struggling with life but not really

talk dirty to me aka that one thing you should never ask of seiyuu, probably

11. února 2016 v 21:02 | S c a r s

článek plný zbytečných informací. yay.

trojice nejvíce přeceňovaných yaoi mang.

1. února 2016 v 7:29 | S c a r s

tohle bude asi jeden z těch článků, na které dostanu více záporných komentářů, nebo proti sobě poštvu větší, než menší množství lidí. ale chci to vzít kultivovaně, takže hurá do toho!

Koisuru BoukunJunjou RomanticaSekaiichi Hatsukoi: Yoshino Chiaki no Baai
Koisuru Boukun Junjou Romantica Sekai-ichi Hatsukoi

Už nějaký čas uvažuji nad podobným článkem, ale snažila jsem se přijít na nejlepší způsob formulace. První myšlenka obsahovala krátká review na tyto tři mangy, ovšem když jsem se na to ohlédla zpět, nebylo potřeba každou z nich rozebírat zvlášť, když se v nich setkáme se stejným problémem. Tudíž jsem se uchýlila ke sdělení dojmů v návaznosti na mangy, jakožto celek.

jak anime deformuje můj vztah k rodnému jazyku

23. ledna 2016 v 14:03 | S c a r s

aneb vyhodnocení průzkumu

"...so afraid to tell the world what I've got to say." Chtěla jsem si pustit ikonickou hudbu, při které by se mi článek dobře psal. So this basically trash to trash, takže jsem skončila u playlistu disney #singalong a je až neskutečně zneklidňující, kolik písniček z toho znám i se slovy.

▼ I přestože, co se do počtu, ať už hlasů v anketě, tak i komentářů týče, Váš vztah k angličtině v mých článcích, je vesměs kladný a upřímně jsem sama byla překvapená. Spíše jsem čekala větší míru tolerantních čtenářů a když jsem pravidelně sledovala nárůst hlasujících skrz správu blogu, příjemně mě to překvapilo.

menší průzkum mezi návštěvníky

16. ledna 2016 v 19:42 | S c a r s

Nepamatuji si, kdy naposledy jsem zveřejnila podobný článek, nebo zda vůbec. Příčinou je v podstatě skutečnost, že ať už napíši cokoliv, vždy se tu najde někdo, koho daný článek zaujme a napíše svůj názor v podobě komentáře. Samotná návštěvnost kolísá podle mé vlastní aktivity a tudíž jsem nikdy neměla potřebu upravovat, či krotit svůj styl vedení blogu, nebo psaní mých rádoby review.

Důvodem proč se k tomu uchyluji právě teď, byla inspirace velmi čerstvým článkem Program, které zveřejnila blogerka Lokusta. Ta svými komentáři nejednou sdělila i tady svůj názor na příspěvky a jako jedna z mála se nebojí poukázat na negativa článků, nebo odlišný názor na anime. Samozřejmě ale nemluví za všechny a ve mě to vzbudilo zvědavost.

Je nemožné se zavděčit všem a netvrdím, že výsledek průzkumu ovlivní/neovlivní můj vlastní pohled na vedení blogu a psaní článků, ale ráda bych si tímto získala menší obrázek o tom, co návštěvníci vyhledávají. Mohou se najít tací, kteří sdílí některé mé zájmy, ale způsob kterým je podávám na blog jim nesedí, nebo nevyhovuje (či snad odrazuje?). Možná se najdou i ti, kteří by neměli potřebu tu nic měnit. Who knows. Jasným příkladem jak mé rádoby review vypadají, si můžeme ukázat na tom posledním, pro anime Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri. Mám dojem, že se tam skutečně odráží vše, co i já osobně vyhledávám a je mi nejbližší při podávání recenzí/dojmů.

Jak moc se moje představa liší od té vaší? Vadí vám podobně stavěné dojmy/review? Jak se stavíte k angličtině v článcích? Ve článku je také k dispozici anketa. Budu ráda za každý názor, ať už se rozhodně se pod svým názorem podepsat, nebo zvolíte anonymní formu. (๑•̀ㅂ•́)و

E D I T . Pro ty, který hlasovali pro první možnost v anketě, zkuste napsat do komentářů proč vám angličtina ve článcích vadí. Je to snad protože anglicky neumíte? Nebo vám text přijde nepřehledný? Je to snad důvod, proč na tento blog nechodíte častěji, nebo vůbec? Bohužel samotné hlasování bez většího osvětlení vašeho důvodu zatím moc nepřínáší. Nedělala jsem si velké iluze, ale nakonec to přeci jen skončí bez výsledně. Zastávám názoru, že pokud pouze hlasujete proti angličtině a bez nějakého dalšího vyjádření, zřejmě vás chod tohoto blogu zase tolik nezajímá, tudíž pro mě není potřeba to měnit ;) Hlavní pointou bylo především komentování a rozvětvení problému a anketa byla spíš jako bonus. Well, nevedmind.


