t v s e r i e s

Jessica Jones [2015]

29. června 2016 v 21:06 | S c a r s

Pokaždé se na začátku review zaobírám tím, jak v podstatě nemám čas na nic a nedokážu se soustředit na seriály, doramy a anime ve stejné období. Momentálně mě sice láká hned několik doram, ale bylo už načase dohnat seriálové resty, ať už to byla šestá řada Game of Thrones, dvě poslední řady s praštěnou bandou vědců z The Big Bang Theory, nebo aktuálně i marvelovské seriálové adaptace. Dokonce se mi to podařilo i bez velkých spoilerů.


Jessica Jones je nejnovějším počinem produkce studia Marvel a Netflixu, jež si odstartovala svou premiéru již koncem minulého roku. Po velkém úspěchu s první řadou Daredevila byla i Jessica na mém seznamu velmi očekávaných sérií, but k-dramas happened and there was no way back.

Hlavní hrdinkou je cynická mladá žena, pracující jako soukromý detektiv v newyorské čtvrti Hell's Kitchen. Je obdařena silou daleko přesahující schopnosti normálního člověka a nebojí se ji využívat ve prospěch svého povolání. Za její silnou vůli a odhodláním ale stojí především smutná a trpká minulost - ve svých pubertálních letech ztratila rodiny a v neposlední řadě se stala i objektem náklonnosti psychopatického sériového vraha jménem Kilgrave, jenž dokáže ovládat lidi kolem sebe. Svou posttraumatickou poruchu utápí v alkoholu a těžké dávce sarkasmu, což ji alespoň částečně dává sílu přežít další den. Nicméně Kilgrave není tak úplně mrtví, jak si Jessica myslela.

tv series update # 0.2

7. srpna 2015 v 10:09 | S c a r s
Dneska se budeme bavit o seriálech, na kterých jsem se v poslední době stala poněkud závislá. Zabloudíme do temného Gothamu, necháme se nalákat na prastará stvoření v Penny Dreadful a aby toho nebylo málo, zahrajeme se i Hru o Trůny. Jelikož jsem opět došla do stádia, kdy by mě stálo příliš mnoho sebetrýzně na každý z těchto seriálů vlastní recenzi, zřejmě by to nedopadlo nejlíp a tak snad vás neurazí aspoň krátký přehled. Update je už napsaný asi měsíc, a opět mi aktuálně v krvi koluje chuť po anime, takže se zbavuju článku. Enjoy or whatever :D


Gotham | complete S01 | Ještě předtím, než Gotham začal zahraňovat Batman a jeho znak visel nad městem, ulicemi se prohánělo mnoho nebezpečných existencí a správa města byla ta poslední, která mu skutečně vládla. Jim Gordon, jako čerství zelenáč přichází do GCPD s ideály o spravedlnosti, které však nefungují na hranicích tohoto města. Jeho prvním případem je vražda manželů Wayneových, jenž byly zastřeleni v potemnělé uličce a jediný přeživším zůstal jejich syn Bruce, aka budoucí badass Batman.

Rozjezd seriálu je spíše slabšího rázu, ale snad neunudí nakolik, abyste to s ním vzdali. S každým další dílem se situace začne přiostřovat a hned několik z vás si jistě začne všímat vedlejších charakterů, které budou mít později v příběhu větší roli. Postavu Jima Gordona jsem si zamilovala už díky Nolanově trilogie, kde ho ztvárnil Gary Oldman a upřímně jsem se ani neděsila, co by s postavou mohl provést Ben Mckenzie, i přestože obavy by byly namístě. Pokud jde čistě o jeho postavu, hraje jednoduše na hraně zákona a zločinu, což mu dodání badass look a nebojí se ani vyhrožovat vysoce postaveným politikům, protože na to prostě má. S podobnou troufalostí a drzostí, jsem se dlouho nikde nesetkala a zřejmě proto jsem z něj byla tolik nadšená. Jediné co mě mrzí, je finále. Překombinované, působilo uspěchaně a chaoticky. Ale kvůli Gortonovi si mě pojistili i na příští sezónu.

