videos and clips

music update # 0.5

12. dubna 2017 v 22:24 | S c a r s

hahaha. konečně jsem byla schopná dát dohromady music update, protože jsem díkybohu obohatila svojí hudební knihovnu o nové úlovky. už jsem upřímně myslela, že na to nikdy nedojde. a dneska je to solidní mishmash tho.(It Would Have Been)

zatímco How Can I Say je pěkná písnička, já jsem z březnového vydání od DAY6 spíš sáhla po druhém tracku a naprosto ho zbožňuju.

music update # 0.4

28. září 2016 v 12:48 | S c a r s

Nemám omluvu za update s písničkami poněkud staršího data, které mě v době svého vydání buď naprosto minuly, nebo mě v té době nezaujaly. Sice zde najdete i pár světlých výjimek v podobě aktuálních, nicméně bude jich málo. U Est-ce que tu m'aimes? stačil jeden poslech v rádiu, které v podstatě neposlouchám, ale díky několika okolnostem, se mi na ni podařilo narazit. Získala si mě okamžitě a nezabránila tomu ani jazyková bariéra. Sum 41 na druhé straně chystají nové studiové album a začínají předhazovat první kousky. Pro mě jím byla písnička War, která moje nadšení jen upevnila a budu vyčkávat na zbytek.

Maître Gims - Est-ce que tu m'aimes?Sum 41 - War

music update # 0.3

17. července 2016 v 19:33 | S c a r s

Moje hudební chutě jsou opět různorodé, jako snad v poslední době pokaždé a já aktuálně nemůžu být více vděčná za cokoliv nového. Dostávám se do fáze, kdy mě pomalu nebaví poslouchat co aktuálně moje hudební knihovna nabízí, ale i tak přicházím s malým doporučením. A pokud byste mě chtěli upozornit na nějaký Váš objev, určitě dejte vědět do komentářů. Všechno si poslechnu! ╰(✧∇✧╰)

Thousand Foot Krutch - Lifeline

Zjišťuji, že mám ve svém repertoáru čím dál více křesťansky založených rockových kapel a vůbec mi to nevadí. Thousand Foot Krutch nejsou úplně nejnovější objev, ale už od alba The End Is Where We Begin si je nemůžu vynachválit.

Když jsem slyšela jejich nový singl Lifeline, opět si mě získali, ale po menším průletu celým novým albem, se trochu bojím, aby nebyla i jedná. Zkusím jim dát ale ještě šanci a tuhle písničku doporučuji!

music update # 0.2

1. dubna 2016 v 23:37 | S c a r s

Uff, poslední hudební článek, byl zaznamenán v lednu a od té doby ticho po pěšině. Vypadá to na tu pravou chvíli to napravit. Moje hudební chutě jsou podstatně různorodé, takže přelétneme aktuální dění v k-popu, pak si dáme nostalgickou zastávku ve Španělsku, následný přelet přes Japonsko a v konečné fázi skončíme u popu v Austrálii. Hell yeah!K.will (케이윌) - Talk Love (말해! 뭐해?)

Když jsem mluvila o k-popu, asi některé zklamu, ale aktuálně neujíždím na boy bandech, ale na soundtracích. Jedním z nich, je OST k doramě Descendants of the Sun, která je díl od dílu lepší (please just don't fuck up the ending). Většinou mě soundtracky nechávají chladnou, ale to by je nesměl dělat K.will, abych se o ně nezajímala vůbec. Jeho hlasové dispozice sice neurazí, po textové stránce je to typický slaďák, ale komu to vůbec vadí.

music update # 0.1

29. října 2015 v 15:46 | S c a r s
Mám dojem, že jsem už nějakou dobu nepřidala hudbu, jenže ještě na hlavní stránce najdete článek o Bring Me The Horizon uveřejněný začátkem měsíce. Well, nyní ale přicházím s menším mixem toho, co se na mém playlistu objevuje opakovaně, něco málo nových objevů etc etc.

We've been surrounded by vicious cycles and we're truly alone. The scars on your heart are yours to atone, we've been surrounded.

Je to docela vtipné, protože vždy když vznesu nahlas poznámku o tom, jak nemám co poslouchat, že již mám vše hrozně oposlouchané, jako zázrakem objevím nějakou novou kapelu, nebo narazím na novou písničku od někoho známějšího. Thank you, bless you. Tentokrát je to trochu mish-mash všeho možného, i přestože ty rockovější kousky stále převládají. A pokud budete mít zájem, určitě se nemusíte bát a klidně doporučte i vy něco mě.

Walk The Moon - Shut Up And Dance

musím říct, že tahle písnička je naprostá pecka! neskutečně energická, pozitivně naladěná, se skvělou melodií a dobrým textem, u kterého se neubráním pobrukování.