▼výsledky průzkumu jsou již vyhodnoceny a zveřejněny zde

květomluva aneb jak jsem se ji v práci naučila používat

16. ledna 2016 v 12:40 | S c a r s

ZKUSTE ŘÍCI: K tomu bychom si asi měli sednout.
MÍSTO: Zase zasraná porada! (╯°Д°)╯︵/(.□ . )

well, v podstatě to bude dlouhý rant na můj minulý job.

Slyšeli jste už o květomluvě?
Dle tetičky wiki, je květomluva lingvistická odchylka, projevující se snahou býti slušným. V mém předchozím zaměstnání se květomluva zásadně nepoužívala a nebyla uznávaná ani vedoucími kolegy. Skoro to vypadalo, jako kdyby většina personálu byla profesionálně školena ve slovníku vulgarismů, všechno pochopitelně za zavřenými dvěřmi, protože zákazník je náš pán.

(vtip nastal v okamžiku, kdy jsem měla jednou na telefonu zákazníka a šla jsem se vedoucího zeptat na něco ohledně jeho objednávky a vedoucí prohodil něco ve styl "To bude zase nějakej debil. Pěkně kecá!" měli jste vidět ten vítr, když zjistil, že mám zákazníka stále na telefonu a byla tu možnost, že to celé slyšel. "To jste mi to nemohla říct, že ho máte na telefonu?" a pěkně mě seřval. u trash bag, then get your shit together and shut the fck up!)

2016 | book wish list

7. ledna 2016 v 19:13 | S c a r s

celé to začalo přemýšlením nad vánočními dárky, které bych sama chtěla vidět po stromečkem a ke svému překvapení jsem zjistila, že množství které jsem dala dohromady, by asi rodiče dohnalo k bankrotu. každopádně celá situace se vyřešila vzhledem ke skutečnosti, že některé tituly ještě nejsou dostupné. tudíž jsem dohromady dala seznam knih a mang, které bych si chtěla tento rok pořídit, až už sama, či jako dárek k narozeninám, nebo Vánocům

Captive Prince
Captive Prince | Prince's Gambit | Kings Rising

summary: Damen is a warrior hero to his people, and the rightful heir to the throne of Akielos. But when his half brother seizes power, Damen is captured, stripped of his identity, and sent to serve the prince of an enemy nation as a pleasure slave. Beautiful, manipulative, and deadly, his new master, Prince Laurent, epitomizes the worst of the court at Vere. But in the lethal political web of the Veretian court, nothing is as it seems, and when Damen finds himself caught up in a play for the throne, he must work together with Laurent to survive and save his country. For Damen, there is just one rule: never, ever reveal his true identity. Because the one man Damen needs is the one man who has more reason to hate him than anyone else!

crap | the best of 2015

1. ledna 2016 v 18:31 | S c a r s
Je tu nový rok a moje nadšení do článků zase trochu kolísá. Nikdo nemůže čekat, že to bude trvat věčně, ale zrovna včera jsem tak hrdě tvrdila, jak mám hned několik napsaných článků a dalších několik k dopsání. Nemám ráda předsevzetí, ale do konce víkendu je chci dokončit (ehm a bude to fuška!). Každopádně přicházím s menších shrnutím toho nejlepšího, či nejoblíbenějšího, co jsem za poslední rok viděla, četla, nebo jen našla na netu, jelikož mě nápad od AWIT•ER natolik nadchl, že jsem prostě neodolala udělat si vlastní žebříček.

movie; Big Hero 6

"We didn't set out to be superheroes. But sometimes life doesn't go the way you planned. The good thing is, my brother wanted to help a lot of people. And that's what we're going to do. Who are we? B i g H e r o 6."