Sense8 [2015]

26. července 2015 v 9:54 | S c a r s
Co bych bez tumblru dělala? I když člověk není tolik aktivní jako kdysi, není den, abych nepřišla na něco nového. Seriál Sense8 jsem tam viděla již několikrát a ohlasy ve mě vzbudily hodně zvědavosti. Nakonec z toho bylo jedno velmi teplé odpoledne a dvanáct hodin kvalitně zabitého času.

Osm lidí z osmi koutů světa, které spojují dvě věci - jejich vlastní mysl a vidina ženy, která si vzala život. Zatímco se my se seznamujeme se světem každého z nich, oni si navzájem pronikají do životů, což všechno podstatně komplikuje. Na sebe nejsou vázáni pouze myslí, ale dokáží dokonce i cítit to, co ostatní právě prožívají.

Sourozenci Wachowski nás vhodí do světa bez pravidel (a pro diváka bez návodu) a hlavní hrdinové se velmi těžce prokousávají na vlastní pěst. Důvodem proč ale vůbec zmiňuji jména režisérů (jelikož je poněkud prostý a pro ty kdo ví, jednoduše se ospravedlňuji, ale i já se musím pozastavit nad tím, jak něco tak skvělého jako Sense8 mohlo vzejít ze stejných rukou jako Jupiter Vychází. Na druhé straně sourozenci mají na svědomí i Atlas Mraků, nebo Matrix trilogii. Za těchto předpokladů bychom mohli Jupitera brát za menší klopýtnutí a radši na něj zapomeneme. Pro ty kteří ho neviděla, menší rada - nekoukejte na něj!

Ale teď zase zpět k podstatnému. Tahle osmičlenná skupinka nejenže naprosto srší rozdílností a je unikátem, ale každá z postav je obdařena osobitou silou a jako celek jsou skoro neporazitelnými. Je tu hrozně moc potenciálu pro druhu řadu. Tak strašně moc, že mi z toho nadšení nabíhá husí kůže. Nejprve to začalo kouzelně (ano, pokud pomineme tu sebevraždu ženy, která je svedla k sobě), ty momenty kdy se postavy ocitali v jiných částech Země byly skutečně skvělé. A to pochopitelně ještě nemluvím, že nám režiséři dali dohromady skutečně úžasnou paletu scenérií.

Daredevil [2015]

17. května 2015 v 22:27 | S c a r s
A nebo také známo jako Marvel's Daredevil. Pamatujete si na to filmové zpracování z roku 2003 v hlavní roli s Benem Affleckem? Jestli ne, tak jedině dobře a pokud ano, tak na něj radši zapomeňte, protože by se vám díky této zkušenosti nemuselo chtít jít do nejnovějšího televizního zpracování, a to už by byla vážně velká škoda. I ze svých pubertálních let si pamatuju, že shlédnutí filmové adaptace si u mě nezískalo naprosto žádný ohlas (pokud nepočítáme ten negativní) a s Elektrou, která je s Daredevilem úzce spjata, to nedopadlo o nic lépe.

Nemám pocit, že bych o seriálu slyšela, dokud mi nebyl vnucen i přes můj nezájem, se slovy 'tohle bychom mohli zkusit' (protože na csfd to má nechutně vysoké hodnocení) a v konečné fázi jsem to byla já, komu se seriál podařilo více než zdárně dokončit, nebo si na něm spíš pochutnat?

Matt Murdock jako teprve devítiletý chlapec zachrání člověka před neovladatelným nákladním autem a v důsledku kontaktu s chemikáliemi, které auto převáželo, ztratí zrak. Následky na sebe nenechají dlouho čekat a nedlouho poté zjišťuje, že díky ztrátě jedno smyslu, se u něj projevuje výrazné zlepšení těch ostatních. Společně se svým otcem, neúspěšným boxerem, se snaží uživit z podplacených zápasů až do okamžiku, kdy to jednou nevyjde. Jeho otec je krátce nato zabit a z Matta se stává sirotek. Nechci moc zabíhat do detailů, abych vás nepřipravila o flashbacky, ale možná by se patřilo zmínit, že Matt vystudoval právnickou školu a spolu se svým kamarádem Foggym si založili vlastní živnost. Takže zatímco za denního světla řeší případy čistě podle předpisů, po setmění rád sjednává pořádek pěstmi.

