalé?

A z toho důvodu jsem se rozhodla, že si udělám radost menšími nákupy. Prvotním plánem byly nákupy na Vánoce, jelikož mi stále chybí většina dárků a po velmi neúspěšném pátku, kdy jsem lítala přes dvě hodiny po nákupních centrech a odešla jen s jednou věcí, jsem se rozhodla udělat radost i sobě. Vtipný moment začíná ale v okamžiku, kdy jsem dorazila domu a zjistila, že babičky koupila sestře to samé, co já.

smiley yoongi is life

Naštěstí jsem měla alespoň štěstí při vybrání dárku pro bratra a mamčinýho přítele, takže budu jen doufat, že dorazí včas. Ale přejděme k tomu, o čem jsem chtěla mluvit přednostně.

because love is like playing with fire.

25. listopadu 2016 v 18:31 | S c a r s

Zatímco si užívám dny volna před nástupem do nové práce, umírám bolestí jelikož si moudráky žádají pozornost. Ano, ušetřila jsem Vás výkecu nad svým psychickým stavem z této na výše stresující situace se kterou jsem se za poslední měsíc potýkala a ani s vyhlídkou stabilního zaměstnání, mě pocit nejistoty neopouští.

A bolesti zubů do toho tudíž také moc nepomáhají. Až budu na pohotovosti vyprávět jak to vyřešil můj zubař, asi je taky dost pobavím.

Doma si válím zadek už od středy, když tedy nepočítám tři hodiny čekání u doktora na vstupní prohlídku. Již tradičně se u našeho obvoďáka konal slet důchodců a čekárna tak připomínala společenskou akci.

Na druhé straně mi alespoň konečně přišli zimní boty, které jsem si před více než týdnem objednala. V objednávkovém listu ale stojí 'šněrovací holínky,' což mě značně vyvádí z míry.

why do i keep struggling?

17. listopadu 2016 v 17:51 | S c a r s

nový update o všem a ničem. v první řadě o Bangtanech, v druhé řadě o live action FULLMETAL ALCHEMIST a v neposlední řadě i o EXO. yeah, because why the hell not?!

Jenže já bych ráda mluvila i o dalších věcech a aktuálně proklínám blog za chybějící možnost tagů aka zahrnout jeden článek do více rubrik. Smutná skutečnost, se kterou se budu muset naučit žít.

Takže to opět pojmeme jako update současných slabin a pokud jste jedni z těch, kteří u mě rádi vidí Bangtany, budete asi muset sledovat každý článek bez ohledu na to, v jaké rubrice se článek pohybuje.

◄ honestly i didn't ask for this ♥

Měla bych na tumblr sledovat více k-pop blogů, jelikož mi moje dash aktuálně silně spoileruje nový díl Yuri!! on Ice, který jsem ještě neviděla a který podle všeho prosadil svůj první homo canon. There is some character development on the point. Gratuluji! Některé blogy zase řeší existenciální krize, upozorňují na nový díl 19 Days, na který čekám už věčnost, nebo řeší vybírání lokalit na dovolenou.

the greed that used to be my tool is now turning to swallow me.

6. listopadu 2016 v 17:35 | S c a r s

currently living with with four moods; i'm too old for this shit, i'm too tired for this shit, i'm too sober for this shit and i don't have time for this shit.

Padá na mě podzimní negativismus. Neřekla bych přímo deprese, ale v žádné případě se nejedná o výrazně příjemné stavy. Ke zlepšení nálady pomalu nic nepomáhá a už si ani nepamatuji, kdy jsem naposledy viděla nějakou doramu. Když nad tím tak uvažuju, možná by se to skutečně za depresi považovat dalo. Ale o tom se mi mluvit nechce.

Situace by asi nebyla tak kritický, kdybych do toho nezačala poslouchat i mixtape od Agust D, čímž mi Yoongi, aka BTS Suga velmi silně cloumá již s nadmíru pofidérním bias listem výše zmíněné skupiny, který se daří ruinovat i dalším členům mimochodem.

Právě díky Bangtanům a jejích rapper line jsem už dříve měla zájem poslechnout si jejich tvorbu, kterou separovali od aktivit skupiny jakožto celku, a tahle mixtape mě textově i hudebně zasáhla do velmi slabého místa.

struggles, real struggles. maybe. or not. who cares.