# 06 | struggling with life but not really

24. prosince 2015 v 19:05 | S c a r s

Někdy v momentu, kdy si tradičně dáme sprchu a převlékneme se do rádoby slavnostního oblečení, se dvě třetiny našeho domu, rozhodly jít spát. Vzbuď nás na večeři, they said. Dělám si už třetí kafe a odepisuju na vánoční přání. Až teprve dnes na mě dopadá vánoční nálada a všechno je prostě fajn.

coffee is the most important meal of the day(◡‿◡✿)

"I was putting presents under the christmas tree and I noticed that my dad wrote my name the way I used to pronounce it when I was about three years old :DD I just can't believe he's mocking me after all this time that I couldn't say my name right \o/ well that's some christmas spirit :D #christmas #present #happy just #LOL #Tacenta instead of #Kacenka"


Večeře proběhla podle plánu a řízky zase do dalších Vánoc nebudu moct cítit. Mám radost, že líbili dárečky které jsem koupila a na druhé straně velmi děkuji za ty, které jsem zase dostala já.

because nine volumes of Fullmetal Alchemist

Každopádně se přidávám k blahopřáním a přeji vám co nejvíce pohodové svátky, plno dárečků pod stromeček, hlavně žádný stres a jen to nejlepší do nového roku.


# 05 | struggling with life but not really

25. listopadu 2015 v 15:24 | S c a r s
Musím říct, že je poněkud zneklidňující přidávat články do struggling with life but not really, jehož primární cílem bylo dát dohromady pár real life momentů, které mi za poslední dobu udělali radost, ale s předchozím článkem mám dojem, že toto místo začínají přebírat fandomové věci, kterými mě krmí tumblr. IDK if I really mind, but please bear it with me. Abych ale zase nebyla total derp with no social life, což i tak v podstatě jsem, stalo se několik úžasných věcí.

irl kageyama s hinatou z HQ stage play; I just can't. this is srsly way too much for me to handle. they look so good and both of them are so adorable and cute and just fml

Na úvod se musím zmínit, že jsem s rekordním datem začala kupovat dárky na vánoce a nejvíc funny věc, že mám na účtu dost možná nejmenší finanční obnos za poslední dva roky. Je to ironie začít brzy nakupovat dárky, když na ně nemáte. Anyway, další zásek do mého finančního konta byla i tato zpráva na tumblru.

Je po půl roku od "předpokládaného" vyprodání titulu Even So, I Will Love You Tenderly, který jsem na si amazonu objednala v podstatě v okamžiku, kdy se to tam dostalo, ale knihu jsem do teď neobdržela. S velkým fuck you směrem k amazonu, jsem v okamžik objevení výše zmíněného postu zrušila objednávku a skočila po jedné z volných kopií, because this is Yoneda Kou and I need to have it. Ha ha ha. Už ji dokonce i odeslali a stála mě o čtyři kila méně, než na amazonu. Další vyslané fuck you směrem k amazonu. ( ˘ ³˘)♥

# 04 | struggling with life but not really

13. listopadu 2015 v 0:45 | S c a r s


Někdy na tumblru narazím na hodně trefné věci. Ve většině případech jsou spojené s mou bitchy povahou a ve všech ostatních případech se vztahují k horoskopům pro berany, ke kterým mimochodem taky patřím. Asi proto mě ani nepřekvapilo, když na seznamu krásný slov, byl beran spojován s defenestrací. Ha ha ha. I would also loved to throw few people out the window because why not, right?!

also guess who; luhan. little baby deer, it's been a long time

přejdu fakt, že vydal sólo placku (děkuji sunhee za to, že je skvělým zpravodajem), že už má za sebou pár hereckých partů a přejdu k tomuto videu. je to tak trochu promo jeho nového filmu the witness a musím říct, že se docela těším. nah, mám slabou chvilku, tak mi dovolte se těšit. co si budeme povídat, najdu tam pár failů, ale počkám si a uvidím.

každopádně už mám nějakou dobu s ním stažené twenties once again, ale ještě jsem se k tomu nedostala. that's so like me. přísahám, že tento víkend. asi dneska (ugh, je pátek a já tu nad článkem sedím už od čtvrtka, lol). v sobotu jdeme na bonda, ale hodnocení na csfd je k pláči.

another also, viděla jsem nějaký (asi) poslední vydaný záznam z exo koncertu a i přestože tam luhan byl, vystřihli z vizuálu skoro všechny jeho party. idk, but i find it really funny and pretty much pathetic. nevermind. chtěla bych říct, že mi v exo nechybí, ale kecala bych. asi jsem o tom už někdy zmiňovala, ale jeho odchod byla poslední kapka v mém angažování v kpop komunitě a tím to haslo. ztratila jsem zájem a to připomínám, že se ani nejednalo o mého biase. fuck this topic, no one cares anyway.

aries zodiac facts
They usually see no real need to hide anything. They usually put all their cards on the table, so you will know if they love you or hate you. They have no patience to pretend and be fake.

 
 

Reklama
......


"There are so many fragile things, after all. People break so easily, and so do dreams and hearts." Neil Gaiman

Follow on Bloglovin .... s o u r c e / © / ©


...