The Legend of Korra [Book 1,2,3 & 4]

21. ledna 2015 v 20:38 | S c a r s
Před několika lety, kdy pro mě recenze znamenala pár nic neříkajících řádků, jsem napsala o Avatarovi. The Last Airbender byl nějakou řadu let, a stále je, jeden z nejlepších animáků a pokud jde o mou osobu, strčí do kapsy ledajaké anime. Tehdy jsem považovala Death Note za jedno z nejlepších anime, ale dneska už mám obrázek trochu jiný.

Po třech knihách byl ale Aangův příběh u konce a tvůrci oznámili sequel - The Legend of Korra a jako každý sequel, i Korra si prošla řadou srovnání. Aang byl vystrašený prcek s velkým srdcem a nesobeckým chováním. Korra se ukázala být jeho pravým opakem - svérázná, odvážná ale sobecká a nezvladatelná. Co na téhle sérii ale zbožňuju, je právě vývoj charakterů.

Zřejmě bych měla upozornit, že ani po těch několika letech, jsem se s recenzemi nevyšvihla, ale jestli máte náladu na moje srdceryvné vylejvání pocitů, tenhle článek by vás nemusel nijak zvlášť urazit. Po většině rychlo-maratonů jsem jako vyždímaná houba - hodně toho ve mě zanechalo, ale formovat věty, je až směšně nereálné (ale snažím se; vidíte tu snahu, že ano?!). V článku se objevují spoilery, bacha na mě.

I CANNOT GET OVER THIS SERIES. CALL FOR HELP.

the walking dead | season 5

24. září 2014 v 21:44 | S c a r s
Už od od osudného dne na Comic Conu mě pronásleduje trailer na novou řadu The Walking Dead a pomalu mi ani nedává spát. Pro mě osobně nejvíc očekávaná série tohoto roku, samozřejmě společně s Doctorem Who a tudíž jsem netrpělivě vyhlížela i další videa. Zatím se odvážím jen na trailery, ale další ochutkávky radši nechávám ležet. Už teď stačí, že jsem narazila na jeden spoiler, který dokonce byl schován v traileru, ale tak nějak pořád doufám, že to ve skutečnosti nebylo tak, jak se zdálo. Myslím, že tuhle sezónu se máme skutečně čeho bát. Už několikrát se narazilo na téma, kde se o Darylovi tvrdí, že je nedotknutelný a i když to všichni popírají, děsím se aby jen z popudu dokázat opak, neudělali nějakou hloupost a nezbavili nás jeho přítomnosti v seriálu. Mám pocit, že to by mě asi úplně zničilo. Na novou řadu se ale pekelně těším. A co vy? Máte nějaký seriál na který se těšíte?

doctor who | tell me to run away with you and i will

8. září 2014 v 22:56 | S c a r s
Přiznám se, že jsem měla v plánu udělat článek s pohledem na novou řadu Doctora Who, ale mělo se to odvíjet v trochu jiném stylu. Třetí díl osmé řady mám shlédnutý tak do půlky jen kvůli nedostatku času a místo, abych to dokoukala a napsala článek s náhledem do všech tří odvysílaných dílů, rozhodla jsem se jinak. Nepotřebuju ho vidět do konce abych věděla, že to co mě trklo při jeho sledování. Nijak to neovlivní můj pohled na něj a i když jsem si skoro stoprocentně jistá, že možná zalituju někdy v průběhu, nebo si dám pauzu, tak pro mě Doctor vždycky bude soft spot of mine, na které si nenechám nikým sáhnout. Nečekejte od článku nic objektivního. Sorry.