12. října 2016 v 20:04 | S c a r s

všímám si, že pokaždé když se přidá nějaký těžký nebo střední fangirl spazz ohledně kpopu, odezvu na článek ve hvězdičkovém hodnocení sráží nějaká lama. jistě nikomu nebráním v hodnocení dle vlastního uvážení, ale pasivní negativismus postrádá smysl, zvlášť když je neodůvodněný. a na důkaz toho, že mi dáváš za pravdu, nezapomeň ohodnotit i tento článek, lamo.

Jsem silně nedůtklivá a dávám to za vinu počasí (sort of). Pravděpodobně nejvhodnější čas bez výčitek oslovit tyto návštěvníky blogu, haha haha. Pochopitelně je to provokace z obou stran, protože mám tendence se ráda hádat.

But let's move on.

V poslední době sleduji hodně často reakce na korejské interprety, především od lidí, kteří o kpopu nikdy neslyšeli, nebo jen velmi málo.

Začalo to s Park Hyo Shinem a mentálním breakdownem několika náctiletých a končí to v podstatě okamžikem, kdy samotní BTS poprvé reagují na své vlastní MV Blood Sweat & Tears. Nepotřebovala jsem titulky, abych se u toho pobavila.

I ended up becoming a child who’d lost its way.

2. října 2016 v 17:07 | S c a r s

Oikawa na layoutu. Oikawa do sénatu. Oikawa for life. Je to už 84 let, kdy se tu něco podobného objevilo s Haikyuu!!. Upřímně jsem myslela, že přeháním, ale je pravdou, že tomu bude skoro rok od poslední layoutu na motivy mé bezesporu nejoblíbenější sportovní mangy. Shame on me, honestly.

A když už jsme u těch 84 let, nějak obdobně jsem měla pocit že trvají první díly Pinocchia, kterého jsem se rozhodla sledovat z nátlaku nejmenované osoby. (Den, I'm hella lookin at ya!) Bolest a utrpení mě čekalo zhruba až do sedmé, či osmé epizody, ale nakonec to potěšilo více, než bych čekala.

Zmíním se o tom určitě v přes příštím updatu, protože v tom chystaném už nebylo místo. Sleduji toho jednoduše až moc. Ale na druhé straně možná překvapím i s nějakým anime updatem, i když to je zatím ještě v nedohlednu. Podařilo se mi ale na druhé straně pohnout s Six Flying Dragons a paradoxně mě to po čtvrté epizodě dost chytlo. Uvidíme jako dlouho to vydrží, ale konečně mám naději.

on the path where you left me, I’m standing alone.

14. září 2016 v 10:07 | S c a r s

Updates, what are updates anymore? Až dokonale komické na situaci, kdy v podstatě stíháte sledovat vše, co chcete, čtete to, co chcete a posloucháte to, bez čeho nemůžete začít den je, že absolutně nestíháte dělat updaty. Logicky. Ovšem pak si představte mě, osobu, která na 90 % z toho co sleduje, čte a poslouchá, píše aktualizace. Jsem sice asi jediná, komu vadí, že nedělám drama updaty a asi se s tím budu muset naučit žít.

also this is me and it's so accurate, it hurts.

Je to týden a mě honí nutkání na sepsání dalšího trash článku o všem a vlastně ničem. Na druhé straně jsem v osobním životě udělala opět pár nepotřebných kroků kupředu a zjistila, že mi daný směr absolutně nevyhovuje. Budu asi předurčena ke strávení zbytku života po boku fiktivních postav a drahých korejských oppas.

things that makes me happy no. 1; Minseok a Joonmyun na koncertě SHINee. look at that happy child.

Kdyby to někoho zajímalo, už se pomalu připravuji na zimu. Po několika dlouhých zimách proklepaných s legínami, jsem si koupila džíny. A přitom v obchodě narazila na úžasné šedé pončo. Absolutně nezapadá to mého stylu, ale bude moje, už brzy. Navíc je září a na mě už dopadá předvánoční deprese z nákupu dárků. Možná letos skutečně přesvědčím rodinu, že nepotřebujeme materialistické věci. Let's spread some love.
 
 

Reklama