"Oh don't you dare look back. Just keep your eyes on me." I said, "You're holding back," She said, "Shut up and dance with me!"

music rec list | Muse

26. září 2015 v 12:25 | S c a r s
Mělo to být pouze o jedné, či dvou písničkách, ale když máte v playlistu celé album a nad každou písničkou se pozastavíte, odpověď se nabízí sama za sebe. Nejsem hudební kritik, nejde mi to a nemám ani pocit, že bych na to měla dostatečné znalosti, ani slovní zásobu---dude, but it's so good!! A tak vám do doporučení přináším nové album The Drones od kapely Muse. Nepřidám sem všechny písničky, ale možná vás přimějí se o tohle album, či kapelu zajímat. Velice kratičké, tak akorát na nalákání :D


ono to tak není ani o jedné písničce, ale spíš jako o celém albu. už dlouho jsem jen neseděla a neposlouchala. začnete víc vnímat u alba the drones jsem měla pocit, že poslouchám masterpiece.

Save me from the ghosts and shadows
Before they eat my soul

music rec list | Mumford & Sons

15. srpna 2015 v 14:51 | S c a r s
OK, původní myšlenka byla pouze udělat další z přehledů s mou aktuální hudbou, kam vložím jedno video a možná ještě odkaz do menšího textu k videu přiložený, ale v případě Mumford & Sons to jednoduše nešlo. Natolik si mě získali, že si jednoduše zaslouží vlastní článek. Vždycky jsem si podle názvu kapely myslela, že ji založily bráchové, ale když se podíváte na wiki, jediný Mumford je v kapele pouze zpěvák Marcus. Až teprve nedávno jsem zjistila, že písnička která mě před nějakou dobou zaujala v rádiu, byla právě jejich. A ještě vtipnější je, že jejich album mám stažené už několik měsíců díky písničce Broken Crown, kterou jsem si zamivala díky 8tracks.


jednoduše naprosto úžasná písnička. myslím, že se tu najde více z nás, kdo ji bude znát protože jsem ji v rádiu slyšela hrát už několikrát a nikdy se mi nepodařilo zjistit, čí vlastně je. našla jsem ji jen díky coveru od Tonight Alive, který vám přinesu v některém z nadcházejícím článku.

But it was not your fault but mine
And it was your heart on the line

our last night | cover songs + tonight alive

5. srpna 2015 v 11:18 | S c a r s
Původně to měl být speciál pouze o skupině Our Last Night, která dělá skvělé covery, ale omylem se mi k tomu připletl jeden kousek z Punk Goes Pop, vol. 4 a jelikož se též jedná o cover, snad mi odpustíte menší odbočku. Jinak kluci z Our Last Night mají celkově skvělou tvorbu a setkala jsem se s nimi již několikrát. Poprvé to bylo při společném coveru na song Bye Bye Bye, kde jim hostoval Cody Carson, zpěvák Set it Off, na kterých jsem jeden čas ulítala a po druhé to bylo u písničky Sunrise, jež patří do jejich vlastní tvorby a naprosto si mě získala. V případě tohoto článku jistě narazíte na známé písničky, takže se neváhejte podělit o dojmy a názory, zda se vám líbí více originály, či covery. Všechny jejich přezpívané songy najdete zde.


přiznám se, že song habits mám jako své guilty pleasure ať už v remixované verzi, či originálu. jenže když jsem slyšela tuto písničky přezpívanou kluky z our last night, dali mému zalíbení o něco větší rozměr. zní to prostě naprosto skvěle a během dvou poslechnutí se už dostal na žebříček mých nejoblíbenějších coverů, kde mimo jiné najdete třeba i glad you came od we came as romans, nebo na na na od asking alexandria.

song tag | bit of a mix

23. března 2015 v 19:47 | S c a r s
Tohle má v podstatě na svědomí Saki, která stejný článek zveřejnila jen o pár týdnů zpátky a mě tímhle tagem nadchla. Když říkám nadchla, byla to vidina jedoduchého a nenáročného článku, který bude rychle hototvý a zaplní tu zející díru. LOL, jenže vybrat písničky nebyla vůbec jednoduchá záležitost a nakonec jsem u toho stejně strávila víc jak hodinu.

+ 1 | píseň, která vás rozesměje | marianas trench "stutter"

marianas trench jsou pověstní svými vtipnými klipy a u songu stutter tomu nebylo jinak. není to sice klip u kterého byste se v jednom kuse smáli, ale jelikož už nějakou dobu sleduju jejich tvorbu, vždycky mi klipy vykouzlí úsměv na tváři :D jsou prostě správně praštěný!

Set It Off - Why Worry

27. prosince 2014 v 20:27 | S c a r s
A je tu další k mých nových objevů. Mám dojem, že jsem o této skupině už předtím slyšela, ale zatím jsem se nedopátrala díky jaké příležitosti, ale podle všeho se kvůli podíleli na novém Punk Goes Pop a dost možná to ani nebylo poprvé. Kluci jsou to sympatičtí a písnička Why Worry je chytlavá písnička, i když trochu víc do pop rocku, ale komu to vadí, když to má dobrý zvuk :D Album od nich už je stažený a jsem na něj dost zvědavá! :D

 
 

Reklama
......


"There are so many fragile things, after all. People break so easily, and so do dreams and hearts." Neil Gaiman

Follow on Bloglovin .... s o u r c e / © / ©


...