Osmá řada začala s velkým očekáváním na nového dvanáctého Doctora v podání Petera Capaldiho, jež usedl za kormidlo TARDISU po opěvovaném Mattu Smithovi. Ten svým přístupem nejenže změnil názor na sebe samotného v očích mnoha Whovianů, kteří stále oplákávali desátého Doctora, ale posunul charakter Doctora na vyšší laťku. Jestli Doctora sledujete, jistě víte že převzít postavu po minulém herci nikdy nebylo snadné a Matt Smith by mohl vyprávět. Možná si nezískal srdce úplně všech, ale zaručeně si vydobyl respekt jako herec a v neposlední řadě i jako skvělý Doctor na kterého bude řada z nás ráda vzpomínat. I will always remember when the Doctor was you.

Byla jsem odhodlaná dát Capaldimu šanci, o tom nebylo pochyb. Nelituju, ale při sledování prvního dílu jsem si nemohla pomoct a byla jednoduše zklamaná, naštvaná a otrávená. Dějově pro mě osobně vůbec nesplňoval očekávání, které jsem si pro epický začátek s novým Doctorem vysnila.

True Detective/Temný případ [2014]

29. srpna 2014 v 23:09 | S c a r s

Příběh zachycuje vyšetřování dvou detektivů, zaobírající se případem mrtvé ženy, nalezené uprostřed pole. Vše nasvědčuje, že jde o rituální vraždu, ale po dlouhou dobu důkazy nikam nevedou a čas na vyřešení případu se krátí. Ano uznávám, že popis není zrovna moc výřečný, ale je skoro nemožné přidat i jen další větu, abych zbytečně nevyzradila příliš mnoho. O Temném případu, jak jeho český název zní, jsem se pochopitelně dozvěděla z práce, protože je skoro nemožné nezaregistrovat nové tituly, když s nimi pracujete.

K myšlence se na něj povídat mě přivedla až nominace na Emmy Awards z letošního roku, kdy seriál stál po boku Breaking Bad v kategorii Outstanding Drama Series. I přestože si tenhle rok většinu cen odneslo osazenstvo Breaking Bad (a to mimochodem kurevsky zaslouženě!), tak mě to motivovalo se o seriál víc zajímat.

Hlavní postavy nemohly být sebevíc odlišné a dost možná právě proto byla jejich dynamika na jedničku. Matthew McConaughey jako příliš inteligentní a pesimistický samotář, kterého doslova užírá otázka výzmu života a Woody Harrelson, ženatý pohodář, který stres z práce řeší nevěrou. Případ který však vezmou změní nejen je, ale i jejich celý život a vyšetřování vraždy, se stává honička po viníkovi po celých 17 let. Ruku na srdce, je bomba mezi detektivkami.

Pár let zpátky jsem jimi byla posedlá, ale tahle má přece jen něco navíc - atmosféra a celkové záběry, ze kterých budete mít husí kůži (a to vůbec nemluvím o pasážích, kde vidíte krev, ale naopak kde stačí jen pohled na scenérii). Dalším velkým plusem je hloubka dialogů a herecké výkony, které si prostě nejde vynachválit. Není to zrovna žánr, který by kdekdo zkousnul, ale jeho kvalita by měla aspoň vzbudit pozornost těch, kteří se mu vyhýbají. Osm dílů, osm hodin, skvělý pocit ze zpracování a nechutně nepříjemné mrazení po finálním dílu. Upřímně bych ani nečekala, že mě sledování tolik zaujme a už vůbec bych nečekala, že se stane návykovým.


Opět je to jeden z těch seriálů, které naprosto srážejí kvalitu všeho, na co se rozhodnu dívat po dokončení a tiše ho proklínám (i když asi v dobrým smyslu). Pokud jsou informace pravdivé, můžeme příští rok očekávat druhou řadu, tentokrát ale s úplně novými postavami a pochopitelně i novým případem. Myslím, že už nebudu tak dlouho váhat a jsem ráda, že jsem po Temném případu nakonec sáhla, i přetože mi nějaký ten týden ležel mezi stáženými soubory. Doporučuju všema deseti, ale už vidím, jak mě s tím pošlete do háje! :D

Breaking Bad [all 5 seasons]

13. července 2014 v 9:37 | S c a r s

Walter White je učitelem chemie na střední škole a pokladním v automyčce na zkrácený úvazek. S manželkou mají sedmnáctiletého syna a na cestě je další potomek. Jenže krátce po svých padesátých narozeninách se dozvídá, že má rakovinu a svět se v tu chvíli otočí naruby. Jediné, na co dokáže myslet, je budoucnost jeho rodiny bez něj a nezabezpečená. Nedlouho poté se setkává se svým bývalým žákem, feťákem a dealerem Jessem a dostane nápad. S jeho znalostí chemie a Jesseho zkušenostmi v drogách, se tihle dva stávají partnery a rozjíždý nový byznys.

Jste zvyklý nechat se naprosto zdevastovat seriálem? V tom případě bude Breaking Bad pro vás jednou z nejlepších možných voleb. Po The Walking Dead jsem se s chutí vrhla do dalšího seriálu, který pochází od stanice amc a očekávala jsem kvalitu. Nebudu lhát, protože seriál měl pár hluchých míst, kde děj trochu stál, ale celkově se stále posouval dopředu až nakonec gradoval do momentu, kdy divák ani nebyl schopný unést něco dalšího.

Stal se návykovým a konec to zabil ((poněkud doslovně)). Seriál definitivně končí pátou řadou a už zhruba od poloviny čtvrté řady vám začíná docházet, že se všechno sere takovým způsobem, že to nemůže dobře dopadnout. Otázkou ale zůstává, co potom považujete za 'hodně špatně'.

"I am not in danger, Skyler. I am the danger. A guy opens his door and gets shot, and you think that of me? No, I am the one who knocks."

Jestli se někdy v budoucnu, i klidně hodně vzdálené, rozhodnete jít do Breaking Bad, vyhněte se odstavci pod perexem, protože potřebuju dostat ze systému všechno to, co mě naštvalo, ale i to, co zahřálo u srdce, což se bohužel bez spoilerů neobejde. Člověku s trochou rozumu už na začátku sledování dojde, že to u obyčejného vaření perníku nezůstane, ale že se to vyhrotí do mamutích rozměrů taky možná nikdo nečekal. Je to seriál plný zvratů a nakonec vás nenechá vydechnout. Rozhodně jeden z těch, které stojí za to vidět!

(via maddenss)

tv series update # 0.1

1. července 2014 v 22:52 | S c a r s
the 100 | S01E01-13 | Well, řeknu to rovnou. Na tuhle sérii jsem se začala dívat prakticky hned po The Walking Dead a tahle samotná skutečnost jen celému seriálu výrazně uškodila. Mám pocit, že nikdy předtím jsem neměla chuť vymlátit všechny postavy v prvním díle a skřípala zuby pokaždé, když hlavní představitelka něco vypustila z pusy. Nápad nebyl špatný a dost jsem se na sérii těšila, jenže půlka hlavních postav je tlupa skoro osmnáctiletých fakanů. Hlavní hrdinka hysterická drama queen, který všechno ví nejlíp, ale je, a to především, hrozně nudná!

A teď přejdeme na fun fact - postavy, který by potřebovaly vývoj charakterů, ho samozřejmě nedostanou (tím je především myšlena hlavní hrdinka, Clarke a banda její noclehů) a méně podstatné postavy dostanou dost markantní rozvoj (a tím není nikdo jiný, než Kane). Ruku na srdce, serou mě postavy. Nemůžu si pomoct, ale ten rozdíl kvality postav mezi The Walking Dead a the 100, je až úplně směšný a mám chuť třískat hlavou do zdi. Po delším přemýšlení, si nejsem úplně jistá, jestli půjdu do další řady - možná ale jenom protože je Bellamy hot; that's all.
 
 

Reklama